29 Mayıs 2019 Çarşamba 12:05

GÜNDEM

Revo Capital’İn 5 Yıldır Yatırımcı Ortağı Olduğu Yerli Yazılım Şirketi Foriba Dünya Devine Satıldı

Revo Capital’İn 5 Yıldır Yatırımcı Ortağı Olduğu Yerli Yazılım Şirketi Foriba Dünya Devine Satıldı
Revo Capital’İn 5 Yıldır Yatırımcı Ortağı Olduğu Yerli Yazılım Şirketi Foriba Dünya Devine Satıldı

34volt » 34Volt

Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi şirketlerinden olan Revo Capital’in 2014 yılında yatırım yaparak gelişimine destek verdiği yerel yazılım şirketi Foriba, kendi alanında dünya lideri olan Sovos tarafından satın alındı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknoloji ve internet odaklı yatırım fonu Revo Capital, girişimcilere verdiği destek ile önemli başarılara imza atıyor. Şirketin ilk katkı sağladığı girişimlerden biri olan Foriba; finans, vergi yazılımları ve raporlama çözümlerinde dünya lideri, ABD menşeili Sovos tarafından satın alındı.

Fintech, bulut tabanlı B2B çözümler, online pazaryeri ve büyük veri alanında bugüne kadar 19 girişime yatırım yapan Revo Capital, 66 milyon Dolar büyüklüğündeki 1. fonun ardından 2. fon için hazırlanmaya başlıyor.

Bu başarı tesadüf değil

Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar, “Foriba’nın bugün alanında dünya lideri olan Sovos tarafından satın alınmasının gururunu yaşıyor ve başta Ahmet Bilgen ve Koray Bahar olmak üzere tüm Foriba ekibini gönülden kutluyoruz. 5 yıl boyunca şirketin yerel bir yazılım şirketinden global bir oyuncuya dönüşümünü en ön sıradan takip etme şansına sahip olduk ve bu başarının tesadüf olmayıp sonuna kadar hak edildiğini yakinen biliyoruz,” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Revo Capital, 2013 yılında kurulduğunda Türkiye’de FinTech ve kurumsal yazılım hizmetleri alanını odak olarak belirleyen ilk ‘Risk Sermayesi’ fonu olmuştu. Bunun doğru bir tercih olduğunu Foriba satın alması ve bu alandaki diğer yatırımlarımızın büyüme hızı net biçimde göstermekte. Böyle bir dönemde, ABD’li dev bir şirketin dikkatini çekmek ve satın almanın gerçekleşmiş olması hakikaten dikkate değer gelişmedir. Şu an kurmakta olduğumuz ikinci fonumuz ile uluslararası yatırımcılarla beraber bölgedeki yatırımlarımızı çoğaltmayı hedefliyoruz.”

Revo Capital hakkında

Revo Capital 2013’ün sonunda kurulan $66M’lık fonu ile Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi firmalarından birisidir. Revo Capital; Türkiye, Doğu Avrupa ve Baltıklar’da çekirdekten erken ve büyüme aşamasına girişimlere yatırım yapmaktadır ve bugüne kadar 19 yatırım yapmıştır. Fonun yatırımları arasında Paraşüt (Türkiye’nin lider KOBİ’lere yönelik finansal yönetim çözümü), Paycore (uçtan uca ödeme çözümleri sağlayıcısı), Capturefast (RPA odaklı bulut tabanlı doküman ve data yakalama uygulaması) ve V-Count (fiziksel mekanlar için ziyaretçi analitiği platformu) Getir (anında sipariş uygulaması), Onedio (Turkiye ve Rusya’nın lider dijital medya platformu), Zizoo (Avrupa’nın lider, SaaS destekli yat kiralama pazaryeri) bulunmaktadır. Fonun yatırımcıları arasında International Finance Corporation (IFC) ve European Bank for Reconstruction & Development (EBRD) gibi kurumlar yer alıyor. Revo Capital, şu anda €60M büyüklüğündeki ikinci fonunu toplama aşamasına geçmiştir. Detaylı bilgi için şirketin https://www.revo.vc/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Foriba Hakkında

Regülatif teknolojiler alanında öncü yazılım şirketlerinden biri olan Foriba, şirketlerin muhasebe ve finans tabanlı iş süreçlerini minimum eforla dijital platforma aktarmaları için e-Dönüşüm çözümleri sunmaktadır. 25 farklı ürün ve servis ile 10’dan fazla ülkede regülasyon teknolojileri geliştiren Foriba, 450’den fazla uluslararası şirkete hizmet vermektedir. Foriba çözümleri e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye gibi ürünleri kapsamaktadır. Güvenilir bir e-Fatura sağlayıcısı olan Foriba ayda 30 milyondan fazla belge oluşturmaktadır. İstanbul merkezli Foriba’nın yatırımcıları Revo Capital, Endeavor Catalyst and IFC’dir. Detaylı bilgi için http://www.foriba.com adresini ziyaret edebilir veya LinkedIn ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.İlginizi Çekebilir

Amerika’Da Türk Gıda Ürünlerinin Tüketimini Sosyal Medya Fenomenleri İle Arttıracak

Amerika Birleşik Devletleri’ne 2 milyar dolar ihracat hedefi belirleyen Türk gıda sektörü, Türk kahvesini tanıtım elçisi yaptı. Türkiye Tanıtım Grubu ise; takipçi sayısı fazla olan tanınmış ABD’li sosyal medya fenomenleri “Influencer”lar ile işbirliği yaparak Türk gıdalarının geniş kitlelere ulaşmasını sağladı.


Yurt Dışı Üniversite Eğitiminin Yıldız Ülkeleri Amerika Ve Kanada

YURT DIŞI ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNİN YILDIZ ÜLKELERİ


Anıl Nural' Dan Yeni Single "Gel Hadi"!

Anıl Nural' dan Yeni Single "Gel Hadi"


321 Geri Döndü! Omega’Nın Ay Efsanesi En Son Moonwatch’A Güç Veriyor.

OMEGA, yeni Speedmaster Moonwatch 321 Platinum’u sunar.


Metro Türkiye’De Mantar Zamanı!

Yaz sofralarında hafif lezzetler tercih edenlerin vazgeçilmezi mantar, yüksek protein değeri, düşük kalorisi, zengin vitamin - mineral içeriği ve eşsiz tadıyla sofraları süslüyor. Raflarında yıl boyunca mevsimine özel, taze ve doğal mantarların yanı sıra kuru mantar çeşitleri de sunan Metro Türkiye, lezzet tutkunları için Gastronometro’nun spesiyallerinden ‘Yabani Mantarlı Risotto’nun tarifini paylaştı.


Etiketler: Foriba, Revo, Capital, için, yatırımYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img