17 Mayıs 2019 Cuma 14:18

GÜNDEM

Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı

Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı
Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı
Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı
Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı
Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı

34volt » 34Volt

Hem kalp hastası olup hem de oruç tutulabilir mi? Acıbadem Kocaeli Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Niyazi Tuğrul Norgaz, oruç tutmak isteyen kalp veya yüksek tansiyon hastalarının Ramazan’da nasıl hareket etmesi gerektiği hakkında bilgiler paylaştı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Hastanın durumuna göre belirlenmeli”

Prof. Dr. Niyazi Tuğrul Norgaz, her hastanın durumunun farklı olduğunu belirterek hastanın oruç tutma arzusuna ve hastalığının durumuna göre değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Yapılan araştırmaların Ramazan ayında, kalp damar hastalıklarında diğer aylardan farklı olarak bir artışın olmadığını söyleyen Prof. Dr. Norgaz, oruç fizyolojisi ile ilgili güncel çalışmalarla ilgili şu bilgileri paylaşıyor: “Japon Profesör Yoshinori Ohsumi’nin kendisine Nobel getiren çalışması, uzun süreli açlığa maruz bırakılan hücrelerin “otofaji” denilen mekanizmayı çalıştırıp hücrelerdeki hasarlı protein ve organelleri yediğini gösteriyor. Dr. Turin ve ekibinin ise oruç ile inme, kalp krizi ve kalp yetmezliğini ilişkisini araştıran 15 büyük çalışmanın sonuçlarını topluca incelemesi, kalp-damar rahatsızlıklarının sıklığının Ramazan ayında ve Ramazan dışı dönemde farklı olmadığını gösteriyor.”

Bu tavsiyelere kulak verin

Prof. Dr. Niyazi Tuğrul Norgaz, Ramazan’da oruç tutmak isteyen kalp damar ve tansiyon hastalarına şu tavsiyelerde bulunuyor:

Berrin Doğan

Acıbadem Kocaeli Hastanesi

Dış İlişkiler Sorumlusu

0 262 317 40 55İlginizi Çekebilir

Gençler Tatil Dinlemedi, Akbank Unichallenge İle Dijital’De Buluştu

IAB TR tarafından düzenlenen, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle 17-28 Haziran tarihleri arasında Akbank’ın ana sponsorluğunda Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen 12 günlük eğitim kampı 50 üniversite öğrencisinin katılımı ile tamamlandı. Akbank’ın verdiği brief üzerine katılımcıların hazırladığı sunumlar arasından ilk 3'e giren ekipler IAB Türkiye üyesi firmalarda 1 aylık staj imkânı elde etti.


Generali'de Direkt Satış Ve Pazarlamadan Sorumlu Gmy Görevine Kerem Ölmez Atandı.

Generali'de


Darüşşafaka’Ya Temassız Kartla Bağış Dönemi Başladı

1863 yılından bu yana “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi ya da babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz binlerce çocuğun hayatını değiştiren Darüşşafaka’ya 1 saniyede bağış yapmak mümkün hale geldi. Türkiye İş Bankası ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) iş birliğiyle hayata geçirilen “Temassız Bağış Projesi” ile hayırseverler, artık kartlarının temassız özelliğini kullanarak Darüşşafaka’ya kolayca bağış yapabilecek.


Ordulu Çocuklar Vodafone İle Yarını Kodladı

TÜRKİYE VODAFONE VAKFI, KODLAMA SEFERBERLİĞİNE ORDU İLE DEVAM ETTİ


Kim Kardashian Poposu Yaptırayım Derken…

Kim Kardashian poposu yapıyoruz diye…


Etiketler: oruç, Ramazan, kalp, Prof, NorgazYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img