17 Mayıs 2019 Cuma 14:18

GÜNDEM

Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı

Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı
Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı
Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı
Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı
Ramazan’Da Kalp Sağlığı İçin Neler Yapmalı

34volt » 34Volt

Hem kalp hastası olup hem de oruç tutulabilir mi? Acıbadem Kocaeli Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Niyazi Tuğrul Norgaz, oruç tutmak isteyen kalp veya yüksek tansiyon hastalarının Ramazan’da nasıl hareket etmesi gerektiği hakkında bilgiler paylaştı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Hastanın durumuna göre belirlenmeli”

Prof. Dr. Niyazi Tuğrul Norgaz, her hastanın durumunun farklı olduğunu belirterek hastanın oruç tutma arzusuna ve hastalığının durumuna göre değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Yapılan araştırmaların Ramazan ayında, kalp damar hastalıklarında diğer aylardan farklı olarak bir artışın olmadığını söyleyen Prof. Dr. Norgaz, oruç fizyolojisi ile ilgili güncel çalışmalarla ilgili şu bilgileri paylaşıyor: “Japon Profesör Yoshinori Ohsumi’nin kendisine Nobel getiren çalışması, uzun süreli açlığa maruz bırakılan hücrelerin “otofaji” denilen mekanizmayı çalıştırıp hücrelerdeki hasarlı protein ve organelleri yediğini gösteriyor. Dr. Turin ve ekibinin ise oruç ile inme, kalp krizi ve kalp yetmezliğini ilişkisini araştıran 15 büyük çalışmanın sonuçlarını topluca incelemesi, kalp-damar rahatsızlıklarının sıklığının Ramazan ayında ve Ramazan dışı dönemde farklı olmadığını gösteriyor.”

Bu tavsiyelere kulak verin

Prof. Dr. Niyazi Tuğrul Norgaz, Ramazan’da oruç tutmak isteyen kalp damar ve tansiyon hastalarına şu tavsiyelerde bulunuyor:

Berrin Doğan

Acıbadem Kocaeli Hastanesi

Dış İlişkiler Sorumlusu

0 262 317 40 55İlginizi Çekebilir

Sporun Yeni Adresi Macfit Bomonti

Mars Sportif, 85'inci kulübünü Şişli'de açtı


Paris Saınt German Futbol Kulübü Başkanı Nasır El Halifi’Nin De Tercihi Oldu

Paris Saint German Kulübünün Başkanının Da Aralarında Bulunduğu Milyarderler Dünyada 1 Tane Olan Türk Tasarımı Araçtan İstiyor.


Teknosa'dan Fırsatlarla Dolu Tupturuncu Kampanya

Teknoloji perakendesinin öncü şirketi Teknosa, 22-25 Mart tarihleri arasında geçerli Tupturuncu kampanyası ile son teknoloji ürünlere avantajlı fiyatlarla sahip olma fırsatı sunuyor.


Bülten Network İlkbaharyaz 2019 Erkek Koleksiyonu

NetWork İlkbahar/Yaz 2019 erkek koleksiyonu stil sahibi erkekler için modern ve güçlü tasarımlar sunuyor. İnovatif ürünlerden, bir erkeğin gardırobunun tamamlayıcısı basic parçalara kadar geniş ürün seçkisiyle baharı karşılıyor.


Vodafone Freezone Son Ses Onlıne Müzik Yarışması’Nda Yarı Finalistler Belli Oldu...

TÜRKİYE’NİN YENİ GENÇ SESİ İÇİN HALK OYLAMASI 8 NİSAN’DA BAŞLAYACAK


Etiketler: oruç, Ramazan, kalp, Prof, NorgazYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img