12 Temmuz 2019 Cuma 19:23

GÜNDEM

Özyeğin Üniversitesi Öğrenci Memnuniyetinde Üst Üste 3. Kez Birinci

Özyeğin Üniversitesi Öğrenci Memnuniyetinde Üst Üste 3. Kez Birinci
Özyeğin Üniversitesi Öğrenci Memnuniyetinde Üst Üste 3. Kez Birinci

34volt » 34Volt

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2019 raporunun sonuçları açıklandı. Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından yürütülen çalışmada 2017 ve 2018’de de birinci olan Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerin “Genel Memnuniyet” sıralamasında tüm üniversiteler arasında 2019’da da “Birinci” olarak bu başarıyı üst üste üçüncü kez elde etti. Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından yapılan araştırmada Özyeğin Üniversitesi’nin ardından Sabancı Üniversitesi ikinci, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ise üçüncü oldu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Çalışmada “Öğrenim Deneyiminin Tatminkarlığı”, “Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu”, “Akademik Destek ve İlgi”, “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet”, “Öğrenme İmkan ve Kaynaklarının Zenginliği” ve “Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği” gibi altı alanda öğrencilerin memnuniyetleri araştırıldı. Araştırmaya bu yıl 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversitede öğrenim gören 35 binin üzerinde öğrenci katıldı.

“10 yılda elde ettiğimiz başarılar tesadüf değil”

Özyeğin Üniversitesi, merkezi Londra'da bulunan yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından 2019’da ilk defa açıklanan ve 76 ülkeden 550 üniversitenin değerlendirildiği "THE Impact" üniversite genel sıralamasında da Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne ulaşmak için üniversitelerin topluma yaptıkları katkıda, Toplumsal Etkisi En Yüksek Türk Üniversitesi seçilmiş, değerlendirmeye alınan 11 küresel hedefin üçünde ilk 50’de yer almıştı.İlginizi Çekebilir

Yüzünüz Kaç Yaşında

Zamanın izlerini taşıyan yüzümüz, genetik faktörlerden cilt tipine, beslenme alışkanlıklarından uyku düzenine kadar birçok faktör nedeniyle olduğundan daha yaşlı görünebiliyor.


Euromoney’Den İş Bankası Özel Bankacılık’A Birincilik Ödülleri

Türkiye İş Bankası, dünyanın önde gelen ekonomi yayınları arasında yer alan Euromoney’nin yaptığı “Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi” araştırmasında “Varlık Yönetimi” ve “Araştırma ve Portföy Dağılımı Tavsiyesi” kategorilerinde Türkiye’nin en iyi bankası seçildi.


Rolls Royce Trent Xwb Motorları 1,5 Milyar Milden Fazla Yol Kat Etti

22 Şubat 2019


Katılım Bankacılığında Bir İlk Tedarikçi Finansmanı

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, geliştirdiği ürün ve hizmetleriyle KOBİ ve ticari müşterilerine özel fırsatlar sunuyor. Bankanın en yeni ürünlerinden olan Online Tedarikçi Finansmanı, tedarikçilere fatura vadesinden önce tahsilat imkânı, alıcıya da esnek ödeme kolaylığı sağlıyor.


Çocuğunuzun Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Öneriler

ÇOCUĞUNUZUN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRECEK ÖNERİLER


Etiketler: Üniversitesi, Çalışmada, Öğrenim, Deneyiminin, TatminkarlığıYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img