16 Mayıs 2019 Perşembe 12:29

GÜNDEM

Oyun Geliştiricileri İtü’De Buluştu

Oyun Geliştiricileri İtü’De Buluştu
Oyun Geliştiricileri İtü’De Buluştu

34volt » 34Volt

İTÜ Oyun Tasarlama ve Geliştirme kulübü tarafından düzenlenen Oyun Geliştirme Günlerinde oyun geliştiricileri, 48 saatlik bir zaman dilimi içinde video oyunu yapmak için ter dökecek.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İTÜ ARI Teknokent CEO’su Doç. Dr. Deniz Tunçalp: “İTÜ Çekirdek bünyesinde oyuna özel bir kuluçka programı açmayı değerlendiriyoruz. Sektörle ilişkili tüm uzmanları, paydaş dernekleri ve büyük oyun firmalarını bu oluşuma katılmak için İTÜ ARI Teknokent’e davet ediyoruz.”

İTÜ büyüyen oyun sektöründe gelişmeleri değerlendirmek ve çeşitli eğitimler, seminerler ve game jamler ile Türkiye’deki oyun geliştiricilerine destek sağlamak amacıyla kapılarını oyun geliştiricilerine açtı. İTÜ Oyun Tasarlama ve Geliştirme kulübü tarafından düzenlenen Oyun Geliştirme Günleri, Oyun Geliştirme Konferansı ve Jamination’19 adındaki game jam olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleşiyor.

Konferansın açılışında konuşan İTÜ Arı Teknokent CEO’su Doç.Dr. Deniz Tunçalp,

Oyun sektörü günden güne büyüyor. Ticaret Bakanlığımızın açıkladığı verilere göre 2016’da 500 milyon dolar olan ihracat rakamımız, 2018’de 1 milyar 50 milyon dolara ulaşmış. Bu veriler de Türk oyun geliştiricilerinin global alanda önemli ilerleme kaydettiğini kanıtlıyor.

Biz de İTÜ ARI Teknokent olarak, daha fazla sayıda oyun girişimcisine ve firmasına kuluçka merkezlerimizde ve bünyemizde yer vererek desteğimizi artırıyoruz. Oyun girişimcileri, acaba bizi alırlar mı, teknoloji geliştirenler arasında dezavantajlı olur muyuz diye düşünmeden İTÜ Çekirdek ve İTÜ Magnet’e başvursunlar. Oyun girişimlerinden gelen başvuru sayısında istediğimiz artışı yakalayabilirsek, 2019’da İTÜ Çekirdek bünyesinde oyuna özel bir kuluçka programı açmayı da değerlendiriyoruz. Sektörle ilişkili tüm uzmanları, paydaş dernekleri ve büyük oyun firmalarını bu oluşuma katılmak için İTÜ ARI Teknokent’e davet ediyoruz.”

KONFERANSTA OYUN SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRİLDİ

Türk oyun sektörünün çeşitli alanlarından kişilerin katılım gösterdiği konferansta, oyun sektöründe kariyer fırsatları,sektörün akademi ile ilişkisi ve pazarlama stratejileri ile geliştirici yayıncı ilişkileri konuşularak fikir alışverişi yapıldı. Oyun Geliştirme Konferansı 17 Mayıs tarihine kadar sürecek.

GELİŞTİRİCİLER 48 SAAT BOYUNCA TER DÖKECEK

Jamination’19 maratonunda katılımcılar, 48 saat içinde bir veya daha fazla oyun geliştirmek için bireysel veya gruplar halinde birbirleriyle yarışacak. 19 Mayıs tarihinde geliştirilen oyunların sunumu gerçekleştirilecek.İlginizi Çekebilir

Yaz Aylarında Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yüksek sıcaklıklar ve nem nedeniyle yaz ayları özellikle hamileler için daha zor geçiyor. Bu nedenle hamilelerin yaz aylarında beslenmelerine daha fazla özen göstermesi gerektiğini hatırlatan DoktorTakvimi.com doktorlarından Op. Dr. Barış Çoban, tüm anne adaylarına sağlıklı bir yaz için beslenme önerilerinde bulunuyor.


Tohum Otizm Vakfı, Tanap Sosyal Ve Çevresel Yatırım Programları Kapsamında Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesinin 15. Durağı Olan Bayburt’Ta, Otizm Atölyeleri!

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen Tohum Otizm Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TANAP Doğalgaz Boru Hattı güzergahındaki 20 ilde (Ardahan, Kars, Yozgat, Erzincan, Giresun, Ankara, Sivas, Kırıkkale, Kütahya, Balıkesir, Edirne, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Kırşehir, Eskişehir, Bilecik, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ) uygulanmakta olan “Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında, 18 – 22 Mart tarihleri arasında Bayburt’ta eğitimler verildi.


Tommy Hilfiger Cannes'da Ünlülerin Gözdesi Oldu.

NE GİYDİLER:Tommy Hilfiger, Kanadalı model Winnie Harlow ve Fransız model Cindy Bruna’nın 72. Cannes Film Festivali sırasında TOMMY HILFIGER giydiğini duyurdu.


Faber Castell, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’Nde İçinizdeki Sanatçıyı Harekete Geçiriyor

Dünya Sanat Günü’nde


Türktraktör 2019’Un İlk Yarısında Yurt Dışı Satış Cirosunu %45 Artırdı

31 Temmuz 2019 – Kuruluşunun 65. yılını kutlayan TürkTraktör, 2019 yılının ilk yarısına ait finansal sonuçlarını açıkladı.


Etiketler: oyun, Oyun, Teknokent, Geliştirme, ÇekirdekYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img