16 Mayıs 2019 Perşembe 12:29

GÜNDEM

Oyun Geliştiricileri İtü’De Buluştu

Oyun Geliştiricileri İtü’De Buluştu
Oyun Geliştiricileri İtü’De Buluştu

34volt » 34Volt

İTÜ Oyun Tasarlama ve Geliştirme kulübü tarafından düzenlenen Oyun Geliştirme Günlerinde oyun geliştiricileri, 48 saatlik bir zaman dilimi içinde video oyunu yapmak için ter dökecek.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İTÜ ARI Teknokent CEO’su Doç. Dr. Deniz Tunçalp: “İTÜ Çekirdek bünyesinde oyuna özel bir kuluçka programı açmayı değerlendiriyoruz. Sektörle ilişkili tüm uzmanları, paydaş dernekleri ve büyük oyun firmalarını bu oluşuma katılmak için İTÜ ARI Teknokent’e davet ediyoruz.”

İTÜ büyüyen oyun sektöründe gelişmeleri değerlendirmek ve çeşitli eğitimler, seminerler ve game jamler ile Türkiye’deki oyun geliştiricilerine destek sağlamak amacıyla kapılarını oyun geliştiricilerine açtı. İTÜ Oyun Tasarlama ve Geliştirme kulübü tarafından düzenlenen Oyun Geliştirme Günleri, Oyun Geliştirme Konferansı ve Jamination’19 adındaki game jam olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleşiyor.

Konferansın açılışında konuşan İTÜ Arı Teknokent CEO’su Doç.Dr. Deniz Tunçalp,

Oyun sektörü günden güne büyüyor. Ticaret Bakanlığımızın açıkladığı verilere göre 2016’da 500 milyon dolar olan ihracat rakamımız, 2018’de 1 milyar 50 milyon dolara ulaşmış. Bu veriler de Türk oyun geliştiricilerinin global alanda önemli ilerleme kaydettiğini kanıtlıyor.

Biz de İTÜ ARI Teknokent olarak, daha fazla sayıda oyun girişimcisine ve firmasına kuluçka merkezlerimizde ve bünyemizde yer vererek desteğimizi artırıyoruz. Oyun girişimcileri, acaba bizi alırlar mı, teknoloji geliştirenler arasında dezavantajlı olur muyuz diye düşünmeden İTÜ Çekirdek ve İTÜ Magnet’e başvursunlar. Oyun girişimlerinden gelen başvuru sayısında istediğimiz artışı yakalayabilirsek, 2019’da İTÜ Çekirdek bünyesinde oyuna özel bir kuluçka programı açmayı da değerlendiriyoruz. Sektörle ilişkili tüm uzmanları, paydaş dernekleri ve büyük oyun firmalarını bu oluşuma katılmak için İTÜ ARI Teknokent’e davet ediyoruz.”

KONFERANSTA OYUN SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRİLDİ

Türk oyun sektörünün çeşitli alanlarından kişilerin katılım gösterdiği konferansta, oyun sektöründe kariyer fırsatları,sektörün akademi ile ilişkisi ve pazarlama stratejileri ile geliştirici yayıncı ilişkileri konuşularak fikir alışverişi yapıldı. Oyun Geliştirme Konferansı 17 Mayıs tarihine kadar sürecek.

GELİŞTİRİCİLER 48 SAAT BOYUNCA TER DÖKECEK

Jamination’19 maratonunda katılımcılar, 48 saat içinde bir veya daha fazla oyun geliştirmek için bireysel veya gruplar halinde birbirleriyle yarışacak. 19 Mayıs tarihinde geliştirilen oyunların sunumu gerçekleştirilecek.İlginizi Çekebilir

31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’Nda Geri Sayım!

İstanbul dünyanın iki kıtayı birleştiren tek yüzme organizasyonuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 20 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Show Swim etkinliğinin ardından 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 21 Temmuz Pazar günü düzenlenecek. Yarışmaya 52 ülkeden 2400 kişi katılacak.


Online İkinci El Pazarında En Az Jean Ve Ceket Satılıyor

İkinci el satış pazarı, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet kullanımının artmasıyla beraber online platformlarda da popülerlik kazanmaya ve büyümeye başladı. Kullanıcıların daha uygun fiyatlarla tekstil ürünlerinden mobilyaya ve elektronik cihazlara kadar uzanan geniş bir yelpazede ihtiyaçlarını ulaşmasını sağlayan ikinci el e-ticaret, güvenli ödeme yöntemleri sayesinde kullanılmayan eşyaların yeniden değerlendirilerek satıcılara kazanç olarak dönmesini sağlıyor.


Schneider Electric Go Green İn The City Yarışması İle Gençleri Geleceği Tasarlamaya Davet Ediyor Ve Görselleri

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric’in üniversite öğrencilerini sürdürülebilirlik odaklı fikirlerle geleceği tasarlamaya teşvik etmek üzere düzenlediği Go Green in the City yarışmasınin finali bu yıl 2-3 Ekim tarihlerinde, Barselona'da gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi ise 25 Mayıs 2019.


Atlasglobal Havayolları’Ndan, Sevgililer Günü Kampanyası’Yla Bir Bilet Alana İkincisi Hediye!

“Hayattaki tek sevgilim, sevgilim değil ki!” diyenlere, Sevgililer Günü’ne özel fırsat


Wwe Raw Ve Smackdown Severlere Müjde!

WWE RAW VE WWE SMACKDOWN KARŞILAŞMALARI CANLI YAYINLA S SPORT2 VE S SPORT PLUS’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR


Etiketler: oyun, Oyun, Teknokent, Geliştirme, ÇekirdekYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img