18 Haziran 2019 Salı 12:45

GÜNDEM

Orhan Gencebay, Yeni Rexona Filminde “Arkadaşlığın Selameti” İçin Uyardı


34volt » 34Volt

Ter kokusuyla karşılaşıldığında nefes almamaya çalışma hali,

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

burunların gerçek dışı bir şekilde kapanması fikriyle hayata geçirildi.

Dünyanın 1 numaralı deodorant markası Rexona, ter kokusu ile mücadelesini, Orhan Gencebay sözcülüğünde gerçekleştirdiği reklam kampanyasının devam filmi ile sürdürüyor.

Toplumsal bir sorun olarak, konuşulması zor konuların başında gelen ter kokusunu, “Duş Yetmez, Rexona Kullan” diyerek hatırlatan ve ter kokmamayı seçmeye yönlendiren reklam filminin 4. versiyonu yayınlandı. Rexona’nın kreatif ajansı Manajans J. Walter Thompson, geçtiğimiz yıl başladığı “Burunların Selameti” serüveninde, macerayı biraz daha ileri götürerek filmin absürd ama içgörülü “Arkadaşlığın Selameti” versiyonunu hazırladı.

Bir arada yaşayan her kesimden insanın ortak problemi ter kokusu, insanlar arasına fiziksel ve duygusal mesafeler koyan, konuşulması en zor konulardan biri. Hele ter kokan yakın arkadaşlardan biriyse. Reklam filminde arkadaşlarıyla buluşmak üzere restorana gelen Pelin’in, terlediğini farkederek, duş aldığı halde düştüğü sıkıntılı durum gözler önüne seriliyor.

Yönetmenlik koltuğunda Arjantin'in tecrübeli reklam yönetmenlerinden Cannes Lions ödüllü Augusto G. Zapiola’nın oturduğu reklam filminin çekimleri, Arnavutköy Hudson Café'de 6 kişilik cast ve 40 yardımcı oyuncu ile gerçekleştirildi. Arkadaşlarının ter kokusuna maruz kalmamak için burunlarından nefes almamaya çalışan gençler, tıkalı burunlarıyla türlü mazeretler sunarak mekandan uzaklaşırken Orhan Gencebay imdada yetişiyor.

“Tıkalı Burunlar” makyaj artistleri Hakan Aydoğdu ve Dursun Aslan tarafından 15 günde hazırlandı. Reklam filminde ter kokusundan muzdarip arkadaşlar için hazırlanan takma burunlar plastik makyajla hazırlandı. Artkillers Agency tarafından tasarlanan burunların üretimi 2 hafta sürdü. Tıkalı burunlar her bir oyuncunun burnundan kalıp alındı, cilde zarar vermeyen özel silikon bir malzeme ile üretildi ve uygulandı. Kötü bir kokuyla karşılaşıldığında nefes almamaya çalışma hali, burunların gerçek dışı bir şekilde kapanması fikriyle hayata geçirildi. Kokudan kurtulma telaşı, ses oyunlarıyla desteklendi, hem görsel hem de işitsel bu espri ter kokusunu bastırdı.

Rexona’nın, ter kokusu sorunundan yola çıkarak 2018 yılında Estima Araştırma Şirketi’ne yaptırdığı araştırmaya göre; günlük hayatımızda her 10 kişiden 9’u ter kokusuna maruz kalıyor. Ülke genelinde 12 şehirde, 18-55 yaş arasında ABC1C2 sosyo ekonomik gruplardaki kişiler arasında gerçekleştirilen araştırmada yakın arkadaşınız ter koksa ne yaparsınız? sorusuna 45-55 yaş arası %62 “dostane bir şekilde uyarırım” diye cevap verirken, %34 sessizliğini bozmuyor.

Neden terliyoruz? Hayatın gün içinde değişen ritmine göre kalp atışlarımız hızlanır ve yavaşlar, buna bağlı olarak vücut ısımız sürekli değişir. Vücudumuzdaki bu ısı değişikliği hangi mevsimde olursak olalım, günün her anında terleme ile sonuçlanır. Toplu taşıma araçlarında, spor yaparken, ofiste, iş yoğunluğunda, heyecanlanınca, stresli anlarımızda, hatta acılı bir yemek yerken bile terleriz. Vücudun normal bir reaksiyonu olan terleme, önlem alınmadığı durumda ter kokusu ile sonuçlanıyor.

Orhan Gencebay “Tek kokusu için sizi kim uyarsa alınmazsınız?” sorusunun cevabı olmuştu. Araştırmada toplumun her kesiminden insanları babacan tavrıyla kucaklayan, koruyucu ve kollayıcı üslubuyla Orhan Baba olarak gönüllere taht kurmuş Orhan Gencebay, “Tek kokusu için sizi kim uyarsa alınmazsınız” sorusunun cevabı olmuştu.

#DuşYetmezRexonaKullan

#ArkadaşlığınSelametiİçinİlginizi Çekebilir

Tema Vakfı İzmir İçin Fidan Bağışlarınızı Bekliyoruz

TEMA Vakfı İzmir’in Karabağlar mevkiinde çıkan ve kuvvetli rüzgar nedeniyle büyük bir alana yayılan orman yangınının ardından İzmir’in ağaçlandırılması için bir çalışma başlattı. Dileyen herkes TEMA Vakfı’nın Türkiye İş Bankası Levent Şubesi (1035) TR18 0006 4000 0011 0351 2730 60 numaralı banka hesabına fidan bağışı yaparak çalışmaya destek olabiliyor. Bir fidan bedeli 10 TL.


Sony’Nin İlk 8K Tv’Leri Haziran Başında Satışa Çıkıyor

ZG9 8K HDR Full Array LED TV, sadece Sony’nin sunabileceği eşsiz görüntü kalitesi ile, Full HD’nin 16 katı gibi şaşırtıcı düzeyde bir çözünürlük sunuyor. TV’nin 98 ve 85 inçlik modelleri, Haziran’dan itibaren Avrupa’da seçili perakendecilerde satışa sunulurken, ön sipariş alımları da başladı.


Sıcak Ve Nemli Havalarda Sağlıklı Nefes Alabilmek İçin Öneriler

Klimalı Ortamlarda Olanlar Dikkat!


Zorlu Psm ’De Bu Hafta 9 15 Eylül

SERTAB'IN MÜZİKALİ //11 EYLÜL ÇARŞAMBA // TURKCELL SAHNESİ // 21:00


Ali Kızıltuğ Türküleri, Mustafa Kızıltuğ’Un Yorumuyla Gloss’Ta!

2017 yılında yaşamını yitiren ünlü halk ozanı Ali Kızıltuğ’un türküleri, oğlu Mustafa Kızıltuğ’un yorumuyla Gloss’ta!


Etiketler: kokusu, Orhan, Rexona, Gencebay, reklamYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img