17 Mayıs 2019 Cuma 13:55

GÜNDEM

Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı

Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı
Odtü’De Stem Eğitimi İçin Maker Space Alanı Ve Biltemm Laboratuvarı Açıldı

34volt » 34Volt

Lego Education Desteğiyle İnovasyon ve Maker Odaklı STEM Eğitimleri Verilecek

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

LEGO® Education ve Türkiye ortağı Teknokta iş birliği ile, ODTÜ’de (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) STEM eğitiminin inovasyon odaklı çalışmalarla destekleneceği Maker Space alanı ve Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi (BİLTEMM) Laboratuvarı açıldı. ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök’ün yaptığı açılışa Teknokta Yenilikçi Öğrenim Çözümleri Genel Müdürü Fatma Bezek, LEGO Education Asya, Okyanusya ve Afrika Direktörü Villy Outzen ile Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri katıldı.

LEGO® Education ve Türkiye ortağı TEKNOKTA Yenilikçi Öğrenim Çözümleri işbirliği ile ODTÜ Toplum ve Bilim Merkezi’nde STEM eğitiminin inovasyon ve maker odaklı çalışmalarla destekleneceği, Maker Space alanı ve Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEMM) Laboratuvarı açıldı.

16 Mayıs Perşembe günü ODTÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök’ün ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine, TEKNOKTA Yenilikçi Öğrenim Çözümleri Genel Müdürü Fatma Bezek, LEGO Education Asya, Okyanusya ve Afrika Direktörü Villy Outzen, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve davetliler katıldı.

Çocuk ve Gençler İçin Maker Space Alanı

ODTÜ, LEGO Education ve Türkiye ortağı TEKNOKTA işbirliği ile ODTÜ Bilim Müzesi içinde açılan Maker Space alanından farklı yaş grubundaki çocuk ve gençler yararlanacaklar. Eğitmenler gözetiminde çeşitli MAKER etkinliklerine katılacak olan çocuk ve gençlerin, evrensel “yaparak öğrenme” araçları ile MAKER uygulamalarını özümsemeleri hedefleniyor. Maker Space alanında bulunan eğitim araçlarıyla çocuklar tasarımdan üretime ve uygulamaya kadar pek çok aşamayı deneyimleme fırsatı bulacak.

Öğretmen ve Öğretmen Adayları için BİLTEMM

ODTÜ Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEMM) öğretmen ve öğretmen adaylarının STEM eğitimine yönelik LEGO Education Maker Space alanında yapılacak çalışmalarla ayrıca, öğretmenler tarafından kullanılabilecek yenilikçi “eğitim içerikleri” üretilecek. ODTÜ akademisyenleri ile LEGO Education Academy Türkiye ve uluslararası ekibinin iş birliği ile Maker Space alanında gerçekleşecek araştırma ve eğitim faaliyetleri ile MAKER hareketinin toplum ve bireyler için önemi hakkında farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

İnovasyon Atölyesi olarak faaliyet gösterecek olan laboratuvarda yapılacak çalışmalarla, öğretmenler tarafından kullanılabilecek yenilikçi “eğitim içerikleri” de üretilecek. BİLTEMM bünyesinde; LEGO Education setleri ile öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerini geliştirmeyi hedefleyen STEM eğitimi yaklaşımlarının, K-12 eğitimine kazandırılmasına yönelik araştırma ve uygulama faaliyetleri gerçekleşecek. Ayrıca toplumda dezavantajlı gruplara yönelik nitelikli STEM eğitiminin ulaştırılabilmesi için uygulama ve araştırmalar da yürütülecek.

LEGO Education Asya, Okyanusya ve Afrika Direktörü Villy Outzen konuyla ilgili şunları söyledi: “Daha iyi bir gelecek için; çocukların erken yaşta bilimle tanışması ve 21. yüzyıl becerilerine sahip, bireyler olarak yetişmesinde STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) odaklı eğitim büyük önem taşıyor. Çocukların bu becerileri kazanabilmesi için özgüven kazanmaları gerekir. LEGO’nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı özgüven araştırması da gösteriyor ki, “yaparak öğrenme” çocuklarda öğrenme özgüvenini arttırıyor. STEM eğitiminin yaygınlaşması için ODTÜ ile yaptığımız bu işbirliği ile öğrenci ve öğretmenlerin bu alandaki vizyonlarına da katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Açılış töreninde bir konuşma yapan ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, ODTÜ BİLTEMM ve LEGO Education arasındaki işbirliğinde, her iki paydaşın da eğitimdeki bilimsel ve pedogojik yaklaşımından ödün vermemesinin öneminin altını çizdi ve şunları söyledi: “Her geçen gün bu becerilere bilgi-işlemsel düşünme, tasarım odaklı düşünme, dijital okuryazarlık gibi yeni beceriler ve STEM yaklaşımı gibi bütüncül yaklaşımlar da eklenmektedir. ODTU BILTEMM ve LEGO EDUCATION arasındaki işbirliğinin tohumları bu bağlamda atılmıştır. Bu noktadan hareketle bu işbirliği ile az önce sözünü ettiğim yeni çağın becerilerinin hem Türkiye'deki öğrencilere, hem de öğrencileri hayata hazırlayan öğretmen ve eğitimcilere ulaştırılmasında liderlik etmek, yerel içerikler oluşturmak ve hatta burada oluşturulan yerel içeriklerin uluslararası platformlarda paylaşılması hedeflenmektedir."

TEKNOKTA HAKKINDA: Öğrenmek varoluşun akışı içinde olmalı... Kolayca, sezgisel ve kendiliğinden yaklaşımıylaa LEGO® Education’ın Türkiye ortağı olarak hizmet veren TEKNOKTA: “Yaparak ve Yaşayarak Öğrenme” ilkesi ile; değişimi gören ve yöneten, merak eden, sorgulayan ve hayallerini gerçekleştirmek için çalışan, üst düzey bilişsel becerileri gelişimini destekleyen, yaşadığı dünyaya duyarlı ve değer katan, iyi bir takım oyuncusu olmak isteyen tüm eğitim paydaşlarına, rasyonel, araç, yöntem ve kaynakları sunmak üzere faaliyet gösteriyor.

LEGO® Education, gençlerin öğrenmekten keyif almalarını sağlayan, eğitim dünyasını temelden değiştiren çözümler sunmak için yatırımlar yapıyor. Fen bilgisi, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Bilgisayar programcılığı konularında başarı seviyesini arttırıyor. Yaparak öğrenim aracı robotik setlerini bütünsel öğrenim çözümleri ile birlikte sunuyor. LEGO® Education çözümlerinin Türkiye'deki tek temsilcisi olan TEKNOKTA, ürünlerin uygun çözümlerle okullara sunulması, Türk eğitim sistemine uygun hale getirilmesi ve öğretmen eğitimlerine kadar pek çok hizmeti bir arada veriyor.İlginizi Çekebilir

Tanap’Tan Daha Yeşil Bir Türkiye İçin 600 Bin Ağaç

TANAP, Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile imzalanan “2. Ağaçlandırma İş Birliği Protokolü” çerçevesinde Ankara Polatlı’da 50 bin adet fidan dikimi gerçekleştirdi. TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal ve Çevre Direktörü Fatih Erdem, Proje Direktörü Polad Rustamov ve Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Müdürü Gizem Kunt’un ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe TANAP çalışanları ve Orman Genel Müdürlüğü temsilcileri aileleriyle katıldı.


Sanayiciler İçin Asya'ya Geçit Kapısı Cc Link

Mart 2019


“Benim Komşum Tiyatro” Mezunlarını Verdi

Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Tiyatrolar Platformu işbirliğiyle gerçekleşen “Benim Komşum Tiyatro” programı üçüncü dönem mezunlarını verdi. Programa katılan 240 mahalleliye Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir törenle katılım belgesi verildi.


İnternetin En Ballı Adresi Balparmak.Com.Tr Açıldı

Balparmak’ın yenilenen internet sitesi www.balparmak.com.tr’de artık online alışveriş imkanı da var. Sitede, Balparmak’ın zengin ürün gamında yer alan klasik süzme çiçek ve çam ballarının yanı sıra monoflora ve yöresel ballar gibi niş ürünler, arı ürünleri ile doğal şifalı bitki karışımlardan oluşan Apitera serisi, BallıMix ve Katla Balla da satışa sunuluyor.


Fiba Perakende Grubu Fırsat Eşitliği Modeli Fem Sertifikasına Almaya Hak Kazandı!

Fiba Perakende Grubu


Etiketler: Education, ODTÜ, LEGO, STEM, eğitimYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img