15 Nisan 2019 Pazartesi 13:20

GÜNDEM

Novovoronej Ngs 2’Nin Yenilikçi 2 No’Lu Ünitesinde Enerji Başlangıcı Başladı


34volt » 34Volt

Novovoronej NGS-2’nin Yenilikçi 2 No’lu Ünitesinde Enerji Başlangıcı Başladı

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Rusya Atom Enerjisi Kurumu ROSATOM tarafından inşası devam eden Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu NGS’nin referans santrali Novovoronej NGS -2’nin 2 numaralı yenilikçi güç ünitesinin enerji başlangıcı aşaması başladı.

Novovoronej NGS-2 sahasında, Rusya Federasyonu Çevre, Teknolojik ve Nükleer Denetleme Federal Servisi'nden (Rostekhnadzor), 11 Nisan 2019 tarihinde izin aldıktan sonra 3+ nesil VVER-1200 reaktörü ile 2 numaralı yenilikçi güç ünitesinin enerji başlangıcı aşaması başladı.

Novovoronej NGS Direktörü Vladimir Povarov'a göre; Rostekhnadzor'dan izin almak, fiziksel başlatma aşamasında öngörülen tüm işlerin tamamlanması anlamına geliyor. Povarov, “Reaktör çekirdeğinin nötron fiziksel özelliklerinin gerçek değerleri tasarım özelliklerine karşılık gelir ve bir sonraki aşamaya enerji başlangıcına geçmek mümkündür” dedi.

Enerji başlangıç aşaması, reaktör gücündeki kademeli artış için birkaç adımda yüzde 1'den yüzde 35-40'a kadar bir dizi önlem öngörmektedir. Bu güç seviyesi, ağdaki turbo jeneratörü açma ve bu yılın Mayıs ayında yapılması planlanan elektriği üretmeyi sağlar.

Bundan sonra nominal gücü yüzde 40'dan yüzde 100'e yükseltmek için uzun ve kademeli bir süreç izleyecek. Toplam 7 üniteden oluşacak Novovoronej NGS-2’nin 2’inci güç ünitesinin işletmeye alınması 2019 yılsonuna kadar sürecek. Novovoronej NGS, 2020 yılında bölge bütçesini emlak vergisi olarak 1 milyar ruble ile dolduracak.İlginizi Çekebilir

Dalış,Sörf Ve Su Sporlarıyla Yaz Tatilinize Macera Ve Hareket Katın!

Dalış, sörf ve su sporlarıyla yaz tatilinize macera ve hareket katın!


Bayram Alışverişi İçin Rotanızı Harvey Nıchols’A Çevirin

BAYRAM ALIŞVERİŞİ İÇİN ROTANIZI HARVEY NICHOLS’A ÇEVİRİN


Vodafone’Dan Ramazan’A Özel 20 Gb Mobil İnternet

VODAFONE, AVANTAJLI İNTERNET KAMPANYASIYLA


Pirelli Uyarıyor Azerbaycan Grand Prix'si Uzun Bariyerler Ve Affetmeyen Bariyerler İçeriyor

Bakü, 6,003 kilometrelik pistin büyük kısmının düzlüklerden oluşması nedeniyle Formula 1 takviminin en uzun ve en hızlı sokak parkuru niteliğine sahip. Aynı zamanda Spa’nın ardından yılın en uzun ikinci pisti olan Bakü’de hızların yüksek ama yolun dar olması, geçmişte bazı kazalara sebebiyet verdi. Pirelli, Çin’deki son turda olduğu gibi Bakü’ye de lastik gamının ortasında yer alan C2 sert, C3 orta ve C4 yumuşak hamurları getiriyor.


Filo Kiralama Şirketi Arval'dan 2018'De Güçlü Büyüme

ARVAL’DAN 2018’DE GÜÇLÜ BÜYÜME


Etiketler: Novovoronej, enerji, yüzde, ünitesinin, aşamasıYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img