15 Nisan 2019 Pazartesi 13:20

GÜNDEM

Novovoronej Ngs 2’Nin Yenilikçi 2 No’Lu Ünitesinde Enerji Başlangıcı Başladı


34volt » 34Volt

Novovoronej NGS-2’nin Yenilikçi 2 No’lu Ünitesinde Enerji Başlangıcı Başladı

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Rusya Atom Enerjisi Kurumu ROSATOM tarafından inşası devam eden Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu NGS’nin referans santrali Novovoronej NGS -2’nin 2 numaralı yenilikçi güç ünitesinin enerji başlangıcı aşaması başladı.

Novovoronej NGS-2 sahasında, Rusya Federasyonu Çevre, Teknolojik ve Nükleer Denetleme Federal Servisi'nden (Rostekhnadzor), 11 Nisan 2019 tarihinde izin aldıktan sonra 3+ nesil VVER-1200 reaktörü ile 2 numaralı yenilikçi güç ünitesinin enerji başlangıcı aşaması başladı.

Novovoronej NGS Direktörü Vladimir Povarov'a göre; Rostekhnadzor'dan izin almak, fiziksel başlatma aşamasında öngörülen tüm işlerin tamamlanması anlamına geliyor. Povarov, “Reaktör çekirdeğinin nötron fiziksel özelliklerinin gerçek değerleri tasarım özelliklerine karşılık gelir ve bir sonraki aşamaya enerji başlangıcına geçmek mümkündür” dedi.

Enerji başlangıç aşaması, reaktör gücündeki kademeli artış için birkaç adımda yüzde 1'den yüzde 35-40'a kadar bir dizi önlem öngörmektedir. Bu güç seviyesi, ağdaki turbo jeneratörü açma ve bu yılın Mayıs ayında yapılması planlanan elektriği üretmeyi sağlar.

Bundan sonra nominal gücü yüzde 40'dan yüzde 100'e yükseltmek için uzun ve kademeli bir süreç izleyecek. Toplam 7 üniteden oluşacak Novovoronej NGS-2’nin 2’inci güç ünitesinin işletmeye alınması 2019 yılsonuna kadar sürecek. Novovoronej NGS, 2020 yılında bölge bütçesini emlak vergisi olarak 1 milyar ruble ile dolduracak.İlginizi Çekebilir

Görüntülü Haber 23 Nisan’Da Çocuklara Zeyço Sürprizi

23 Nisan’da çocuklara ZeyÇo sürprizi


Kobi’Lerde Afet Direnci Araştırması "Kobi'ler Afetleri Risk Olarak Algılamıyor"

UPS Hakkında


Benim Festivalim’E Sadece Gençler Katılabilir! Bu Festival Senin!

BENİM FESTİVALİM’E SADECE GENÇLER KATILABİLİR!


‘Yerli Dan Bilzerian’ Taha Özer, 30 Mankenle Defile Gibi Klip Çekti

Taha Özer’den Defile Gibi Klip


Team Visa’Ya Katılan İlk Türk Kadın Futbolcu Didem Karagenç

İstanbul - 29 Mayıs 2019 - Fransa 2019 FIFA Kadınlar Dünya KupasıTM’nın Resmi Ödeme Hizmetleri Ortağı Visa (NYSE: V), kadın futbolunun güçlendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Avrupa’da 14 kadın futbolcunun dahil olduğu Team Visa programı kapsamında Kadın A Milli Takım Kaptanı Didem Karagenç’in sponsorluğunu üstlendi.


Etiketler: Novovoronej, enerji, yüzde, ünitesinin, aşamasıYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img