12 Ekim 2019 Cumartesi 09:01

GÜNDEM

New York’Un Önemli Mimarı Doç. Dr. Ferda Kolatan Bilgi’De

New York’Un Önemli Mimarı Doç. Dr. Ferda Kolatan Bilgi’De

34volt » 34Volt

İstanbul Bilgi Üniversitesi dünyanın önde gelen akademisyen ve mimarlarından Doç. Dr. Ferda Kolatan’ı ağırlamaya hazırlanıyor. “Görselleştirme ve Mimari Metodoloji” başlıklı bir sunum için on beş öğrencisiyle Türkiye’ye gelen Doç. Dr. Kolatan santralistanbul’da deneyimlerini aktaracak

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi “Görselleştirme ve Mimari Metodoloji” etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Etkinlikte mimari alanında dünyanın önde gelen isimlerinden Doç. Dr. Ferda Kolatan söz alacak. Yaklaşık 15 öğrencisiyle Türkiye’ye gelen isimlerden Pensilvanya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kolatan, mimari imgenin, mimari söylemdeki rolü üzerine bir sunum yapacak. “Ferda Kolatan’ın PennDesign - İstanbul Atölyesi’nin Ürünü Mimari Temsillere Reaksiyonlar” başlıklı panelde Doç. Dr. Kolatan’ın yapacağı sunuma, BİLGİ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şebnem Yalınay Çiftçi ve GAD Mimarlık Kurucusu Gökhan Avcıoğlu tartışmacı olarak eşlik edecek. Panelin moderatörlüğünüyse Tasarımcı Gökhan Karakuş üstlenecek.

Ferda Kolatan kimdir?

Ferda Kolatan, New York merkezli SU11 Mimarlık ve Tasarım Merkezi’nin kurucu direktörü ve Pensilvanya Üniversitesi öğretim görevlisidir. Mimarlık Diplomasını (Dipl.Ing) RWTH Aachen'den, yüksek mimarlık yüksek lisans derecesini ise (MSAAD) Columbia Üniversitesi'nden aldı. LSL Anma Ödülü ve Tasarımdaki Onur Ödülü'ne layık görüldü. Columbia Üniversitesi, SCI-Arc, Pratt Enstitüsü, RWTH Aachen, Rensselaer Politeknik Enstitüsü, Washington Üniversitesi, CCA, UCAM, British Columbia Üniversitesi ve Cornell Üniversitesi gibi kurumlarda tasarım, imalat ve teori dersleri verdi. Meander: Variegating Architecture (Bentley Press, 2011) kitabının ortak yazarı olan Kolatan, 2011'de Amerikan Türk Derneği tarafından Genç Toplum Lideri seçildi.

Tarih: 14 Ekim 2019, Pazartesi

Saat: 18.30

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü, E-3, 101

Not: Etkinlik dili İngilizce olacaktır, simultane yapılmayacaktır.

Detaylı Bilgi:

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:İlginizi Çekebilir

Paşabahçe Mağazaları İle Yeni Yıla Mutlu Bir Başlangıç

Paşabahçe Mağazaları birbirinden güzel hediye alternatifleri ile “Yılbaşında sevdiklerime ne almalıyım?” sorusuna cevap arayanları mağazalarına bekliyor. Paşabahçe Mağazaları yılın en keyifli ve heyecan verici zamanı olan yeni yılda, farklı yılbaşı ağacı süsleri ve hediye seçenekleri ile hediye vermenin keyfini artırıyor.


Uç Nokta Güvenliğini Buluta Taşımak İçin 5 Neden

Trend Micro Hakkında:


Prof. Dr. Tayfun Uzbay “Kronik Hastalıkları Olanlar Grip Aşısı Yaptırmalı”

Hastalıktan korunmak tedaviden daha güvenli ve ekonomik


Elektronik İmza Yüzde 3,6 Arttı

BTK 2019’un üçüncü çeyrek verilerini yayımladı. Eylül 2019 sonu itibarıyla, 3,7 milyonu elektronik imza ve 598 bini mobil imza olmak üzere toplam 4,3 milyon sertifika oluşturuldu.


Çiçeksepeti 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’Nde De “Var Var” Diyor!

ÇiçekSepeti,“Var Var” sloganıyla dillere pelesenk olan kampanyasını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de sürdürüyor. ÇiçekSepeti, yeni reklam filminde “Dünyaya ilham veren kadınlar iyi ki var var” diyor.


Etiketler: Üniversitesi, Kolatan, Mimarlık, İstanbul, FerdaYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img