27 Mart 2020 Cuma 10:17

GÜNDEM

Netmarble Emea, Forte İle Ortak Oldu


34volt » 34Volt

Mevcut ve gelecek oyunlar için kullanılacak yeni blok zinciri teknolojisini tanıtıyor

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin lider oyun şirketi Netmarble EMEA, bugün blok zinciri teknolojisi geliştirilmesinde öncü olan ‘Forte’ ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ortaklığa dayanarak, Netmarble EMEA Türkiye’de mevcut olan ünlü oyunlarını Forte’nin açık ve kolay kullanılabilen blok zincir platformlarını oyun operasyonlarında kullanacak.

Forte’nin blok zincir platformu bedava, açık ve her platformda çalışabilir şekilde yapıldı. Ethereum ve Interledger gibi açık kaynaklı protokollerden faydalanarak sırasıyla oyun içi verilerin yaratılmasında kolaylık sağlayacak ve zincir-arası işlemlerin yapılmasını sağlayacak. Program geliştikçe herhangi bir şirketin sahip olması yerine, merkezcilikten çıkıp oyuncu topluluğu tarafından serbestçe sahip olunacak ve kontrol edilebilecektir.

İstanbul’da bulunan Netmarble EMEA, hem PC hem de mobil platformda çeşitli oyun yapımcı şirketler ile etkin işbirliği sonucunda Türkiye’de ve MENA bölgesinde oyun endüstrisinde lider oldu.

Ortaklık hakkında daha detaylı bilgi ve oyunlarıyla alakalı gelecek olan yenilikler daha sonra paylaşılacaktır.

###

Netmarble EMEA HakkındaNetmarble EMEA 50 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahip lider oyun şirketidir. Netmarble EMEA Türkiye, Doğu Avrupa ve MENA bölgesindeki en iyi indie geliştirici şirketleriyle çalışarak hyper-casual 2.0 oyunlar yayınlamaktadır ve Marvel Future Fight, Seven Knights ve Lineage 2 Revolution gibi başarılı oyunlara QA, pazarlama, yerelleştirme, halkla ilişkiler ve bilişim servisleri sağlamaktadır. Netmarble EMEA bölgedeki en yüksek trafiğe sahip oyun portalı olan www.joygame.com ile üst seviye eğlence ve sosyalleşme fırsatlarıyla bölgede oyun kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktadır. Daha fazla bilgi https://www.netmarbleemea.com’da bulunabilir.

Netmarble Corporation hakkında

Netmarble Corporation, harika mobil oyun deneyimleri sunarak dünyadaki her yaştan izleyiciyi eğlendirmeyi amaçlar. 2000 yılında Kore'de kurulan Netmarble, en hızlı büyüyen mobil oyun şirketlerinden biridir ve sürekli olarak dünya çapında en iyi mobil geliştirici ve yayıncılar arasında yer almaktadır. 6.000'den fazla çalışanı ile Netmarble, Lineage 2: Revolution", "Blade & Soul Revolution", "MARVEL Future Fight", "BTS WORLD", "Everybody’s Marble" ve "Seven Knights" gibi en başarılı mobil oyunlardan bazılarını üretmekte ve bunlarla ilgili hizmet vermektedir. Çok oyunculu ücretsiz oyunlar konusunda en iyi mobil oyun geliştiricisi olan Kabam'a ve önde gelen gündelik sosyal oyun geliştiricisi Jam City'nin en büyük hissedarı olan Netmarble, Asya’nın en büyük eğlence şirketi CJ ENM Corporation, Asya’nın en büyük internet şirketi Tencent Holdings ve önde gelen bir MMORPG şirketi olan NCsoft ile stratejik bir ortaklığa sahiptir. http://company.netmarble.com adresinde daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Önder Kiremitçi

Netmarble HQ Global PR (Korea)

Jinho Leeİlginizi Çekebilir

Mesajlaşma Uygulamaları Dahil Cihazlardaki Tüm Verilere Erişebilen Taciz Yazılımı, Türkiye’De De Aktif

17 Mart 2020


Yılbaşı Alışverişinde Siber Korsanlara Dikkat!

GÜVENLİ YILBAŞI ALIŞVERİŞİ İÇİN 12 UYARI!


Armis Yatak İmob 2020'Nin Parlayan Yıldızı Oldu

16’ıncı Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) yoğun bir katılım ile Yeşilköy’de gerçekleşti. Bu yıl ziyaretçi rekoru kıran İMOB’ta, yüzde 100 yerli marka olan Armis Yatak; son teknolojik makine parkurunda üretim yaptığı yatak, baza, başlık yorgan, yastık, alez ve uyku setlerini tanıttı. Binin üzerinde ziyaretçiyi standında ağırlayan Armis Yatak, tüketici ile ilk kez buluşturduğu smart ped teknolojili hybrid serisi yatak setleri, genç yatak grubuna ait “Lady” ve “Prince” adlı yatak seti koleksiyonları ile fuarın parlayan yıldızı oldu.


Samsung, Küresel Amaçları Desteklemek Üzere Bm Kalkınma Programı’Na Ortak Oldu

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konusunda farkındalığı artıran yeni mobil uygulama duyuruldu


Teknik Hizmetler Sektörünün Tüm Paydaşları İstanbul’Da Buluşuyor

Sektörü dönüştürmek, iyileştirmek ve insan emeğini yüceltmek amacıyla 2010 yılından bu yana çalışmalar yürüten ProAsist, geçen yılki Çözüm Ortakları Toplantısı’nın artından bu yıl da Değer Ortakları Toplantısı düzenliyor. Sektörü tek çatı altında toplayacak ProAsist Çözüm Platformu’nun tanıtımının da yapılacağı toplantıda Türkiye’nin dört bir yanından bine yakın katılımcı yer alacak.


Etiketler: oyun, Netmarble, EMEA, olan, mobilYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img