12 Ekim 2019 Cumartesi 09:25

GÜNDEM

Müze Mağazalar Yeni Kadın Tasarımcılarını Arıyor

Müze Mağazalar Yeni Kadın Tasarımcılarını Arıyor

34volt » 34Volt

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip Anadolu Kültürel Girişimcilik’in (AKG), Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) iş birliği ile, kadın girişimci ve tasarımcılara yönelik başlattığı yarışmanın ikincisi başlıyor Anadolu’nun Kadın Gücü adını taşıyan yarışma sonucunda seçilecek ürünler, AKG yetki alanlarındaki müze mağazalarında satışa sunulacak. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin dört bir yanından 945 girişimci ve tasarımcının katıldığı yarışmaya, bu yıl 15 Ekim 2019 – 10 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Geleneksel motifleri ve kültürel değerleri modernize ederek günümüze taşıyan ürünlere dönüştürmeyi teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından kadın tasarımcı ve üreticiler katılabilecek. Yarışmaya www.anadolununkadingucu.com adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. Müze mağazalarında daha fazla kadın ürününün satılması amacıyla geçen yıl başlatılan yarışmanın, her yıl farklı bir tema etrafında devam ettirilmesi planlanıyor.

Bu yıl yarışmacılar “bereket” teması etrafında yine 5 ayrı kategoride yarışacak. Takı, Tekstil, Ev & Dekorasyon (Züccaciye), Kahve Seti kategorilerinde satışa sunulmaya hazır ürünler yarışırken İllüstrasyon kategorisinde yaratıcı çizgiler arasından seçim yapılacak.

İ. Halil Korkmaz: Geçen yılın birincileri müze mağazalarda yerini aldı

Anadolu Kültürel Girişimcilik İcra Kurulu Başkanı İ. Halil Korkmaz, geçtiğimiz sene projenin gördüğü ilgiden çok memnun olduklarını belirterek “Kıymetli jüri üyelerimizin seçtiği birincilere verilen 10’ar bin liralık ürün alımı garantisinin yanı sıra, ön değerlendirme grubundan seçilenler ve yarışmaya katılanlar, tedarikçi havuzuna alındı. Girişimci ve tasarımcı kadınlarımızın ürünleri müze mağazalarda satılmaya başlandı. Amacımız kadın üretici ve tasarımcı sayısını artırmak. Bu yıl ve bundan sonra bu yarışmaları farklı temalarla tekrarlayarak daha çok kadın girişimcinin mağazalarımız aracılığı ile ürünlerini dünyaya satmasına destek olacağız” dedi.

“Anadolu’nun zengin birikimini kendi yaratıcı dokunuşlarıyla yorumlayan kadın üretici ve tasarımcıları, yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz” diyen Korkmaz, şöyle devam etti:

“İstatistiklere göre Türkiye’de turizm amaçlı seyahat edenlerin yüzde 15’i müze mağazaları da ziyaret ediyor. Bu oran dünya genelinde yüzde 25 civarında. Bizler de doğru tasarım ve ürünlerle bu oranı önce yüzde 20’ye sonra da yüz de 25’lere çıkarmayı hedefliyoruz. Müze mağazalarına alışveriş için giren turistlerin yüzde 90’ına yakınını yabancı turistler oluşturuyor. Hedeflerimizden biri de mağazalardaki ürün yelpazesini yerli turisti de cezbedecek şekilde genişletmek. Bu nedenle, Anadolu'nun Kadın Gücü projesi bizim için çok değerli. Geçen yıl 900’ü aşkın kadın girişimcimizin yarışmaya teveccüh göstermesi bizi çok sevindirdi. Seçim yaparken oldukça zorlandık. Bu yıl da aynı heyecanla adayların projelerini bekliyoruz”İlginizi Çekebilir

Serotonin Eksikliği Kabızlığa Yol Açıyor

Serotonin eksikliği kabızlığa yol açıyor


Sevgililer Günü Hediyesi Şeker Bonus’Tan!

Şekerbank, 14 Şubat Sevgililer Günü için düzenlediği kampanyada, Şeker Bonus Kart ile 29 Şubat’a kadar yapılacak harcamalara 80 TL’ye kadar bonus veriyor.


Saran Group S Sport Ve S Sport2 Artık Kablo Tv İle De Evinize Konuk Oluyor

Saran Group ve Kablo TV, sporseverleri sevindirecek bir işbirliğine imza attı. Saran Group’un, sporseverler tarafından yakından takip edilen TV kanalları S Sport ve S Sport2’nin Kablo TV platformu üzerinden de izleyicilerle buluşmasına yönelik işbirliği, geçtiğimiz günlerde S Sport stüdyolarında yapılan imza töreniyle duyuruldu. Tören, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ve Türksat A.Ş Genel Müdürü Cenk Şen’in katılımıyla gerçekleşti.


Djı'dan Bayrama Özel İndirimler Ve Hediye Rehberi

DJI'dan Bayrama Özel İndirimler ve Hediye Rehberi


Rolls Royce Dünyanın En Büyük Fan Kanatlarının Üretimine Başladı

ROLLS-ROYCE YENİ NESİL ULTRAFAN® TEST MOTORU İÇİN KOMPOZİT MALZEMEDEN YAPILMIŞ DÜNYANIN EN BÜYÜK FAN KANATLARININ ÜRETİMİNE BAŞLADI


Etiketler: kadın, yüzde, yarışmaya, tasarımcı, müzeYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img