4 Ekim 2019 Cuma 10:43

GÜNDEM

Migros Ve Kandilli Rasathanesi İl İl Deprem Simülasyon Eğitimi Veriyor

Migros Ve Kandilli Rasathanesi İl İl Deprem Simülasyon Eğitimi Veriyor

34volt » 34Volt

MİGROS VE KANDİLLİ RASATHANESİ İL İL DEPREM SİMÜLASYON EĞİTİMİ VERİYOR

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Migros, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle Eylül ayında başlattığı “Deprem Tırı Simülasyon ve Eğitim Projesi”ni Türkiye’nin dört bir yanında sürdürüyor. Bugüne kadar Antalya, Muğla, Aydın, İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilen eğitimlerin ardından, deprem tırı Ekim ayında da İstanbul’da 3 ayrı noktada halkla buluşacak.

Tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik uygulamalarıyla dikkat çeken Migros, deprem konusunda farkındalık yaratmak üzere Türkiye çapında yeni bir proje başlattı. Migros, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle hayata geçirdiği “Deprem Tırı Simülasyon ve Eğitim Projesi” kapsamında hazırlanan simülasyon tırı, 24 Eylül’de Antalya’da başladığı eğitimlerine, Muğla, Aydın, İzmir ve Ankara’da devam etti. Ekim ayında İstanbul’da 3 ayrı noktada gerçekleşecek olan simülasyonlu deprem eğitimlerine isteyen herkes katılabilecek.

Eğitimler simülatör üzerinde uygulamalı olarak verilecek

İstanbul’da 14 Ekim’de 3M Anadolu Hisarı, 18 Ekim’de 5M Beylikdüzü ve 19 Ekim’de Silivri Kipa’da halka açık olarak düzenlenecek eğitimlerde, deprem meydana gelmeden önce alınması gereken önlemler, deprem çantası hazırlanması, deprem sırasında doğru korunma teknikleri ve deprem sonrasında bulunulan mekandan tahliye için yapılması gerekenler simülatör üzerinde uygulamalı olarak gösterilecek.

İstanbul’un ardından deprem tırının yeni durakları 15 Ekim’de 5M Yalova Kipa AVM, 16 Ekim’de 5M Kocaeli Derince Kipa AVM ve 25 Ekim’de 5M Çanakkale Kipa AVM olacak. Projenin, önümüzdeki aylarda farklı illerle devam ettirilmesi planlanıyor.İlginizi Çekebilir

Teb Genel Müdürü Ümit Leblebici “Şirketlerin Rekabet Gücü Farklılaşmadan Geçiyor”

İnovasyonu ülke gündemine taşıyan en önemli organizasyonlarında biri olan ve bu yıl 7.’si düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda stratejik partner olarak bir konuşma yapan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, “Ekonomilerin birbiriyle yarıştığı günümüzde ana amaç rekabete açık şirketler yaratmak. Bunun yolu farklılaşmadan geçiyor, farklılaşma ise yaratıcılık kültürü ve inovasyon sayesinde gerçekleşiyor” dedi.


Multipos’A Idc Türkiye’Den En İyi Teknoloji Hizmet Sağlayıcı Ödülü

Multinet Up tarafından geliştirilen mobil POS uygulaması MultiPOS, IDC Türkiye tarafından düzenlenen “Finans Teknoloji Ödülleri” değerlendirmesinde “En İyi Teknoloji Servisi Sağlayıcı” kategorisinde ikinci oldu.


Katılımcıların Yüzde 80’İ Yerli Olan Tek Fuar “Bumatech”

Katılımcıların Yüzde 80’i Yerli Olan Tek Fuar “BUMATECH”


Arçelik Kızcode İle 2 Yılda 94 Kız Çocuğuna Kodlama Öğretti

Arçelik, KızCode girişimiyle birlikte yürüttüğü program kapsamında çalışanlarının çocuklarına teknoloji ve kodlama eğitimi veriyor. İkinci yılını geride bırakan programda Eskişehir, Çayırova ve Çerkezköy işletmelerinde toplam 94 kız çocuğuna teknoloji ve kodlama eğitimi verildi. Çocuklar iş güvenliği için Akıllı Baret, Fintech Dijita Kumbara, Akıll Çöp Kutusu ve sokak hayvanları için Akıllı Yemlik gibi yaratıcı, yenilikçi ve hayatı kolaylaştıran projeler geliştirdi.


Kuveyt Türk’Ün Sepetim Uygulamasına Brandon Hall’Den Mükemmeliyet Ödülü

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, geliştirdiği uygulamalarla yurt içinde ve yurt dışında ödül almaya devam ediyor. Banka son olarak, uluslararası danışmanlık şirketi Brandon Hall tarafından düzenlenen ve alanında dünyanın en prestijli organizasyonların biri olan İnsan Kaynakları Yönetimi Mükemmeliyet Ödülleri’nde (Human Capital Management Excellence Awards), En İyi Yan Haklar Kategorisi’nde “Sepetim” uygulamasıyla altın ödüle layık görüldü.


Etiketler: deprem, Ekim, Deprem, İstanbul, KipaYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img