23 Ekim 2017 Pazartesi 13:41

SANAT

Mevlüt Akyıldız'ın “Resmigeçit” Sergisi

Mevlüt Akyıldız'ın “Resmigeçit”  Sergisi

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türk resminin ironi ustası Mevlut Akyıldız’ın 40 yıllık sanatsal birikimini yansıtan “Resmigeçit” başlıklı kişisel sergisi sanatseverlerle buluşuyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ev sahipliğinde 3 Kasım - 2 Aralık 2017 tarihleri arasında MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu ve Tek Kubbe Salonu’nda yer alacak sergi; Mevlut Akyıldız’ın sanat hayatında dil oyunlarıyla yaptığı çalışmalarını gün yüzüne çıkarıyor.


Türk resminde nesneye, algıya ve öz’e değil de, dil oyunlarına dayalı bir geleneğin başlangıcını yapan Mevlut Akyıldız, yağlıboya ve camaltı resimleri ile heykellerinde dilin olanaklarına alegorik anlatı olarak yer veriyor. Akyıldız, klasik anlamda resim ’yapmıyor’, resim ‘kuruyor’. Sergide sanatçının popüler kültürün parodisini yaptığı resimleri de dikkat çekiyor.


Akyıldız “Resmigeçit” sergisinde; bıyık altından gülmek, kıkır kıkır gülmek, kahkahayla gülmek, kıs kıs gülmek, ağlanacak halimize gülmek, gözünden yaş gelene kadar gülmek, acı acı tebessüm etmek gibi gülmenin tüm hallerini tercüme ediyor.


Mevlut Akyıldız’ın tutkulu çabasının, yerelden evrensele, evrenselden yerele mekik dokuduğu tematik dönüşümlerin, kendi çizgisindeki gelişimini bir bütün halinde yansıtan “Resmigeçit” sergisi, sanat dünyasına yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Dacia Duster'a İngiltere'den Ödül

Dacia İngiltere’de ‘En Çekici Otomobil’ ve ‘En İyi Kış Otomobili’ ödüllerine layık görüldü.


Oyuncu Adayları Fark Edilmek Ve Keşfedilmek İstiyor

Oyuncu adayları fark edilmek ve keşfedilmek istiyor


Bb Opet Fuchs Sap Hybris İle Dijital Do¨nu¨s¸u¨me Devam Ediyor

Madeni yağ sektörünün lider firmalarından Opet Fuchs, müşterilerine gerçek zamanlı ve kişiselleştirilmiş deneyim sunmak üzere SAP Hybris Projesi’ni başlattı. Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan, “Hybris Platformu ile müşterilerimiz zamandan tasarruf sağlarken biz de sektörde bu uygulamanın öncüsü olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.


Şölen’E Yeni Geleneksel Kanal Satış Ve İş Geliştirme Direktörü

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Şölen, Geleneksel Kanal Satış ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevine Aydın Kasabalı’yı getirdi.


Çetmen Mobilya Takımları, Babalar Günü’Ne Özel Kampanyayla Dünya Kupası’Nın Favorisi Olacak

Çetmen Mobilya, Babalar Günü ve Dünya Kupası’na özel bir kampanyaya imza attı. 1-30 Haziran 2018 tarihleri arasında geçerli olan kampanya kapsamında, Çetmen Mobilya’nın Dünya Kupası’na hazırladığı Alden, Gilda ve Setenta takımları özel fiyat avantajlarıyla sunuluyor. Kampanyayı hediye çeki ile de destekleyen Çetmen Mobilya, Türkiye çapında 49 mağazası, yenilikçi ürünleri ve deneyimli kadrosuyla Babalar Günü ve Dünya Kupası coşkusuna ortak olmaya hazır.


Etiketler: Akyıldız, gülmek, Resmigeçit, Mevlut, TürkYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img