17 Mayıs 2019 Cuma 09:02

GÜNDEM

Memeder’Den Çağlayan Adliyesi'nde Görev Yapan Hakim, Savcı, Avukat Ve Memurlara 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'

  Memeder’Den Çağlayan Adliyesi'nde Görev Yapan Hakim, Savcı, Avukat Ve Memurlara 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'
  Memeder’Den Çağlayan Adliyesi'nde Görev Yapan Hakim, Savcı, Avukat Ve Memurlara 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'
  Memeder’Den Çağlayan Adliyesi'nde Görev Yapan Hakim, Savcı, Avukat Ve Memurlara 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'
  Memeder’Den Çağlayan Adliyesi'nde Görev Yapan Hakim, Savcı, Avukat Ve Memurlara 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'
  Memeder’Den Çağlayan Adliyesi'nde Görev Yapan Hakim, Savcı, Avukat Ve Memurlara 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'

34volt » 34Volt

MEMEDER’DEN HAKİM, SAVCI VE AVUKATLARA MEME KANSERİ FARKINDALIK EĞİTİMİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MEMEDER (Meme Sağlığı Derneği) İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görev yapan hakim, savcı, avukat ve memurlara meme kanseri farkındalık eğitimi verdi. Ev sahipliğini yakın zamanda erken tanı alarak ameliyat olan İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Filiz Güldiker’in yaptığı oturumun başkanı MEMEDER Kurucusu Prof. Dr. Vahit Özmen, insanın değerli bir varlık olduğunu, erken tanıyla bir kişiyi bile kurtarabilmenin büyük mutluluk verici olduğunu belirtti.

Meme kanseri farkındalık eğitimi için İstanbul Çağlayan Adliyesi Mehmet Kiraz Konferans Salonu’nda bir araya gelen hakim, savcı, avukat ve memurlara meme kanserinin önemi, belirtileri, görülme sıklığı, risk faktörleri, tarama yöntemleri, hangi şikayetlerden şüphelenilmesi gerektiği ve hiç şikayeti olmayanların ne yapması gerektiğine dair MEMEDER Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen ve MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Beyza Özçınar tarafından detaylı bilgi verildi.

Erken tanıyla bir kişiyi bile kurtarmak mutluluk verici

Çağlayan Adliyesi’nde görev yapan hakim, savcı, avukat ve memurların büyük ilgi gösterdiği konferansta Prof. Dr. Vahit Özmen, meme kanserine yönelik farkındalık eğitimlerinin çok yararlı olduğunu, bir kişiye bile dokunmanın, bir şeyler öğretmenin bilginin dalga gibi yayılmasını sağlayacağını, insanın değerli bir varlık olduğunu, erken tanıyla bir kişiyi bile kurtarabilmenin büyük mutluluk verici olduğunu belirtti.

‘‘Kontrollerimi sürekli öteliyordum’’

Konferansın ev sahipliğini yapan İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Filiz Güldiker ise, meme kanserinden korkulduğunu ama ülkemizde meme kanseri sayısının her geçen gün arttığını, meme muayenesine gitmekten, mamografi çektirmekten çekinildiğini, bu eğitimin amacının bundan çekinilmemesi gerektiğini anlatmak olduğunu belirtti ve ekledi. ‘‘Eskiden ben de meme sağlığıyla hiç ilgili değildim. Hatta kontrollerimi sürekli öteliyordum. Göğsümdeki kitleyi fark edip tetkiklerimi yaptırdım; ayırıcı tanı olarak ameliyat oldum, tümör iyi huylu çıktı. Şu an takip altındayım, altı ayda bir kontrollerimi yaptırıyorum. Erken tanı çok önemli. Bu yüzden de herkesin bu farkındalık

eğitiminden yararlanmasını istedim. Eğitim çok faydalı geçti. Doğru bilinen yanlışları gördük, herkes aklındaki sorulara yanıt buldu.’’

‘‘Meme kanseri artık bir halk sağlığı sorunu’’

MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Beyza Özçınar ise, meme kanserinin artık bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini, bu nedenle farkındalık eğitimlerinin çok önemli olduğunun altını çizdi. ‘‘Dünya nüfusunun yarısından çoğu kadın. Bu kadar çok kadın varken, her 100 meme kanserinden 99’u kadınken, ya da her 8 kadından 1’inin meme kanseri olduğunu düşünürsek artık bu bir halk sağlığı sorunu haline gelmiş durumda. Ama meme kanseri erken saptanan bir kanser. Erken saptandığı için de yüzde 100 yaşam şansı var. O zaman bizim bu farkındalığı topluma vermemiz gerekiyor’’ dedi.

MEMEDER HAKKINDA…

11 yıldır bilimsel kayıt tutarak bulgularını bilim dünyasıyla paylaşan bir meme kanseri tarama programını hayata geçiren MEMEDER, 2007 yılında, ülkemizdeki meme kanseri sıklığının hızla artması, kadınlarımızda farkındalığın ve mamografi çektirme oranının düşük olması, tanının ancak ileri evrede konulması gibi problemlerin çözümü için kuruldu.

GRAY CATS MEDYA & PR

Özsel TORTOP

Büyükdere Cad. Çayır Çimen Sok.

Emlak Kredi Blokları A2 Blok

Kat: 9 Daire:36

Levent/İstanbulİlginizi Çekebilir

İlaç Lojistiğinde Artırılmış Gerçeklik Dönemi

Tedarik zinciri çözümlerinde bir dünya lideri olan GEFCO, yeni bir artırılmış gerçeklik uygulaması geliştirmek için ArtiShock ile anlaştı. Bu uygulama özellikle kritik ilaçların paketlenme sürecinde kalite kontrolünü artırmak ve soğuk zincir paketleme sürecindeki verimliliği desteklemek için tasarlandı.


Hai Sushi Her Damak Tadına Hitap Eden Lezzetleri Bir Araya Getirdi

Kalamış Marina’da Uzakdoğu mutfağını misafirleriyle buluşturan Hai Sushi, keyifli ortamında leziz buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Uzakdoğu mutfağının olmazsa olmazı sushilerin yanı sıra “Sushi Sevmeyenler Buraya” mottosundan hareketle diğer tatları da misafirlerine sunan Hai Sushi, unutulmaz bir deneyim vadediyor.


Alışveriş Sizden, Hediyeler Bilkent Center’Dan

Bilkent Center, Ağustos ayını ziyaretçilerinin alışverişlerinden kazançlı çıkacağı bir kampanyayla noktalıyor. 26 – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek kampanya kapsamında toplamda 200 TL’lik alışveriş yapan ziyaretçiler, AVM içinde harcayabilecekleri 20 TL değerinde hediye çekinin sahibi olacak.


Bayramda Uçak Bileti İçin 763 Tl Harcıyoruz Yurt İçinde İzmir’E, Yurt Dışında Bakü’Ye Uçuyoruz!

10 Ağustos’tan bir gün önce yüzde 15, bir gün sonra yüzde 30 oranında daha uygun fiyatla bilet bulunabilir!


Pistte İkinci Ayak Körfez’De

2019 Türkiye Pist Şampiyonası 2. ayak yarışları, 27-28 Temmuz 2019 tarihlerinde Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde organize edilecek. Super Grup, Maxi Grup ve Super Production olmak üzere 3 ayrı grupta ikişer yarışın koşulacağı hafta sonu pist aktiviteleri ve padok alanındaki stantlarla renklenecek.


Etiketler: meme, kanseri, MEMEDER, olduğunu, farkındalıkYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img