4 Ocak 2018 Perşembe 14:52

HAYAT

Marmaray'da Çorba Dağıtımı

Marmaray'da Çorba Dağıtımı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Zeytinburnu Belediyesi, soğuk kış gününde işe ve okula gitmek için yola çıkan vatandaşlara dumanı üstünde tüten mercimek çorbası ikram etti. Sabah saat 07.30’da Marmaray Kazlıçeşme durağının hemen önünde kurulan stantlarda ikram edilen 3 bin kişilik mercimek çorbası, kahvaltı yapma imkanı bulamayan yolcuların imdadına yetişti. Sıcak çorbayla ve ekmekle içi ısınan yolcular, ikramın ardından işe uğurlandı.


ŞİFA NİYETİNE SICAK ÇORBA


İşe giderken kendisine ikram edilen çorbadan içen Halil Yardımcı, "Karşı yakada Üsküdar’da çalışıyorum. Marmaray’a yetişmeye çalışıyordum. Çorbayı görünce bir tane içeyim dedim. Kahvaltı yapmamıştım çok iyi oldu sabah sabah içim ısındı. Böyle şeylerin yapılması bizi çok memnun ediyor.” dedi.


Soğuk havada sıcak çorbanın ilaç gibi geldiğini kaydeden Levent Aktürk, “Her sabah Marmaray’ı kullanıyorum. Bu sene ilk kez denk geldim. Ne güzel bütün öğrenciler ve işe gidenler faydalanıyor. Bizler de faydalanıyoruz. Çorbanın tadı çok güzel dışarıda içtiklerimize hiç benzemiyor. Böylesine soğuk bir havada sıcak çorba şifa niyetine içtim.” dedi.


Çorba sürprizi ile karşılaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Dilbe ise, “Sabah sabah çok güzel bir sürpriz oldu. Düşünenlere çok teşekkür ediyorum yola erken çıktığım için kahvaltı yapma imkanım olmamıştı.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’Nin İlk Eks Siber Güvenlik Konferansı 1 Kasım’Da Ankara’Da

Biznet hakkında


Nostaljik Şıklık Enza Home Marengo Serisi

Tasarımlarıyla fark yaratan Enza Home, Marengo Serisi ile yaşam alanlarında nostalji rüzgarı estiriyor. Geçmişin klasik dokusunu günümüzün modernizmi ile harmanlayan Marengo Serisi, detaylarındaki ince dokunuşlarla dikkat çekiyor.


"İyidüşün Yayınları Irak Soruşturma Raporu"

Birleşik Krallık parlamentosu tarafından özel bir soruşturmanın sonucu olarak yayınlanan raporda, ülkenin 2003 yılında Irak işgaline giden yolda hem içerdeki siyasi ve kurumsal karar alma süreçleri, hem de ABD ve BM nezdindeki dış faaliyetler, gün be gün analiz ediliyor.


İş Sağlığı Ve Güvenliğinde Dijital Dönüşümün Yol Haritası Belirleniyor

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN YOL HARİTASI OLUŞTURULUYOR


İzmir Ve Manisalı Maden İhracatçılarının Gurur Gecesi

Türkiye’nin yeraltı zenginliklerini ekonomiye kazandıran ve 2018 yılında ülkemize 4.7 milyar dolar döviz sağlayan Madencilik sektörü daha katma değerli ihracat için İzmir Çeşme’de “Sektör Toplantısı” ve “Maden İhracatının Yıldızları” ödül töreninde bir araya geldi. 2018 yılındaki ihracat rakamları ile ihracatın yıldızı olan 22 İzmir ve Manisalı maden ihracatçısı firma ödüllerine kavuştu.


Etiketler: Marmaray, sabah, ikram, güzel, ÇorbaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Hayat Haberler
Hayat   -  - Genel En Çok İntihar Vakası Litvanya’Da Yaşanıyor

En Çok İntihar Vakası Litvanya’Da Yaşanıyor

BASIN BİLDİRİSİ
img