4 Ocak 2018 Perşembe 14:52

HAYAT

Marmaray'da Çorba Dağıtımı

Marmaray'da Çorba Dağıtımı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Zeytinburnu Belediyesi, soğuk kış gününde işe ve okula gitmek için yola çıkan vatandaşlara dumanı üstünde tüten mercimek çorbası ikram etti. Sabah saat 07.30’da Marmaray Kazlıçeşme durağının hemen önünde kurulan stantlarda ikram edilen 3 bin kişilik mercimek çorbası, kahvaltı yapma imkanı bulamayan yolcuların imdadına yetişti. Sıcak çorbayla ve ekmekle içi ısınan yolcular, ikramın ardından işe uğurlandı.


ŞİFA NİYETİNE SICAK ÇORBA


İşe giderken kendisine ikram edilen çorbadan içen Halil Yardımcı, "Karşı yakada Üsküdar’da çalışıyorum. Marmaray’a yetişmeye çalışıyordum. Çorbayı görünce bir tane içeyim dedim. Kahvaltı yapmamıştım çok iyi oldu sabah sabah içim ısındı. Böyle şeylerin yapılması bizi çok memnun ediyor.” dedi.


Soğuk havada sıcak çorbanın ilaç gibi geldiğini kaydeden Levent Aktürk, “Her sabah Marmaray’ı kullanıyorum. Bu sene ilk kez denk geldim. Ne güzel bütün öğrenciler ve işe gidenler faydalanıyor. Bizler de faydalanıyoruz. Çorbanın tadı çok güzel dışarıda içtiklerimize hiç benzemiyor. Böylesine soğuk bir havada sıcak çorba şifa niyetine içtim.” dedi.


Çorba sürprizi ile karşılaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Dilbe ise, “Sabah sabah çok güzel bir sürpriz oldu. Düşünenlere çok teşekkür ediyorum yola erken çıktığım için kahvaltı yapma imkanım olmamıştı.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Storytel Türkiye’Deki Faaliyetlerine Başladı

Birçok farklı kategoride 100 bini aşan sesli kitabı ve yenilikçi yayın servisiyle tüm dünyada 500 binin üzerinde üyesi bulunan Storytel, Türkçe ve İngilizce kitap seçkileriyle Türkiye’deki faaliyetlerine başladı.


Hdp Operasyonuyla Dolar Tarihi Rekor Düzeye Çıktı, Borsada Kayıp Yüzde 3'Ü Aştı

Hdp yöneticileri ve milletvekillerinin gözaltına alınmaları ve ardından yapılan tutuklamaların etkisiyle dolar 3.17 lirayı da aşarak yeni tarihi zirve düzeye yükseldi; borsada kayıplar yüzde 3.0'ü aştı.


Fenerbahçe, Manchester United Hazırlıklarını Sürdürdü

Fenerbahçe, Manchester United maçının hazırlıklarını bugün öğle saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü.


Çocuklar, 23 Nisan Coşkusunu Evrim Akın İle Yaşayacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Ece Türkiye tarafından yönetilen Marmara Park AVM’nin minik ziyaretçileri hayallerini seramik sanatıyla gerçeğe dönüştürecek. Atölye çalışması sonrasında çocukların ablası Evrim Akın ile eğlence, doruk noktasına taşınacak.


Trabzonspor'dan Açıklama: Vatan İçin Nöbetteyiz

Trabzonspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, hiçbir gücün Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkamayacağı belirtilerek, “Trabzonspor Kulübü olarak devletimizin sonuna kadar yanındayız, milletimizle beraber vatan için nöbetteyiz” denildi.


Etiketler: Marmaray, sabah, ikram, güzel, ÇorbaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img