12 Eylül 2016 Pazartesi 14:13

BİLİM TEKNOLOJİ

Manisa ve Akhisar'daki Depremler Korkutuyor

Manisa ve Akhisar'daki Depremler Korkutuyor

Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 11.26'da 5 büyüklüğünde, 12.29'da ise 4.6 büyüklüğünde depremler oldu. Dakikalar sonra ise bu kez 4.0 ve 3.4'lük artçı sarsıntılar kaydedildi. Tüm bölgeyi sallayan depremler, Manisa, İzmir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de hissedildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 11.26'da 5 büyüklüğünde bir deprem oldu. Depremden yaklaşık bir saat sonra aynı noktada bu kez 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 13,6 kilometre altında gerçekleşen ilk deprem, Manisa, İzmir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de hissedildi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre ise, depremin büyüklüğü 4.6 ve gerçekleştiği derinlik 22,9 kilometre.

Saatler 12.29'u gösterdiğinde, aynı bölgede bu kez 4.6 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Dakikalar sonar ise, saat 13.05 ve 13.07'de iki artçı deprem daha oldu. Depremlerin büyüklüğü 4 ve 3.4.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü kayıtlarına göre, 5 büyüklüğündeki depremden sonra gerçekleşen artçı sarsıntıların sayısı 25'i buldu. Bölgede yer kabuğundaki hareket devam ediyor.

Kaynak: Milliyet

İlginizi Çekebilir

Kahramanmaraş'ta 9 Zabıt Katibi Fetö'den Tutuklandı

Kahramanmaraş'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 9 zabıt katibi tutuklandı.


Söğütlü'deki Vahşi Mağara Turizme Açılacak

Sakarya'nın Söğütlü İlçesi'nde bulunan vahşi mağaranın turizme açılması için çalışmalar başlatıldı. Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç Maden Tetkik ve Arama(MTA) mağaranın turizme açılması yönünde olumlu rapor verdiğini söyledi.


Ekonomi Bakanı Zeybekçi Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye-Sırbistan-Bosna Hersek Üçlü İş Forumu kapanış programına katıldı. Programın Bakan Zeybekci gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.


Bakan Yılmaz'a Öğretmen Atamaları İle İlgili Soru Önergesi

Chp Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle öğretmen atamalarına ilişkin soru önergesi verdi.


Hotpoint’Ten Son Teknoloji Yeni Chef Plus Mikrodalga Fırın

Hotpoint’in yeni Chef Plus mikrodalga fırını kendine has teknolojisi ile fırın yemeklerini mikrodalga hızında pişirerek mutfaklara hız ve lezzet getiriyor.


Etiketler: deprem, Manisa, saat, büyüklüğünde, AkhisarYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img