9 Nisan 2019 Salı 09:16

GÜNDEM

Lg’Nin Kıvrılabilir Oled Tv’Si Milano Tasarım Haftası’Nda Parladı

Lg’Nin Kıvrılabilir Oled Tv’Si Milano Tasarım Haftası’Nda Parladı
Lg’Nin Kıvrılabilir Oled Tv’Si Milano Tasarım Haftası’Nda Parladı
Lg’Nin Kıvrılabilir Oled Tv’Si Milano Tasarım Haftası’Nda Parladı
Lg’Nin Kıvrılabilir Oled Tv’Si Milano Tasarım Haftası’Nda Parladı

34volt » 34Volt

LG Electronics Hakkında:

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

LG Electronics (LG) ile ünlü mimarlık ve endüstriyel tasarım firması Foster + Partners, Milano Tasarım Haftası'nda LG SIGNATURE OLED TV R (65R9) merkezli bir sanat enstalasyonunda işbirliği yaparak teknoloji ve mekansal tasarımın kesişimini vurguluyor.

CES 2019'da tanıtılan LG’nin kıvrılabilir OLED TV’si, bir TV ile bulunduğu alan arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlarken, LG’nin tasarım alanındaki yaratıcılığının da altını çizen, elle tutulur bir kanıt olarak kabul ediliyor. Kıvrılabilir OLED TV’nin tasarım felsefesi, alanla bütünleşme ve “duvarlardan kurtulma” konusuna yeni bir boyut getirerek Milano Tasarım Haftası’na damgasını vuruyor. İngiliz firma Foster + Partners, kıvrılabilir OLED TV’nin geliştirilmesi sırasında, ürünün dış geometrisi ve son rötuşlarının yanı sıra özel iç mekaniğini tasarlama konusunda da LG ile yakın bir işbirliği gerçekleştirdi.

“Mekanı Yeniden Tanımlamak” enstalasyonu, LG SIGNATURE OLED TV R’yi merkezine alarak üst düzeyde mekansal bütünlük sergilerken ışığın, teknolojinin ve tasarımın, bir düğmeye basarak mekanla ilgili yeni imkanlar sunmasına örnek oluşturuyor. LG’nin rakipsiz OLED ekran teknolojisinin kusursuz kontrastını ve doğal renk ifadesini, Dolby Atmos’un gerçekçi sesiyle eşleştiren, kıvrılabilir OLED TV, izleyicileri sürükleyici görsel ve işitsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Sergi, LG’nin bu fütüristik televizyonunun Full View modunda mekanları nasıl geniş ekran ev sinemasına çevirdiğini ve Zero View’da ise pürüzsüz alüminyum kasasının içerisine saklanarak nasıl bir sanat objesine dönüştüğünü gösteren bir ev ve galeri şeklinde tasarlanmış.

Enstalasyonun duvarlarındaki pencere görüntüsü verilmiş kesiklerin arasından parlayan ışık, güneş ışığının gün içindeki pozisyonunu ve yoğunluğunun değişimini taklit ederek zamanın geçtiği hissini de uyandırıyor. LG teknolojisinin yaşamın ritimlerine nasıl uyum sağladığını göstermek için de kıvrılabilir ekran ortam aydınlık ve gürültülüyken açılıyor, ses ve ışık kaybolduğunda ise kendi kendine kapanıyor.

Milano Tasarım Haftası'na gelen ziyaretçiler, 9 - 14 Nisan tarihleri arasında İtalya'nın Milano kentindeki Superstudio Più'de LG'nin eşsiz TV'sini içeren “Mekanı Yeniden Tanımlamak” enstalasyonunu deneyimleyebilirler.İlginizi Çekebilir

Acer Özenle Tasarlanmış İki Yeni Chromebase Modelini Tanıttı

Toplantılar için Acer Chromebase 24V2 modeli küçük alanlarda tek dokunuşla video konferans sistemi sunarken, Acer Chromebase 24I2 ofisler için ideal bir iş istasyonu veya mağaza içi bilgi noktası olarak kullanılabiliyor.


2030 Yılına Kadar Dünyada Parkinson Hasta Sayısının 30 Milyona Ulaşması Öngörülüyor

Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği, Abdi İbrahim firmasının koşulsuz desteği ile Dünya Parkinson Günü kapsamında İstanbul ana merkez olmak üzere, Ankara, Antalya, Bursa, Düzce, İzmir, Kayseri, Malatya, Mersin, Erzrurum, Sakarya, Sivas, Samsun olmak üzere toplam 14 merkezde “Dünya Parkinson Gününde Harekete Geçmenin Tam Zamanı” sloganı ile bilgilendirme ve dayanışma buluşmaları düzenledi. Yaklaşık 2000 hasta ve hasta yakınının katıldığı etkinliklerde, hastaların yaşadığı belirtiler üzerinde olumlu katkı sağlayan fiziksel egzersiz, doğru beslenme, konuşma ve yutma terapisi, doğru ve zamanında ilaç kullanımı konularında uzmanlar hastalarla buluştu ve bilgilendirmeler yaptı.


Çoklu Bulut Dünyasında Nasıl Güvende Olursunuz

Cisco Global Bulut Endeksi[1]’ne göre, veri merkezi uygulamaları yeni çoklu bulutlu dünyada olağanüstü bir hızla büyüyor. Çoklu bulut dünyasında güvenliği sağlamanın yolu ise şirketlerin, çoklu bulut ortamlarında risklere açık ağın tamamını, uç noktaları ve bulutu kapsayabilen tamamlayıcı ve koordine bir yaklaşım benimsemesinden geçiyor.


Zyxel’İn Yeni Router’Ları Teknoloji Tutkunları İle Buluştu

| Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Ağaoğlu My World Andromeda Residence C4 Blok No: 12 Ataşehir 34746 | İstanbul, Türkiye | Tel +90 0216 688 69 98 /| GSM +90 543 320 31 13 firuze.kaymaz@alyailetisim.com


Huawei Watch Gt İle Sağlıklı Yaşama Adım Atın

Sağlıklı yaşamın anahtarlarının başında düzenli olarak fiziksel aktivitede bulunmak ve bunların takibi geliyor. Modern spor bileklikleri ve akıllı saatler, gelişmiş uygulamalar ile birlikte kullanıldığında bu takibin düzenli olarak yapılması için profesyonel antrenörlerin yerini almaya başladı bile. Ancak her akıllı saat aynı değil. Sporda kullanılacak “elektronik koçu” seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.


Etiketler: OLED, Milano, kıvrılabilir, tasarım, TasarımYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img