28 Mayıs 2019 Salı 11:35

GÜNDEM

Lg’Den Enerji Tasarruflu Ürünler

Lg’Den Enerji Tasarruflu Ürünler

34volt » 34Volt

LG Electronics Hakkında:

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

LG, sürdürülebilir yaşam ve sürdürülebilir çevre bilinciyle, yeni nesil çevreci ürünler üretmeye devam ediyor. Yaz aylarının vazgeçilmezi klimalardan çamaşır makinelerine, buzdolaplarından bulaşık makinelerine kadar LG ürünleri, düşük enerji ile yüksek performans sergileyerek hem enerji verimliliğini artırıyor hem de çevre kirliliğini önlüyor.

LG’nin çevre bilinci ile ürettiği, yüksek teknolojiye sahip ürünlerle ilgili bilgi veren LG Türkiye Tüketici Elektroniği ve Beyaz Eşya Satış Direktörü Ergün Altay “Çevre duyarlı tüketicilerin beyaz eşya ve klima satın alırken sadece performans ve fiyata değil, enerji tasarrufu oranlarına da bakmaları kaynakların sürdürülebilirliği adına çok önemli. Yapılan çalışmalar, enerji verimli bir cihazın ortalama 10-15 yıllık kullanımla sağlayacağı enerji tasarrufu ile cihaza yapılan yatırımı çıkarttığını gösteriyor. LG olarak biz de sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamak için, teknolojimizi çevre dostu ürünler üretmek amacıyla kullanıyoruz” dedi.

Çevre Dostu LG Klimalar

Yaz sıcaklarının kaçış noktası LG Split Klimalar, yüksek verimli çevre dostu soğutucu olan R32 soğutucu gaz içeriyor. R32 gazı, klasik klimalarda kullanılan R410A gazına oranla az miktarla bile yüksek verimlilikte çalışarak klimaların işlevini etkin şekilde yerine getirmesini sağlıyor. Böylelikle, küresel ısınmanın önemli nedenlerinden biri olarak gösterilen klima gazlarının azaltılmasına katkı sağlıyor.

Tıklama Özelliği ile Daha Az Enerji Kullanımı

LG InstaView buzdolabı sahipleri, yeni nesil teknoloji sayesinde, sadece iki tıklama ile buzdolabının kapısını açmadan içerisinde yer alan ürünleri görebiliyor. Böylelikle, buzdolabı kapısının sürekli açılıp kapanması nedeniyle oluşan soğuk hava ve enerji kaybının önüne geçiliyor. Ayrıca LG’nin Inverter Lineer Kompresörü, buzdolaplarında devrim yaratarak yüzde 32’ye varan enerji tasarrufu, 20 yıla yakın dayanıklılık ve gıdaları daha uzun süre taze tutmak için en uygun sıcaklık kontrolünü de sağlıyor.

6 Motion Direct Drive Teknolojisi ile Enerji Tasarrufu

LG markalı çamaşır makinelerinde 6 Motion Direct Drive teknolojisi ile çamaşırların kumaşı belirlenerek kumaşa özel yıkama tekniği uygulanıyor. Böylelikle, standart çamaşır makinelerinin uyguladığı standart yıkama programlarına oranla yüzde 45 enerji tasarrufu sağlanıyor. LG çamaşır makineleri dövme, döndürme, filtreleme, hassas çevirme, çitileme ve çalkalama hareketleri ile en kısa sürede, en etkin sonucu elde ediyor.

Ayrıca, LG çamaşır makineleri, motorun direkt olarak kazana monte edilmesi ile, kayış ve kasnak düzeneğini ortadan kaldırıyor, sarsıntıyı en aza indirerek enerji tasarrufu sağlıyor.

LG TWINWash™: Aynı Anda İki Farklı Çamaşır Grubunu Yıkayan ve Sıkan Çamaşır Makinesi

LG TWINWash™, aynı anda yıkama ve sıkma işlemi yapabilen iki farklı bölmesi ile hem zaman, hem de enerji tasarrufu sağlıyor. LG TWINWash™ ile iki ayrı çamaşır 49 dakikada yıkanabiliyor. Örneğin kullanıcılar, LG TWINWash™’ın üst bölümünde renkli giysilerini yıkarken, alt bölümünde bebek giysilerini yıkayabiliyorlar.

LG markalı kurutmalı çamaşır makinelerinde bulunan EcoHybrid özelliği ise, klasik çamaşır makinelerine oranla sudan yüzde 21 tasarruf etmeyi sağlıyor.

Deterjansız Temizleme, Yumuşatıcısız Yumuşatma LG Çamaşır Makinelerinde

LG çamaşır makinelerinin çevre dostu bir başka özelliği de “Steam” (buhar) teknolojisi. LG “Steam™” teknolojisine sahip çamaşır makinelerinde bulunan “SteamRefresh” özelliği, sadece 20 dakika içerisinde, deterjan kullanmadan giysilerdeki kırışıklıkları ve kokuları gideriyor.

“SteamSoftener” özelliği ise, doğal buhar kullanarak yumuşatıcıya gerek kalmadan giysileri ilk günkü yumuşaklığına kavuşturuyor.İlginizi Çekebilir

Yazın Enerjisini Hemıngton İle Yakala

Özel kalite kumaş ve ipliklerle oluşturduğu koleksiyonlarıyla erkek giyim deneyimini yeni bir seviyeye taşıyan Hemington’da, sıcak yaz trendleri arasında iddialı modeller ve şık detaylar ön plana çıkıyor. Stilini rahat kombinlerle yansıtmak isteyen erkeklere geniş ürün yelpazesiyle seyahatten tatile, özel davetlere kadar farklı ve yenilikçi öneriler sunuyor.


Zeytin Ve Zeytinyağı Sektörü Yeni Sezon Öncesi Mut'ta Buluştu

Zeytin ve zeytinyağı sektörü 2019/20 sezonuna sayılı günler kala 12.5 milyon zeytin ağacı varlığı ile Türkiye'nin en önemli zeytin üretim bölgelerinden Mersin'in Mut ilçesinde "Zeytin ve Zeytinyağı Ortak Akıl Toplantısı"nda bir araya geldi.


Vodafone’Dan Ramazan’A Özel 20 Gb Mobil İnternet

VODAFONE, AVANTAJLI İNTERNET KAMPANYASIYLA


Pompomgiller, Bu Kez De Ramazan Sofralarında

Pompomgiller, bu kez de Ramazan sofralarında


Menopoz Döneminde Bu Hastalıklara Dikkat!

Menopoz dönemi kadınların adetten kesilmesi olarak tanımlanıyor. Yaklaşık 1 yıl adet görmeyen bir kadın menopoza girmiş olarak kabul ediliyor. Ancak menopoz sürecinin kadın vücuduna tek etkisi adet kesilmesi değil. Jinekolojik kanserlerin büyük çoğunluğu 50’li yaşlardan sonra yani menopoz döneminde ortaya çıkıyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Veysel Şal, “18 Ekim Dünya Menopoz Günü” öncesinde, menopoz döneminde görülen kadın kanserleri hakkında bilgi verdi.


Etiketler: çamaşır, enerji, çevre, tasarrufu, sağlıyorYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img