14 Kasım 2019 Perşembe 12:14

GÜNDEM

Lenovo Iot Ve Edge Computing Dünyasına Damga Vuracak Yeni Sunucusunu Tanıttı Thinksystem Se350

  Lenovo Iot Ve Edge Computing Dünyasına Damga Vuracak Yeni Sunucusunu Tanıttı  Thinksystem Se350
  Lenovo Iot Ve Edge Computing Dünyasına Damga Vuracak Yeni Sunucusunu Tanıttı  Thinksystem Se350
  Lenovo Iot Ve Edge Computing Dünyasına Damga Vuracak Yeni Sunucusunu Tanıttı  Thinksystem Se350
  Lenovo Iot Ve Edge Computing Dünyasına Damga Vuracak Yeni Sunucusunu Tanıttı  Thinksystem Se350

34volt » 34Volt

Nesnelerin İnterneti (IoT) dünyası artık Lenovo’ya emanet...

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Lenovo IoT ve Edge Computing dünyasına damga vuracak yeni sunucusunu tanıttı: ThinkSystem SE350

DÜNYANIN ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, IoT ve Edge Computing alanında teknoloji dünyasına damga vuracak yeni ThinkSystem SE350 Edge ürününü düzenlenen bir toplantıyla basına tanıttı. Toplantıya Lenovo Türkiye DCG (Data Center Group) Ülke Müdürü Burç San ev sahipliği yaptı.

Toplantıda konuşan Lenovo Türkiye DCG (Data Center Group) Ülke Müdürü Burç San, “Edge Computing” dönüşümü ile gerçek zamanlı veri analitiği ihtiyaçlarına yanıt verebilme adına, pazardaki en inovatif, geleneksel sunucu standartlarının çok altında (neredeyse bir dizüstü bilgisayar büyüklüğünde) çevre şartlarına dayanıklı olarak tasarlanan yeni ürünün teknolojiye damga vuracak bir yenilik olduğunun altını çizdi.

San, piyasaya sunulan yeni sunucu ürünü hakkında şunları söyledi:”ThinkSystem SE350 Edge, IoT ve Edge Computing alanında Lenovo’nun inovasyona bağlılığı doğrultusunda tasarlanmış yepyeni bir üründür. ThinkSystem SE350 kompakt bir edge sistemi olarak yüksek veri işleme kapasitesiyle, verisini sahada ve gerçek zamanlı olarak işleme ihtiyacı olan kurumlara büyük avantaj sağlayacak. ThinkSystem SE350 aynı zamanda az yer kaplayan ve dayanıklılığıyla da fark yaratan bir üründür. Globalde “edge computing” pazarı yükselişini sürdürürken, Lenovo olarak ThinkSystem SE350 ürünümüzle attığımız yenilikçi adımın sektörde birçok avantaj getireceğini umuyoruz.

“Geleceği şekillendiren lider veri merkezi şirketi” olma yolunda 2019’da portföyüne kattığı NetApp teknolojili depolama ürünlerinin Ar-Ge’si, üretimi, satış ve pazarlaması ve çeşitlenen network ürünleriyle birlikte tüm Veri Merkezi pazarını adresleme kabiliyetine sahip olan Lenovo Data Center Grup, pazarın ihtiyaçlarına inovatif tasarımlarıyla da yön vermeye devam edecek”

Daha az yer kaplıyor

Yükseklik olarak 1,75 inç (40mm), genişlik olarak 8,1inç(215mm) ve derinlik olarak sadece 14,9 inç (376 mm) olan SE350 normal bir veri merkezi sunucusuna göre çok daha az yer kaplıyor. SE350 alışılageldiği şekliyle çalışma alanından uzakta kalan geleneksel bir veri merkezi için değil, güvenlik ve kapalı kalma süresi ile ilgili sorunları ele almak üzere verilerin üretildiği alana yakın yerlerde bulundurmak üzere tasarlanmış bir ürün olarak sunuluyor. SE350 bu özelliği yanında duvara monte edilebilecek, rafa istiflenebilecek veya rafa monte edilebilecek az yer kaplayan bir sunucu olarak da kurumlara avantaj sağlıyor.

Çevre şartlarına dayanıklı

SE350, çok yer kaplayan sunucu cihazlarının konulabildiği ortamlarda değişen sıcaklıklar, yüksek nem, toz, dar alanda titreşim gibi risklere karşı çok daha dayanıklı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan sunucu alanının çalışma alanından uzakta olması durumunda bir sorun çıktığında IT uzmanlarının müdahalesi zor olabiliyor. SE350 bu anlamda da kompakt bir sunucu olarak büyük avantaj sağlıyor.

ThinkSystem SE350, Intel’in 256 GB RAM ve 16 TB dahili depolamaya sahip işlemcisine dayanan yüksek performanslı bir sunucu olarak kurumlara sunuluyor. Kablosuz bağlantı da sunan ThinkSystem SE350, kablolu Ethernet, wi-fi ve hücresel LTE dahil olmak üzere birden fazla bağlantı seçeneği sunuyor.

Lenovo Hakkında

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) 50 milyar ABD Doları değerinde bir Fortune 500 şirketidir ve en iyi kullanıcı deneyimini yaratan akıllı cihazlar ve altyapı aracılığıyla Akıllı Dönüşümü yürüten küresel teknoloji lideridir. Lenovo, akıllı ve bağlantılı ürünlerde dünyanın en geniş portföylerinden birine sahiptir. Bunlara, akıllı telefonlar (Motorola), tabletler, kişisel bilgisayarlar (Thinkpad, Yoga, Lenovo Legion) ve iş istasyonlarının yanı sıra AR/VR (Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik) cihazları ile akıllı ev / ofis çözümleri dahildir. Lenovo’nun veri merkezi çözümleri (ThinkSystem, ThinkAgile), iş dünyasını ve toplumu değiştiren bağlantılar için bilgi işlem gücü ve kapasite oluşturmaktadır. Lenovo, herkesin içindeki farklı yana ilham vermek ve herkesin gelişim sağladığı daha akıllı bir gelecek oluşturmak için çalışmaktadır. Bizi LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram, Weibo üzerinden takip edip, Storyhub üzerinden en güncel Lenovo haberlerini okuyabilir ve http://www.lenovo.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hill & Knowlton Strategiesİlginizi Çekebilir

Hangi Yaşta Hangi Estetik Yapılmalı

Hangi Yaş Estetik Ameliyat İçin Çok Geç Sayılır?


Microsoft Türkiye Pazarlamanın Liderlerini Bir Araya Getirdi

Sunduğu inovatif çözümlerle sektörlerin dönüşümüne öncülük eden Microsoft Türkiye, pazarlama sektörünün geleceğini konuşmak üzere Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin pazarlama yöneticilerini Yeni Nesil Pazarlama Yolculuğu etkinliğinde buluşturdu.


Kılıçdaroğlu, Kemerburgaz Kent Ormanı’Nı Halka Açtı

Kılıçdaroğlu: İstanbul’a Ekrem Başkan yakışıyor


Türkiye İmsad Gündem Buluşmaları ''Fırtınalı Havada Dümende Olmak''

TÜRKİYE İMSAD GÜNDEM BULUŞMALARI: ‘FIRTINALI HAVADA DÜMENDE OLMAK’


Harbiye Açıkhava’Da Yılın “Tarkan Zamanı”!

Dünya yıldızlarının İstanbul’daki müziksever ile buluşma yeri olan Harbiye Açıkhava’da yılın “Tarkan Zamanı” için geri sayım başladı!


Etiketler: Lenovo, SE350, olarak, ThinkSystem, sunucuYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img