16 Ağustos 2019 Cuma 09:48

GÜNDEM

Konutların Yarısında Dask Bulunmuyor

  Konutların Yarısında Dask Bulunmuyor
  Konutların Yarısında Dask Bulunmuyor

34volt » 34Volt

Konutların yarısında DASK

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

bulunmuyor

Generali Sigorta Direkt Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ölmez: “Türkiye gibi bir deprem ülkesinde DASK sigortası henüz yeterli oranda değil. Sigortalılık oranı ülke genelinde %51.5 civarında. Konutların yarısında DASK bulunmuyor. Depreme karşı binaların ve içinde yaşayanların güvenliği için DASK sigortası yapılması ertelenmemeli.”

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, Marmara Depremi’nin 20. yıldönümünde deprem sigortasının önemine ve gelinen noktaya dikkat çekti. Son yıllarda zorunlu deprem sigortası DASK’a olan talebin arttığını ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na göre sigortalılık oranı %51.5’e ulaştığını belirten Generali Sigorta Direkt Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ölmez, “DASK, bina tamamen ya da kısmi olarak zarar görmüş olsa da teminat altına alan bir sigorta türü. Sigortalılık oranı artış gösteriyor ancak Türkiye gibi bir deprem ülkesinde DASK henüz yeterli oranda değil. Konutların yarısında DASK sigortası bulunmuyor.” dedi.

Sigortalılık oranı %51.5

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na göre sigortalılık oranı %51.5 ve 9 milyon adet yürürlükte olan poliçe bulunuyor. DASK verileri incelendiğinde, sigortalılık oranında Marmara Bölgesi açık ara ilk sırada yer alırken, Marmara'yı Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'ni takip ediyor. Toplam prim üretimi ise 1.2 milyar TL civarında bulunuyor.

DASK sigortası yapılması ertelenmemeli

Generali Sigorta olarak çağrı merkezi ve acenteler üzerinden 2 dakika gibi kısa bir sürede DASK fiyatını hesaplama olanağı sunduklarını da belirten Kerem Ölmez: “Uzmanlar tarafından İstanbul’da yaşanması öngörülen deprem mülkiyet sahiplerini tedirgin ediyor. Bu noktada İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de deprem veya depremden kaynaklanan tüm maddi zararlara karşı mülkiyet sahiplerini gözeten DASK bir zorunkluluk haline geliyor. Dolayısıyla depreme karşı binaların ve içinde yaşayanların güvenliği için DASK sigortası yapılması ertelenmemeli.” dedi.İlginizi Çekebilir

İtü’De Bisiklet Yarışması

İstanbul Bisiklet I·l Temsilciligˆi 2019 yılı faaliyet programı kapsamında “I·TÜ Yol Bisikleti-Kriteryum Yarıs¸ları” düzenliyor. Yarışlar 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü İTÜ Ayazağa Kampüsünde başlayacak.


Sigara Spermlere Hasar Veriyor Mu

Son yıllarda yapılan araştırmalar, erkeklerdeki sperm sayısının ciddi oranda azaldığına işaret ediyor. Sigara ve tütün kullanımının artması ve sperm sayısı oranının düşmesi arasındaki bağlantı dikkat çekiyor. Uzmanlar, sigara içmenin sperm kalitesini negatif etkilediğini belirtiyor ve özellikle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin sigaradan uzak durması gerektiğinin altını çiziyor.


4 Adımda Bahara Hazırsınız!

Kışın sert koşullarıyla savaşan ve bu süreçte tıraştan yıpranan cildinizin baharda daha sağlıklı görünmesinin yolu yine bakımdan geçiyor. İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, erkekler için dört adımda bahar bakımının ipuçlarını paylaşıyor.


Rıchard Mılle, Butı·gˆı·nı· I·konı·k Old Bond Street’E Tas¸ıdı

Richard Mille, Londra’daki butiğini, seçkin mağazalara ev sahipliği yapan ikonik Old Bond Street’e taşıyarak açtı. Royal Academy of Arts’a birkaç adım mesafede yer alan yeni butik, 300 metrekareye yayılan alanıyla, eskisinden üç kat daha büyük ve metropolü ziyaret eden Richard Mille müşterileri ve koleksiyonerlerinin kalplerini daha hızlı attırma garantili.


İşveren Markaları 11 Nisan’Daki Zirvede Buluşmaya Hazırlanıyor

Türkiye’de bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Employer Brand Summit’e geri sayım başladı. “The Story of HR” temasıyla global ve lokal İK devlerini bir araya getirmeye hazırlanan zirve 11 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek.


Etiketler: DASK, deprem, sigortası, oranı, GeneraliYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img