20 Haziran 2019 Perşembe 10:05

GÜNDEM

Kızılay Gençlik Kamplarında Eğitim Ve Eğlence Bir Arada

Kızılay Gençlik Kamplarında Eğitim Ve Eğlence Bir Arada

34volt » 34Volt

Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrenciler, Kızılay Gençlik Kamplarında hem eğlenecek hem de faydalı bilgiler öğrenecek. Türk Kızılay İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Osmaniye Aslantaş, Hatay Arsuz Uluçınar ve Aydın Efeler Gençlik Kamplarında ilk yardım, afete hazırlık gibi eğitimlerin yanında söyleşi ve eğlence de var.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türk Kızılay’ın Türkiye genelindeki gençlere yönelik hizmetleri arasında yer alan yaz kampları her yıl olduğu gibi bu yıl da Haziran-Eylül arasında kapılarını açıyor. 2019 yılı yaz döneminde hizmete açılan Türk Kızılay İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru, Osmaniye Aslantaş, Hatay Arsuz Uluçınar ve Aydın Efeler Gençlik Kampları 81 ilden yüzlerce başarılı genci misafir edecek. Gençler eğitim, kültürel geziler, eğlence, etkinlik, söyleşiler, geleneksel sporlar, outdoor sporları, trekking gibi aktivitelerin olduğu kamplarda hem iyi zaman geçirme hem de yeni arkadaşlıklar edinme fırsatını bir arada bulacak.

Türk Kızılay, genel kampların yanı sıra bu yıl tematik kamplar da düzenleyecek. Teknolojiden uzak, katılımcıların kendi ürünlerini yetiştireceği “Teknolojisiz Üretim Kampı”, çocukların yazılımla buluşmasını sağlayarak robotik kodlama ve arduino çalışmaları yapacağı “Yazılım Kampı”, çocukların şair ve yazarlarla buluşarak atölyelerle yazarlık çalışmaları yapacağı “Yazarlık Kampı”, yine engelli bireylerin tatil yapma olanağı bulacağı “Engelsiz Kamp” bu yıl belirlenen tematik kamplar oldu.

İlk devre “Yazarlık Kampı” ile start alıyor

12 yazarın atölyelerde katkı sunacağı yazarlık kampı ise 23-30 Haziran 2019 tarihleri arsında İstanbul Heybeliada Gençlik Kampı’nda düzenlenecek. Düzenlenecek bu tematik kampla kitap okuma bilincinin zihinsel bir uğraşa dönüştürülmesi, gençlerin anlamlı okumaya teşvik edilmesi, kitap okuma sevgisinin kazandırılması, gençlerin yazarlarla etkileşimde bulunarak kendi ürünlerini oluşturmasına imkân sağlanması ve ortaya çıkan ürünlerin toplanarak bir kitap haline getirilmesi amaçlanıyor. Yazarlık kampına gönüllü olarak katkı sunacak yazarlar Nurullah Genç, A. Ali Ural, Ali Ayçil, Özcan Ünlü, Hüseyin Akın, Güray Süngü, Mukadder Gemici, Bahtiyar Aslan, İsmail Kılıçaslan, Fahri Tuna, Şule Köklü, Cengizhan Orakçı gibi isimlerden oluşuyor.

Gençlere ilk yardım ve afete hazırlık eğitimleri veriliyor

Heybeliada devresine 190 ülkeden gençler davet edildi

Bu yıl 11-22 yaş grubu çocuk ve gençlerin ücretsiz olarak yararlanacağı gençlik kamplarında şehit ve gazi çocukları, Türk Kızılay Toplum Merkezleri’ndeki Suriyeli misafirler ve gönüllüler engelliler, Anadolu’nun dört bir yanından gelen çocuklar, üniversiteliler, Kızılay Üniversite Kulüpleri ve Gençlik Kızılay Teşkilatı mensupları devreler halinde gençlik kamplarının misafiri olacak. Ayrıca 190 ülkeden davet edilecek gençlerle yapılacak uluslararası devre de İstanbul/Heybeliada’da Ağustos ayında gerçekleşecek.İlginizi Çekebilir

Psm Caz Festivali, Mayıs Ayında Tüm Şehri Sanatla Saracak!

“Her müziğin caz festivali” mottosuyla bu yıl 3. kez gerçekleşen PSM Caz Festivali, Mayıs ayı boyunca Zorlu PSM’nin tüm sahnelerine yayılarak farklı müzik türlerinin en canlı renklerini izleyicilerle buluşturacak. Festival kapsamında müziğin duayen isimleriyle genç yetenekleri kaçırılmayacak performanslarıyla heyecan yaratırken, Zorlu PSM’nin Mayıs programı festivalin yanında birçok konser, tiyatro ve gösterimle sanatseverleri ağırlayacak.


Cacharel'den Klasiğin İzindeki Eşofman Şıklığı

Cacharel, İlkbahar/Yaz 2019 Koleksiyonu’ndaki eşofman grubuyla hafta sonu rahatlığına yeni bir boyut getiriyor. Sıcak havalarda rahatsız etmeyecek koton karışımlı kumaşları ile konforu garantileyen eşofmanlar, ütü izini andıran nervür dikiş detaylarıyla klasik tarzdan vazgeçmeyen Cacharel erkeği için özgün bir alternatif sunuyor.


Tuyed’İn Yeni Yönetimi Belli Oldu

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği'nin (TUYED) 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı Ramada İstanbul Taksim Otel’de yapıldı. Genel kurulda, Kerem Köfteoğlu derneğin başkanlığına yeniden seçildi.


Yerli Ve Milli Vurgusuyla Takım Tezgahları Sektörü 250 Milyon Dolarlık İş Hacmi İçin Bir Arada

Nisan 2019


Eminevim'den Hac Tasarruf Sandığı

Eminevim'den Hac Tasarruf Sandığı


Etiketler: Kızılay, Kampı, Türk, gibi, HeybeliadaYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img