4 Nisan 2019 Perşembe 10:27

GÜNDEM

Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında

Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında
Kız Kulesi, Adaylar İçin Avrupa Yakasında

34volt » 34Volt

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarında aday öğrencilerle buluştu. Fuarda, bu yıl farklı bir konseptle yer alan Üsküdar Üniversitesi, özel olarak hazırladığı Kız Kulesi temalı buluşma alanı ile binlerce öğrencinin ilgi odağı oldu. Fuarda, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aday öğrencilerle bir araya geldi. Aday öğrencilere Üsküdar’ın bir diğer sürprizi de Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan oldu. Prof. Dr. Arıboğan, adaylara meslek seçimi ve kariyer planlamasına ilişkin önemli paylaşımlarda bulundu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarına özel olarak hazırlanmış Kız Kulesi maketi ile katıldı. Üniversitenin logosunda yer alan Kız Kulesini fuar alanında gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Kız Kulesi Anadolu’dan Avrupa’ya taşındı

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşen fuarda, Üsküdar Üniversitesinin standı öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Bu yıl yeni bir stant çalışmasıyla adayların karşısına çıkan Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Fuar alanının her noktasından görülen devasa Kız Kulesine gelen adaylar, bu anlarını ölümsüzleştirdi. Adaylarla, Kız Kulesi yanında buluşan üniversitenin uzman eğitim kadrosu ise onların sınav ve meslek seçimine dair merak ettiği tüm konularda bilgiler verdi.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan: “Gelecek herkes için önemli değişimlere gebe”

Eğitim ve Kariyer Fuarı kapsamında Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan aday öğrencilere “Değişen dünyada yeni meslekler ve kariyer fırsatları” konulu konferans verdi.

21. yüzyılda insan uygarlığının yeni bir dönüşüme girdiğinin altını çizen Arıboğan, Endüstri 4.0 ile bazı mesleklerin yok olacağını; ancak yeni meslek kollarının doğacağını belirtti. Arıboğan, öğrencilere seçecekleri mesleklerin Endüstri 4.0’a uygun meslekler olması gerektiğini hatırlattı.

Psikiyatri, psikoloji, felsefe ve sosyoloji gibi alanların ileride çok önemli bir noktada olacağını vurgulayan Arıboğan, büyük salgın hastalık ve terör konularının da ön plana çıkacağını söyledi.

Prof. Dr. Arıboğan, eskiden çok çalışmanın önemli olduğunu; ancak günümüzde verimli çalışmanın çok daha önemli bir yere geldiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Gelecek herkes için önemli değişimlere gebe. Yaşadığınız olumsuzluklara karşı moralinizi bozmayın. Hayattaki her düşüş, deneyim ve tecrübe açısından önemli.”

Kız Kulesi ile yoğun ilgi odağı olan Üsküdar Üniversitesi aday buluşma alanını, Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan ile Genel Sekreter Selçuk Uysaler de ziyaret ederken, fuarın son günü adaylara bir sürpriz de Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı. İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarını ziyaret eden Tarhan, adayların sorularını cevapladı. Onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı Sofraları “Sağlık” Getirsin

Kurban Bayramı sofraları “sağlık” getirsin


İddialı Oyuncuların Aradığı Hız Acer Nitro Vg0 Serisi Monitörlerde

Visual Response Boost™ teknolojisi ile 1 ms(1) tepki süresine sahip olan modeller uygun fiyatla satışa sunuluyor.


Divan Pastaneleri’Nin Yenilenen Lezzetleri Bayramda Paylaşmanın Ruhunu Yansıtıyor

Divan Pastaneleri bayram ziyaretleri için birbirinden şık hediyelik kutular sunuyor. Divan kalitesiyle hazırlanan el yapımı leziz pralinler ve lokumlar bayramlarda bir arada olmanın yanı sıra paylaşmanın ruhunu da yansıtıyor.


Yataş Rusya’Da Şirket Kurdu

Yeni mağazalarla yeni ülkelere açılarak yurtdışındaki büyümesini sürdüren Yataş Grup, bu çerçevede Rusya’da 'Yataş Rus Limited Şirketi'ni kurdu.


Finans Dünyasından İhtiyaç Haritası’Na Destek!

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eşgüdümü, T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun desteklediği, Borsa İstanbul Grubu’nun ana sponsor olduğu Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nin ikinci gününde oyuncu Mert Fırat’ın kurucu ortaklığında imece kültürünü yaşatan İhtiyaç Haritası Platformu’na özel bir oturum ve kampanya gerçekleştirildi.


Etiketler: Üsküdar, Üniversitesi, önemli, Arıboğan, KulesiYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img