12 Ekim 2019 Cumartesi 11:03

GÜNDEM

Kiplas Yönetimi Gebkim Osb'de Toplandı

Kiplas Yönetimi Gebkim Osb'de Toplandı

34volt » 34Volt

KİMYA SEKTÖRÜ ÖĞRENCİSİNDEN SANAYİCİSİNE GEBKİM’DE BULUŞTU

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

KİPLAS yönetimi GEBKİM OSB’de toplandı,

proje okul GEBKİM MTAL’yi ziyaret etti

Kimya sanayinin dev firmalarının üretimlerini gerçekleştirdiği GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, KİPLAS Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantı öncesinde GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın sektöre nitelikli insan kaynağı yetiştirmek üzere hayata geçirdiği GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret edildi.

Öğle yemeğinin ardından gerçekleşen GEBKİM MTAL ziyaretine; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül, KİPLAS Başkan Vekili Erol Kiresepi ve GEBKİM ile KİPLAS Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar. GEBKİM MTAL Müdürü Hakan Çelik de ziyaret sırasında heyete eşlik ederek okulla ilgili bilgiler verdi.

Heyet, 2016 yılında vefat eden Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası’nın (KİPLAS) Eski Başkanı ve GEBKİM Kimya İhtisas OSB Kurucu Başkanı Refik Baydur’un adını taşıyan Refik Baydur Kimya ve Endüstriyel Otomasyon Laboratuvarlarını da ziyaret etti. Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Bu yıl ilk kez LGS puanıyla 120 öğrenci alan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni gezerek yöneticilerden bilgi alan ve öğrencilerle sohbet eden Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “GEBKİM Yönetim Kuruluna ve Vakfına teşekkür ediyorum. Bu okulumuz Türkiye’de örnek okullarımızdan birisidir ve önümüzdeki süreçte kimya sektörüne çok önemli elemanlar yetiştirecek bir okuldur. Eğitim sistemimize hayırlı olsun” dedi. Vali Aksoy, GEBKİM MTAL’nin düzenlediği Köster Masa Tenisi Turnuvası’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini de verdi ve onlarla masa tenisi oynadı.

GEBKİM MTAL gezisinin tamamlanmasından sonra KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GEBKİM OSB Yönetim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. Yönetim Kurulu toplantısında KİPLAS’ın devam eden çalışmaları hakkında bilgi verilerek önümüzdeki döneme yönelik hedefler üzerinde görüşler dile getirildi.

KİPLAS heyetinin ziyareti GEBKİM OSB içindeki Taste Pure Black Cafe’nin açılışı ile son buldu.

GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Bizler açısından çok anlamlı ve değerli bir ziyaret oldu. Sayın Valimiz, Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, KİPLAS’ın değerli Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırlamaktan mutluluk duyduk. GEBKİM OSB katılımcılarımızın ve Vakfımızın desteği ile mesleki eğitimde ülkemize örnek olacak bir okulu hayata geçirdik. Eğitim modeli,sosyal ve sportif aktiviteleri ile öğrencilerimizi en iyi şekilde hayata hazırlamak için çaba harcıyoruz. Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un okulumuzu ziyaretindeki sözleri için kendisine teşekkür ediyorum. Bir kez da vurgulamak isterim ki, eğitime desteğimiz artarak devam edecek. GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfımızın Kurucuları arasında yer alan KİPLAS’ın Yönetim Kurulu toplantısını OSB’mizde gerçekleştirmesi GEBKİM MTAL’de kurulacak pilot tesiste yapacağımız işbirliğinin detaylarının somutlaşması açısından önemliydi. Ayrıca ileri görüşlülüğü ve engin vizyonu ile bizlere her zaman örnek olmuş OSB’mizin Kurucu Başkanı, KİPLAS’ın rahmetli Başkanı Refik Baydur’u da saygı ve rahmetle andık”.İlginizi Çekebilir

Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge Yarışmasının 6 Finalistini Açıkladı

Tommy Hilfiger, 2019 Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge yarışmasının 6 finalistini açıkladı. Jürinin seçeceği iki katılımcı, önerdikleri projelerin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla toplam 150.000 € ile ödüllendirilecek.


Otomobil Sporlarında 2020 Ulusal Takvim Açıklandı

2020 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan ulusal otomobil sporları organizasyonlarını kapsayan yarışma takvimi Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu resmi web sitesinde açıklandı ve 31 Ocak 2020 günü resmiyet kazanarak yürürlüğe girdi.


Görüntülü Haber 2600 Rakımda 1,5 Metre Karda Başkent Edaş Ekiplerinin Zorlu Mücadelesi

Başkent EDAŞ ekipleri, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta 7 milyondan fazla nüfusun ikamet ettiği sorumluluk bölgesinde kesintisiz elektrik sağlayabilmek için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Başkent EDAŞ ekipleri, 2 bin 600 rakıma sahip Kastamonu’nun en yüksek kesimi olarak kabul edilen Anadolu’nun yüce dağı Ilgaz’da da yaklaşık 1,5 metre karda elektrik arızasına müdahale etti.


Cargill Gıda Bülten Cargill’De Üst Düzey Atama

Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye & Afrika Bölgesi Kurumsal İlişkiler Direktörlüğüne Arzu Örsel atandı.


Lg K40s Avantajlı Kampanya Fiyatıyla Turkcell Mağazalarında

LG Electronics Hakkında:


Etiketler: GEBKİM, KİPLAS, Yönetim, Kurulu, BaşkanıYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img