13 Şubat 2020 Perşembe 11:11

GÜNDEM

Kaspersky Iso 27001 Güvenlik Sertifikası Aldı

Kaspersky Iso 27001 Güvenlik Sertifikası Aldı
Kaspersky Iso 27001 Güvenlik Sertifikası Aldı
Kaspersky Iso 27001 Güvenlik Sertifikası Aldı

34volt » 34Volt

Lider küresel siber güvenlik teknolojileri şirketi Kaspersky ISO/IEC 27001:2013 sertifikasyonu almaya hak kazandı. Söz konusu sertifika bilgi güvenliği yönetim sistemlerinde dünya standartlarında en iyi uygulamalara işaret ediyor. TÜV AUSTRIA tarafından verilen sertifika, şirketin Kaspersky Security Network dahil olmak üzere sunduğu veri güvenlik sistemlerinin en iyi endüstri uygulamalarına sahip olduğunun kanıtı niteliğinde.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın en büyük isteğe bağlı uluslararası standardizasyon kurumu olan International Organization for Standardization (ISO) tarafından belirlenen ISO/IEC 27001, en yaygın kullanılan güvenlik standartlarının başında geliyor. Söz konusu standart işletme ve kurumların ihtiyaçları doğrultusunda bilgi güvenliği yönetimi sistemlerinin (Security Management System - ISMS) uygulanması, izlenmesi, bakımı ve gelişimi adına ihtiyaç duyulan çerçeveyi belirliyor. Kaspersky’nin ISO/IEC 27001 standardına uygunluğu, bilgi güvenliği sistemlerinin uyarlanması ve yönetiminin yanı sıra müşterilerine sağladığı güvenin bir göstergesi olarak öne çıkıyor.

Sertifikasyon, bağımsız bir sertifikalandırma kuruluşu olan TÜV AUSTRIA Group tarafından yapılan değerlendirme sonrasında verildi. Bunun için Kaspersky Security Network (KSN) altyapısı zararlı ve şüpheli dosyalara karşı etkinliği için denetlenirken, şirketin Distributed File System (KLDFS) güvenli dosya paylaşım altyapısının güvenliği ve erişimi de dikkate alındı. Denetlenen veri merkezleri arasında İsviçre Zürih, Almanya Frankfurt, Kanada Toronto ve Rusya Moskova yer alıyor.

Kaspersky Chief Information Security Officer Andrey Evdokimov, “ISO 27001 sertifikasyonu Kasperky için önemli bir dönüm noktası olmanın yanı sıra, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza güvenlik yönetim kontrolü önceliğimizi ve bilgi güvenliğine doğrulanabilir yaklaşım sunma anlayışımızı gösteren bir kanıt niteliğindedir. Sertifikasyon için gereken yoğun denetim süreci bilgi güvenliğine dair adanmışlığımızın ve şeffaflık anlayışımızda yeni bir adımın göstergesidir” dedi.

TÜV AUSTRIA Grubunun TÜV TRUST IT GmbH Başkanı Detlev Henze, “TÜV AUSTRIA toplumu ve kurumları herhangi bir kaynaktan gelen risklere karşı korumayı amaçlar. Dünyanın gelişiminde dijitalleşmenin önemi arttıkça fırsatlarla beraber kişisel veya kurumsal bilgiyi tehdit eden riskler de açığa çıkıyor. Kaspersky gibi küresel çapta önemli bir aktörün, uluslararası standartlarda kabul görmüş bu sertifikasyona olan adanmışlığını ortaya koymasını büyük bir takdirle karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

TÜV AUSTRIA Moskova Ofisi Genel Direktörü Dmitry Yartsev de şunları ekledi: “Günümüzde bilgi teknolojileri bireyleri, kurumları ve devletleri bir araya getirerek dünyanın küreselleşmesine platform oluşturuyor. Bunlardan birinin bile tehdit altında olması çoğumuzu risk altında bırakır. Dolayısıyla risk değerlendirmesini artık sadece bölgesel olarak değil, uluslararası sınırların ve ağların ötesine taşıyacak şekilde genişletmemiz gerekir. Kritik zamanlarda bir arada kullanılan küresel ölçekteki süreçleri, uluslararası altyapıyı ve paylaşılan kaynakları bir arada düşünmeliyiz. Bu nedenle Kaspersky’nin geniş bir alanda ve farklı ülkelerde kurguladığı bilgi sistemleri altyapısını sertifikalandırma çabasını, böylece toplam gücüne ve iş sürekliliğine olan güvenini takdirle karşılıyoruz.”

Sertifikasyona dair detaylar TÜV AUSTRIA Certificate Directory adresinin yanı sıra buradaki Kaspersky web sitesinde yer alıyor. ISO 27001 denetimi 2017’de duyurulan Global Transparency Initiative için yeni bir adımı simgelerken, ürünü kullanan iş ortaklarının ve müşterilerin siber tehditlere karşı en iyi korumaya sahip olduğunun ve verilerinin güven altında tutulduğunun bir kanıtı niteliğinde. Big Four olarak isimlendirilen saymanların 2019 yılında SOC 2 Type 1 denetiminden başarıyla geçen Kasperky, Kaspersky AV veritabanlarının izinsiz müdahaleye karşı güçlü koruma önlemleriyle güvence altına alındığını kanıtladı. Global Transparency Initiative hakkında daha fazla bilgi için https://www.kaspersky.com/transparency-center adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com.tr adresini ziyaret edin.

Avusturya'nın en büyük test, muayene ve belgelendirme şirketi olan 1872 yılında kurulan TÜV AUSTRIA Group, endüstriyel hizmetler, robotik, e-mobilite, malzeme testi ve ileri eğitim gibi bağlantılı çözümlerle uluslararası alanda faaliyet göstermektedir. TÜV AUSTRIA, fonksiyonel güvenlik ve siber güvenlik için sayısallaştırma stratejileri ve endüstriyel uygulamaların geliştirilmesi için Avusturya'nın en büyük EMV tesisi ve en büyük radyasyon uygulama odası Safe-Secure-System (S3) Laboratuvarı'na ek olarak çalışır. TÜV AUSTRIA Group'un hizmet yelpazesinde asansör ve basınç ekipman incelemeleri, tesis güvenliği ve malzeme testi, eğitim ve öğretim, tıbbi teknoloji, elektrik mühendisliği, çevre koruma, Endüstri 4.0, akustik emisyon testleri, karbon ayak izi değerlendirmeleri, personelin sertifikasyonu, siber güvenlik yönetim sistemleri ve ürünleri, Nesnelerin İnterneti, e-mobilite, AppChecks, kayıp ayarlama, inşaat mühendisliği ve tesis yönetimi, kalibrasyonlar, ürün testleri, robotik, teknik durum tespiti ve uygunluk kontrolleri, ayrıca su hijyeni ve sahne kontrolleri, fotovoltaik ve rüzgar enerjisi tesisleri yer almaktadır. 20'den fazla ülkede 2.000'den fazla personeliyle bağımsız test, muayene ve belgelendirme hizmeti vermektedir ve 200 milyon euronun üzerinde kazanç elde etmektedir. http://www.tuvaustria.com/ | www.tuv.atİlginizi Çekebilir

Diesel İle Zamanın Enerjisi Keşfedin

Dünyaca ünlü saat markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat ayrıcalığıyla saat tutkunlarıyla buluşan Diesel’in dijital saatleri, sportif ve şık tasarımını enerji dolu renklerle bütünlüyor. Koleksiyonda yer alan Diesel logolu gri ve sarı kayışlı modeller, sportif ve dinamik bir tarza sahip. Koleksiyondaki siyah deri kayışlı modeli, çok işlevli ekranı ve gri çelik kasasıyla son derece güçlü bir duruş sergiliyor. Kronograf ve takvim özelliği de bulunan model, erkeklere günün her anında ve her yerde eşlik ediyor


Şirketlerin Yüzde 51’İ Corona Virüsüne Hazırlıksız

Lider küresel insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı firması Mercer, son araştırmasında tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden ‘Corona Virüsü’ ile ilgili şirketlerin aldığı önlemleri inceledi. Araştırmanın sonuçlarına göre, şirketlerin yüzde 51’inde corona virüsü salgını ile mücadeleye yönelik herhangi bir iş sürekliliği planı bulunmuyor.


Üsküdar 6. Kitap Fuarı, Tüm İstanbulluları Kültür Ve Edebiyat Yolculuğuna Çıkarıyor

ÜSKÜDAR’DA 6. KİTAP FUARI BAŞLADI


148 Milyon Banka Kartı 66 Milyon Kredi Kartı İle Avrupa’Da Zirvedeyiz

NÜFUSUMUZUN ÜÇ KATI KART KULLANIM ORANINA SAHİBİZ


İstanbul Havalimanı Görselleri

İGA


Etiketler: için, güvenlik, Kaspersky, bilgi, AUSTRIAYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img