24 Ağustos 2017 Perşembe 00:39

AİLE

Kanser Tedavisinde Kullanılan Ultrason Yüz Germe İşleminde de Kullanılmaya Başlandı

Kanser Tedavisinde Kullanılan Ultrason Yüz Germe İşleminde de Kullanılmaya Başlandı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Tıpta birçok alanda ve özellikle kanser tedavilerinde kullanılan Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason (High Intensity Focused Ultrasound), en önemli ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri haline geldi. İple yüz germenin riskli ve ağrılı yanlarının aksine, ağrısız, acısız olan bu yöntem, kısa sürede etkili sonuçlar almayı sağlıyor. Ultrason dalgalarının cildin altındaki dokulara odaklanıp uyararak, cildin kendini yenilemesini ve sıkılaştırmasını sağladığını belirten İstanbul Estetik kurucu hekimlerinden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ümit Taşkın, işlemin özellikle yüz kontürlerinin belirginleştirilmesi ve ovalleştirilmesi konusunda da son dönemlerin en popüler uygulaması olduğunu belirtti.


45 Dakikada 1 Yıl Kalıcı İşlem


Yılda yalnızca bir kez yapılan Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason işlemi ile cildin gözle görülür bir sıkılaşmaya kavuştuğunu belirten Doç. Dr. Ümit Taşkın, “Bu yöntem ile farklı başlıklar kullanılarak cilt altındaki hedef alınan tabakalara istenilen dozda işlem uygulanmaktadır. Cilt altında oluşturulan ısı ile kollajen dokusunda sıkılaşma sağlanıyor. Yaklaşık 45 dakika süren işlem sonrası etkisi hemen farkedilse de esas sonuçları bir ay sonra görülüyor ve bir yıl kalıcılığı bulunuyor. Her yıl 1 defa işlem tekrarlanarak cildin sıkılığı sağlanarak, lifting etkisi görülüyor. İşlemin senede bir kez yapılması dışındaki en büyük avantajı herhangi bir yan etkisi olmaması ve işlem sonrası hemen normal hayata dönülmesi. İşlem, tüm yüz ve özellikle boyun bölgesine uygulanabiliyor. Yanaklardaki sarkmalar giderilmekte, elmacık kemikleri belirginleştirilmekte, yüze lifting yapılmakta ve boyunda gıdı bölgesindeki sarkmalar düzeltilmektedir. Bunun dışında, kaş kaldırma işlemi de ameliyatsız rahatlıkla yapılabilmektedir.” açıklamasında bulundu.İlginizi Çekebilir

Kapıkule’De 8 Kilometrelik Tır Kuyruğu

Edirne’De ihraç yüklerini yurt dışına götürmek için gelen TIR’lar Bulgaristan’a açılan Kapıkule’de 8 Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda ise 6 kilometrelik kuyruk oluşmasına neden oldu.


Gaziantep'teki Huzur Operasyonunda Aranan 11 Şüpheli Yakalandı

Gaziantep'te, 250 polisin katımıyla dün düzenlenen huzur operasyonunda çeşitli suçlardan aranan 11 şüpheli gözaltına alındı.


Üniversitede Cumhuriyet Gazetesi Gerginliği

Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampusu'ndeki İletişim Fakültesi kantininde bir grup öğrenci Cumhuriyet Gazetesi'ni panoya asmak isteyince, özel güvenlik görevlileri ile arbade oldu.


Değerli basın mensubu,


İpini Koparan Boğa, Öğrenci Yurduna Daldı

Kilis?Te, ipini koparan boğa, üniversite öğrencilerinin kaldığı yurdun bahçesine boğa, kendisini yakalamak isteyen bir güvenlik görevlisi ile öğrenciyi boynuz darbeleriyle yaraladı.


Etiketler: Ultrason, cildin, işlem, özellikle, etkisiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img