6 Mayıs 2019 Pazartesi 13:49

GÜNDEM

Kanada Okulları’Na İnsan Kaynakları Ödülü Fotoğraflı

Kanada Okulları’Na İnsan Kaynakları Ödülü Fotoğraflı
Kanada Okulları’Na İnsan Kaynakları Ödülü Fotoğraflı
Kanada Okulları’Na İnsan Kaynakları Ödülü Fotoğraflı
Kanada Okulları’Na İnsan Kaynakları Ödülü Fotoğraflı
Kanada Okulları’Na İnsan Kaynakları Ödülü Fotoğraflı

34volt » 34Volt

Kanada Okulları’na insan kaynakları ödülü

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İnsan kaynakları ve kariyer sitesi SecretCV ödülleri sahiplerini buldu. Gençlerimizi çalışma hayatına kazandıran ve onlara yeni ufuklar açan kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi.

SecretCV, eğitim sektöründeki atılımları ile dikkat çeken, kendi alanında en çok ilan veren ve pek çok öğretmeni iş yaşamına kazandırarak öğrencilerimizin ve yeni nesillerin geleceğini şekillendiren eğitmenlerin önemini bir kez daha kavratan Kanada Okulları’na ödül vererek onurlandırdı.

KANADA OKULLARI NEDEN BU KADAR ETKİN?

2016’dan beri ülkemizde PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) skorlarında yıllardır tutarlılıkla kendi yerini muhafaza eden Kanada Ekolünü uygulama misyonuyla yola çıkan okul, Türk değerlerini de uygulama alanına yansıtarak eğitim alanında benzersiz bir müfredat oluşturdu.

Kanada Okulları Eğitim Koordinatörü Ayşen Karşit, eğitim dünyasına getirdikleri yenilikler hakkında şu bilgileri verdi:

“Bizler Kanada Ekolü’nü ülkemize taşırken yalnızca eğitim değerini değil eğitimin nasıl bu denli başarılı ve tutarlı olduğunu da inceledik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda öğretmenlerin farklı materyallerle çalışmak ve uygulama alanında yenilikçi yaklaşımlar temellendirmekle değerlendirildiklerini ve Kanadalı yöneticilerin öğretmenlerin öğrenciler üzerindeki etkilerini sürekli olarak denetlediklerini gördük. Bu nedenle bizler de Kanadalı yetkililerin yılda birkaç kez kontrol sürecine tabi tuttuğu ve öğretmenlerin her üç ayda bir eğitime sokulduğu, yenilikçi ve ilerlemeci bir yaklaşım benimsedik. Bu yaklaşımımızın sonuçlarını da uluslararası projeler, üniversite kabulleri, burs olanakları, sanat ve spor dallarında kazandıkları madalyaları ile kanıtlayan öğrencilerimiz sayesinde deneyimledik. Bu nedenle öğretmenlerimiz bizler için çok değerli ve eğitim yaklaşımımızın en sağlam yapı taşıdır.”

Esra Şimşek

Adres: Genel Merkez: Esentepe Mah. Kasap Sk. Eser İş Merkezi - B Blok - Asma Kat Şişli - İstanbulİlginizi Çekebilir

Barbie Ve Avrupa Uzay Ajansı, Kız Çocukları İçin Bir Araya Geldi

Barbie ve Avrupa Uzay Ajansı; geleceğin astronotu, mühendisi ve uzay bilimcileri olmaları adına kız çocuklarını cesaretlendirmek için yeni bir iş birliği başlattı. Barbie Hayali Duvar (Dream Gap) Projesi’nin bir parçası olarak Avrupa'daki tek kadın ESA (Avrupa Uzay Ajansı) astronotu olan Samantha Cristoforetti’nin Barbie bebeği yapıldı. Günümüzde astronotların yalnızca yüzde 15'inin kadın olduğu ve hiçbirinin ayın üzerine çıkmadığı gerçeğinin altını çizen bu iş birliği, kızlara her şeyi yapabileceklerini ve Hayali Duvar Projesi’nin buna yardımcı olmak için yanlarında olduğunu göstermeyi amaçlıyor.


Signal’Den Yeni Nature Elements Serisi

Türkiye’nin güvenilir ağız bakım markası Signal, doğadan aldığı ilhamla, tüm ailenin ağız sağlığı için geliştirdiği yeni Signal Nature Elements serisini sunuyor. Doğanın gücüyle gülümseten yeni seri, ağız bakımı için tüm ihtiyaçları karşılayan 3 farklı içeriği ile anti çürük, diş eti bakımı, anti plak etkisi, diş minesi bakımı, doğal beyazlık, ferah nefes, anti tartar, ağız hijyeni olmak üzere 8 etkili koruma sağlıyor.


Ege Perla, Anneler Günü’Nde Çiçek Açıyor!

Ege Perla, Anneler Günü kapsamında 10 -11-12 Mayıs tarihlerinde Çiçek Festivali düzenliyor. Üç gün sürecek etkinlikte, misafirler Ege Perla’da kurulan stantlarda rengarenk çiçekleri keşfetmenin yanı sıra, bitki bakımı ve benzeri konular üzerine düzenlenecek atölyelere katılma fırsatı yakalayacaklar.


Anadolu’Nun En Uzun Soluklu Caz Festivali Başladı…

Kültür turizmine değer katmayı misyon edinen NG Afyon’un ev sahipliğinde gerçekleşen 19. Afyonkarahisar Caz Festivali, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Şef Kemal Günüç ve solist Barbora Sediva ile açılışını yaptı. Hüseyin Başkadem’in genel sanat yönetmenliğini üstlendiği festivale Afyonkarahisar’ın yanı sıra farklı şehirlerden de katılan sanatseverler, açılış konserine büyük ilgi gösterdi.


Lansman Bülteni Bağımız Var Projesi Kültürel Mirasımızı Yarına Taşıyor

Bu topraklarla ve birbirimizle bağımız, paylaşmaya değer …


Etiketler: eğitim, Kanada, alanında, uygulama, öğretmenlerinYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img