27 Temmuz 2017 Perşembe 16:02

EĞİTİM

Kadir Has Üniversitesi yeni bina temel atma töreni

Kadir Has Üniversitesi yeni bina temel atma töreni

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokul Cibali Kampüsü’ne taşınıyor Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Cibali Kampüsü’ne taşınıyor. Yeni binanın temel atma töreni Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, Kadir Has Vakfı Başkanı Can Has, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ile akademik ve idari kadronun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bahçelievler’de bulunan Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Ocak 2018’den itibaren Cibali Kampüsü’nde eğitim verecek.

Bahçelievler’deki Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Cibali Kampüsü’ne taşınmasının uzun zamandır planlandığını ifade eden Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, “Bahçelievler’deki Yabancı Diller Yüksekokulu’nu Cibali Kampüsü’ne taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burada diğer fakültelerle birarada olmak Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim üyeleri ve öğrencileri için büyük kolaylık olacak. Öncelikli olarak amacımız üniversitemizin akademik olarak ilerlemesini devam ettirmek, ancak fiziki büyümenin de önemine inanıyoruz. Öğrencilerimizin son teknoloji ile donatılmış binalarda eğitim görmelerini arzu ediyoruz, bu doğrultuda yatırımlarımız sürekli devam ediyor. Bugün burada temelini attığımız binanın yapımının 6 ay sürmesi planlanıyor. Öğrencilerimiz 2017-18 akademik yılının ikinci yarısında eğitimlerine Cibali Kampüsü’nde devam edecekler” açıklamasında bulundu.

Kadir Has Vakfı Başkanı Can Has, Kadir Has Üniversitesi’nin 20’nci yılında şehrin merkezinde büyümeye devam ettiğini belirterek, “Vakıf olarak tüm önceliğimizi üniversitenin gelişimine adamış durumdayız. Merhum Kadir Has’ın Kurucusu olduğu Kadir Has Üniversitesi bu yıl 20 yaşını doldurdu. 20’nci yılımızda büyümeye devam ediyoruz. Bahçelievler’deki Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Cibali Kampüsü’ne taşınması için yaklaşık 45 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Yeni binamızın mimarisi yine Cibali’nin dokusuna uygun bir şekilde oluşturuldu” şeklinde konuştu.

Kadir Has Vakfı’nın her daim üniversitenin arkasında olduğunu ifade eden Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, “Kadir Has Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği her projenin arkasında Kadir Has Vakfı var. Üniversitemiz adına vakfa teşekkürlerimi sunuyorum. Bahçelievler’deki Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Cibali Kampüsü’ne taşınması hem akademik kadro, hem de öğrencilerimiz için kolaylık sağlayacak. Öğrencilerin burada daha mutlu olacaklarına inanıyoruz. Yeni binamız Kadir Has Üniversitesi’nin tüm birimlerinde olduğu gibi son teknoloji ile donatılmış olacak. Hem üniversitemiz hem de semtimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

İto Başkanı Avdagiç Ben Hem İstanbul İş Dünyasının Temsilcisi Olarak, Hem De Sade Vatandaş Şekib Avdagiç Olarak, Oyumu Güçlü Türkiye’Den Yana Kullanacağım

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri


Metlife’Dan Sigorta Yaptıranlar İphone 8 Kazanıyor

Hem kendi geleceğini hem de çocuğunun geleceğini güvence altına alırken kazanmak isteyenler ve şanslı olduğuna inananlar, MetLife’ın yeni kampanyası sizi bekliyor. 1 Mart – 12 Mayıs tarihleri arasında en yakın DenizBank şubelerinden ya da MetLife acentelerinden “İyi Ki Varsın Hayat Sigortası” veya “Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası” yaptıranlar 10 adet iPhone 8’den birini kazanma şansı yakalıyor.


Otomobil Sporlarında Şampiyonlar Ödüllendi


Dünya Starlarını Giydirmek İstiyorum

Türkiye’nin tanınmış birçok ismini giydiren modacı Barış Avcı sezon trendlerine dair ipuçlarını ve yeni projelerini MAG’a anlattı.


Anadolu Yakasında Hıdırellez’İn Adresi Kadıköy

HIDIRELLEZ KALAMIŞ PARKI’NDA KUTLANACAK


Etiketler: Kadir, Üniversitesi, Cibali, Yabancı, DillerYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img