7 Mayıs 2017 Pazar 18:25

ŞEHİR

Kadıköy Su Sporları Şenliği Başladı

Kadıköy Su Sporları Şenliği Başladı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Kadıköy Su Sporları Şenliği 7 Mayıs Pazar günü başlıyor. Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilen Su Sporları Şenliği’nde sergiden, söyleşi ve atölyeye kadar birçok etkinlik yapılacak.
Koleksiyoner Seyhun Binzet’in arşivinden seçilen özel fotoğrafların olduğu Kadıköy’de ‘Spor Suda Doğdu’ sergisi ve Kadıköy’de bulunan su sporları kulüpleri işbirliği ile atölye, söyleşi ve seminerler gerçekleştirileceği Su Sporları Şenliği bir ay boyunca sürecek.


FOTOĞRAFLARLA DENİZ YAŞAMI

Kadıköy’ün su sporları tarihine ışık tutacak olan ‘Kadıköy’de Spor Suda Doğdu’ sergisi, şenliğin başlangıç tarihi olan 7 Mayıs Pazar günü Saat 16.00'da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılıyor.
Koleksiyoner Seyhun Binzet’in arşivinden seçilen birbirinden özel fotoğraflar ve Mimar Engin Özden’in düzenlemeleriyle hazırlanan sergi, geniş fotoğraf yelpazesiyle, Kadıköy’ün 1800’lü yıllarından 1960’lı yıllarına kadar ki bir dönemi yansıtıyor. Yüzme, kürek, yelken ve su yaşamı başlıklarında hazırlanan sergi, 350’nin üzerinde görseli ilk kez İstanbullularla buluşturacak.
Sergide yer alacak eserler içinde Kadıköy’ün su sporlarına ev sahipliği yapan koylarının ve köklü kulüplerinin birbirinden değerli tanıklıkları yer alıyor.


CADDEDE DENİZ RÜZGARI

‘Kadıköy’de Spor Suda Doğdu’ sergisi açılış günü olan 7 Mayıs aynı zamanda Bağdat Caddesi’nde deniz rüzgarı estirecek.
Kadıköy Su Sporları Festival yürüyüşü 7 Mayıs Pazar Günü Saat 14.00'da Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Işıklar'dan başlayacak. Kadıköy’de bulunan yelken, kürek ve yüzme kulüplerinin işbirliği ile organize edilecek olan Kadıköy Su Sporları Festival yürüyüşünde yelkenliler, balıkadamlar ve kürek takımları caddeye inecek.

Kulüplerin flama ve sporcularıyla katılacağı yürüyüş sonrasında katılımcılar sergi alanına gelerek ‘Kadıköy’de Spor Suda Doğdu’ sergisini birlikte açacak.


DENİZ HAVASI

Sergi boyunca Kadıköy’de bulunan su sporları kulüpleri ile birlikte atölye, söyleşi ve seminerlerin yer alacağı sergi alanına yerleştirilecek simülatörler, her yaştan İstanbulluya deniz havası aldıracak.

Mayıs ayı boyunca düzenlenecek etkinlikler kapsamında Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir yelken simülatörü kurulacak. Kadıköylüler, ilçedeki okullardan öğrenciler sergiyi gezerken, su sporlarıyla ilgili simülatörü kullanacak, kulüplerin kuracağı stantları gezecek, atölyelere katılma imkânı bulacak.
Şenlikte gemici bağı atölyesi, Kuvvet istasyonu , denge istasyonu gibi atölyeler ve “Su Sporlarının Olimpik Hikayeleri”, “Sualtı Fotoğrafçılığı” gibi söyleşiler meraklılarıyla buluşacak.

İlginizi Çekebilir

Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi İki Yeni Program Açtı

Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nden İki Yeni Program


Dijital'in En İyileri Belli Oluyor

MIXX AWARDS TÜRKİYE 9. KEZ DİJİTAL’İN EN İYİLERİNİ BELİRLİYOR


Okul Döneminde Enerjik Olmak İçin %100 Meyve Suyu Tüketin

Meyve suyunun sağlıklı beslenmedeki yerinin önemini her fırsatta belirten uzmanlar, çocukların ve gençlerin gün içerisinde bir bardak %100 meyve suyu tüketerek daha zinde kalabileceklerini belirtiyor.


10 Maddede Hemoroid İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’de en sık görülen hastalıklardan biri olan hemoroid, tedavi edilmediğinde yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürüyor. Makat bölgesinde ortaya çıkması sebebiyle, toplumda “gizlenen sağlık problemleri” arasında yer alan hemoroid, erken evrede fark edildiğinde basit müdahalelerle tedavi edilebilirken, gizlendiği için ilerleyerek cerrahi işlem gerektirecek hale gelebiliyor. Hastalığın beslenme alışkanlıkları ile de doğrudan ilişkisi bulunuyor. Bu nedenle tedavide gıdalar da önemli bir yer tutuyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Prof. Dr. Ediz Altınlı, hemoroid ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.


Ifc, Yapı Merkezi’Ne 100 Milyon Dolar Finansman Paketi Sağladı!

Dünya çapında tanınan Türk inşaat firması Yapı Merkezi, Afrika’da yüksek kaliteli demir yolları projesi için Dünya Bankası Grubu kuruluşu IFC (International Finance Corporation) ile 100 milyon dolarlık kredi sözleşmesi imzaladı. IFC’nin sağladığı söz konusu kredi, Yapı Merkezi’nin Sahraaltı Afrika, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’de büyümesine katkı sağlarken, taşımacılık altyapısı inşa etmek için yarışılan zorlu pazarlarda özel sektörün rolünü artırmaya da yardımcı olacak.


Etiketler: Kadıköy, Sporları, Mayıs, Şenliği, SudaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Şehir Haberler
img