7 Mayıs 2017 Pazar 18:25

ŞEHİR

Kadıköy Su Sporları Şenliği Başladı

Kadıköy Su Sporları Şenliği Başladı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Kadıköy Su Sporları Şenliği 7 Mayıs Pazar günü başlıyor. Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilen Su Sporları Şenliği’nde sergiden, söyleşi ve atölyeye kadar birçok etkinlik yapılacak.
Koleksiyoner Seyhun Binzet’in arşivinden seçilen özel fotoğrafların olduğu Kadıköy’de ‘Spor Suda Doğdu’ sergisi ve Kadıköy’de bulunan su sporları kulüpleri işbirliği ile atölye, söyleşi ve seminerler gerçekleştirileceği Su Sporları Şenliği bir ay boyunca sürecek.


FOTOĞRAFLARLA DENİZ YAŞAMI

Kadıköy’ün su sporları tarihine ışık tutacak olan ‘Kadıköy’de Spor Suda Doğdu’ sergisi, şenliğin başlangıç tarihi olan 7 Mayıs Pazar günü Saat 16.00'da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılıyor.
Koleksiyoner Seyhun Binzet’in arşivinden seçilen birbirinden özel fotoğraflar ve Mimar Engin Özden’in düzenlemeleriyle hazırlanan sergi, geniş fotoğraf yelpazesiyle, Kadıköy’ün 1800’lü yıllarından 1960’lı yıllarına kadar ki bir dönemi yansıtıyor. Yüzme, kürek, yelken ve su yaşamı başlıklarında hazırlanan sergi, 350’nin üzerinde görseli ilk kez İstanbullularla buluşturacak.
Sergide yer alacak eserler içinde Kadıköy’ün su sporlarına ev sahipliği yapan koylarının ve köklü kulüplerinin birbirinden değerli tanıklıkları yer alıyor.


CADDEDE DENİZ RÜZGARI

‘Kadıköy’de Spor Suda Doğdu’ sergisi açılış günü olan 7 Mayıs aynı zamanda Bağdat Caddesi’nde deniz rüzgarı estirecek.
Kadıköy Su Sporları Festival yürüyüşü 7 Mayıs Pazar Günü Saat 14.00'da Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Işıklar'dan başlayacak. Kadıköy’de bulunan yelken, kürek ve yüzme kulüplerinin işbirliği ile organize edilecek olan Kadıköy Su Sporları Festival yürüyüşünde yelkenliler, balıkadamlar ve kürek takımları caddeye inecek.

Kulüplerin flama ve sporcularıyla katılacağı yürüyüş sonrasında katılımcılar sergi alanına gelerek ‘Kadıköy’de Spor Suda Doğdu’ sergisini birlikte açacak.


DENİZ HAVASI

Sergi boyunca Kadıköy’de bulunan su sporları kulüpleri ile birlikte atölye, söyleşi ve seminerlerin yer alacağı sergi alanına yerleştirilecek simülatörler, her yaştan İstanbulluya deniz havası aldıracak.

Mayıs ayı boyunca düzenlenecek etkinlikler kapsamında Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir yelken simülatörü kurulacak. Kadıköylüler, ilçedeki okullardan öğrenciler sergiyi gezerken, su sporlarıyla ilgili simülatörü kullanacak, kulüplerin kuracağı stantları gezecek, atölyelere katılma imkânı bulacak.
Şenlikte gemici bağı atölyesi, Kuvvet istasyonu , denge istasyonu gibi atölyeler ve “Su Sporlarının Olimpik Hikayeleri”, “Sualtı Fotoğrafçılığı” gibi söyleşiler meraklılarıyla buluşacak.

İlginizi Çekebilir

Çocuklar İçin Eğlencenin Değişmez Adresi Kozzy Avm

Kozzy AVM, Şubat ayı boyunca her hafta sonu minik ziyaretçileri için eğlendirirken öğreten etkinlikler düzenleyecek.


Antalya Dünya Turizminin Cazibe Merkezi Olmaya Devam Ediyor

İstanbul’la birlikte Türkiye’nin iki büyük markasından biri olan Antalya, turizmde geçen yılki rekorunu da kırarak yılın ilk çeyreğinde turistlerin ilgi odağı oldu.


Yunus Emre’Nin Çağrısının İzinden

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, “Yunus Emre’nin Çağrısının İzinden” adlı söyleşi programıyla oyuncu Fırat Tanış ve yazar, yönetmen Semih Çelenk’i konuk ediyor.


Avm Ciro Endeksi %18,1’Lik Artış İle Enflasyonun Altında

Şubat ayında AVM’lerdeki perakende ciro endeksi, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 18,1 oranında artarak, yüzde 19,7 olarak açıklanan enflasyon oranının altında kaldı. Metrekare verimliliğinde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre en yüksek artış yiyecek-içecek ve giyim kategorilerinde gerçekleşti.


8. Eurasia Rail Fuarı Bu Sene İzmir’De 18 Ülkeden, 229 Firma Ve 12.322 Ziyaretçiyi Ağırladı!

Türkiye’nin lider sektörlerinde öncü fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde organize edilen “8. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı - Eurasia Rail” bu yıl 10-12 Nisan tarihleri arasında İzmir’de fuarizmir Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Demiryolu sektöründe yaşanan en güncel gelişmelerin değerlendirildiği ve karar vericilerin bir araya geldiği fuarda sektörün nabzı tutuldu.


Etiketler: Kadıköy, Sporları, Mayıs, Şenliği, Suda



Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Şehir Haberler
img