10 Nisan 2019 Çarşamba 10:31

GÜNDEM

Jant İhracatında Çıta Yükseldi

Jant İhracatında Çıta Yükseldi

34volt » 34Volt

Hedef, ihracatta 300 milyon doları aşmak

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın en büyük jant üreticisi Maxion Wheels ve İnci Holding iştiraki olan Maxion İnci Jant Grubu, ihracat hedefinde çıtayı yükseltti. 12 milyon jant üretim kapasitesi ve 5 kıtaya ihracatı ile sektörün lideri olan Maxion İnci Jant Grubu, Türkiye ekonomisine 330 milyon dolarlık katma değer yaratmayı hedefliyor

Avrupa’nın tek lokasyondaki en geniş ürün yelpazesine sahip jant üreticisi Maxion İnci Jant Grubu, 2018’de 10 milyondan fazla jant üretimi gerçekleştirdi. Cirosunun yüzde 80’ini 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığı ihracattan elde eden Ege’nin ihracat şampiyonu Maxion İnci Jant Grubu’nu 2019’da 330 milyon dolarlık jant ihracatı hedefliyor.

İhracat atılımına devam

Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Bugün Maxion İnci Jant Grubu olarak Manisa’da bulunan 4 fabrikamızda ürettiğimiz ürünlerin yarısından fazlasını ihraç ediyoruz. 2018’de 10 milyondan fazla jant üretimi gerçekleştirdik. 2019 yılında da endüstri 4.0 ve dijitalleşme odağında, otomasyon ve hayata geçirdiğimiz üretim-verimlilik projelerimizle kapasitelerimizi ve üretim adetlerimizi artırmaya devam ederek, dünyanın dört yanına gönderdiğimiz ürünlerimizle, ülkemize ve ülkemiz insanına duyduğumuz güvenle yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Maxion İnci Jant Grubu Hakkında

Türkiye’de jant üretimine yön vererek sektörün lokomotif firmalarından Brezilyalı Maxion Wheels ve İnci Holding iştirakleri, Maxion İnci Jant Grubu’nun şirketi olan Maxion Jantaş, 1968 yılında Cevdet İnci tarafından kuruldu. 1974 yılında Maxion Jantaş ticari ve ağır vasıta sac jant üretimine başladı. 2000 yılında üretiminin yüzde 70’ini dünyaya ihraç etmeye başlayan Maxion Jantaş, Avrupa’da en çok tercih edilen tedarikçi konumuna yükseldi. Ticari ve ağır vasıtalar grubunun lider jant üreticisi olan Maxion Jantaş, bugün yıllık 2.4 milyon jant üretim kapasitesine sahip 20 bin m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 34 bin m2’lik tesisinde üretimini gerçekleştirmektedir.

1992’de binek ve hafif ticari araç sac jant üretimi için kurulan bir başka iştirak Maxion İnci ise Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında üretime başladı. Maxion İnci Çelik adı altında bugün yıllık 4.7 milyon jant üretim kapasitesine sahip 19 bin m2’si kapalı olmak üzere toplam 36 bin m2’lik fabrikasında üretimini gerçekleştirmektedir. Bu üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük otomobil sac jant üreticisi olma özelliğine sahiptir.

2006’da yine Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde binek ve hafif ticari araçlara alüminyum jant üretme kararı alan Maxion İnci, Maxion İnci Alüminyum olarak üretime başladı. Bugün yıllık 4.5 milyon jant üretim kapasitesine sahip 70 bin m2’si kapalı olmak üzere toplam 100.000 m2’lik tesislerinde üretim yapmaktadır.

Yıllık yaklaşık 12 milyon jant üretim kapasitesine sahip olan Maxion İnci Jant Grubu, tek lokasyonda en geniş ürün yelpazesine sahip jant üreticisi konumunda üretimine devam etmektedir.İlginizi Çekebilir

Hayatının Filmini Yapacak

YENİ ALBÜMÜNÜN GELİRİNİ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLIYOR


Çocuklar Hafta Sonu Sonbahar Yapraklarından Çerçeve Tasarlayacak, 19 20 Ekim

‘Sonbahar Temalı Çerçeve Atölyesi’nde çocuklar içerisine en güzel fotoğraflarını koyabilecekleri çerçeveyi hayal güçlerini kullanarak tasarlayacak. Atölye etkinlikleri 19-20 Ekim günlerinde 14.00 – 16.00 saatleri aralığında gerçekleşecek.


Şirket Checkup'ının Önemi

ŞİRKET CHECKUP’ININ ÖNEMİ


Tbb'den Kamuoyu Duyurusuişletmeler İçin “Ekonomi Değer Kredisi”

Kamuoyu Duyurusu


Richard Mille Yeni Marka Dostu Maria Vicente

Saymakla bitmeyen galibiyetler ve kupaların sahibi genç Katalonyalı atlet, şimdiden zafere ulaştı bile. Yine de, Maria’nın henüz sadece 18 yaşında olduğunu hatırlatmakta fayda var! Şu anda bile İspanya’nın aralıksız en iyi kadın heptatloncusu olan Vicente, İspanya’da 53 rekor kırdı. 2017’de 18 Yaş Altı Dünya Heptatlon Şampiyonluğunu elde etti. Ardından geçen yıl, Avrupa U-18 Şampiyonalarında altın madalya kazandı. Üstelik U-18 Heptatlon’da dünya rekorunu da ülkesine getiren isim oldu.


Etiketler: Maxion, jant, İnci, Jant, GrubuYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img