17 Mayıs 2019 Cuma 14:09

GÜNDEM

“İtalya İle Türkiye Son Derece İyi İlişkilere Sahip”

“İtalya İle Türkiye Son Derece İyi İlişkilere Sahip”

34volt » 34Volt

“İtalya ile Türkiye Son Derece İyi İlişkilere Sahip”

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Can Çavuşoğlu önderliğindeki heyet, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Ankara'nın çok güzel ve yaşanabilir bir Başkent olduğunu söyleyen İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani, Türkiye ile İtalya'nın birçok konuda aynı düşündüğünü ve stratejik olarak birçok konuya aynı konumdan baktığını söyledi. TÜGİAD Ankara Şubesi üyeleri ile yakından ilgilenerek, Ankara’da yapılan yatırımları ve Ankaralı iş adamlarını dinleyen Gaiani, Türkiye ve dünya gündemi konusunda da değerlendirmelerde bulundu.Gaiani, Türkiye'nin hem politik anlamda hem de konum olarak stratejik bir öneme sahip olduğuna ve İtalya ile Türkiye'nin her açıdan son derece iyi ilişkilere sahip olduğuna vurgu yaptı.

İtalya ve Türkiye’nin kültürel anlamda birçok ortak noktasının olduğuna değinen Can Çavuşoğlu “Geleneksel aile bağlarına verilen önem, İtalyan mutfağı ile Türk mutfağının benzer olması,misafirperverlik, sıcakkanlılık, büyüklere saygı, küçüklere sevgi anlayışı kız isteme ve kalabalık düğün ritüeli, Türk ve İtalyan kültürlerindeki ortak noktalar. Trafikte yaşanan diyalogdan milliyetçilik duygusuna kadar birçok değerlerin benzer olduğunu görüyoruz. Bu benzerlikler bizi daha çok birbirimize yaklaştırıyor” dedi.

İki ülkenin önemli ticari ilişkilere de sahip olduğunun altını çizen Çavuşoğlu sözlerine şunları ekledi: “TÜGİAD Ankara Şubesi üyeleri olarak, Türkiye ihracat rakamlarını arttırma hedeflerini, İtalya ile gireceğimiz diyaloglar ile arttıracağımızı düşünüyoruz.”İlginizi Çekebilir

Yarının Kadın Yıldızları İçin Başvuru Süresi Uzatıldı

TSKB işbirliğiyle İstanbul Müzik Festivali kapsamında hayata geçirilen Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu için başvurular 29 Mart’a kadar uzatıldı. Başvurular destekbasvuru@iksv.org adresinden gerçekleştirebiliyor.


Makine Desteğinde Yerli İthal Ayrımı Yapılmamalı

MAKİNE DESTEĞİNDE YERLİ-İTHAL


General Mobile Ve Corning Güç Birliği Yeni Dönemde De Sürecek Ve Görseller

Türkiye’nin yüzde yüz yerli cep telefonu markası General Mobile, dünyanın önde gelen yenilikçi ekran üreticilerinden Corning® ile uzun yıllara dayanan iş birliğini Gorilla® Glass teknolojisini tüm modellerinde kullanarak gelecekte de sürdürecek.


Görsel Ekleme Otomotivde Dijital Dönüşümün Reçetesi Nesnelerin İnterneti

KoçSistem’in katkılarıyla,


Naz Elmas Yeni Markası Verynazz Shoppe’La Modül İstanbul’Da!

Ünlü oyuncu Naz Elmas, VeryNazz Shoppe ismini verdiği ve 42 Maslak Modül İstanbul’da kapılarını açan yeni markasını moda severlerle buluşturdu.


Etiketler: Ankara, İtalya, Türkiye, birçok, TÜGİADYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img