11 Eylül 2019 Çarşamba 10:04

GÜNDEM

İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor

İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor
İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor
İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor
İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor
İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor
İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor
İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor
İsviçre Modeli Eğitim Dünya’Ya Açılıyor

34volt » 34Volt

SWISS SCIENTIFIC BOARDING SCHOOL IN DUBAİ TÜRKİYE LANSMANINA HAZIRLANIYOR

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İsviçre, markalaşan eğitim sistemini ihraç etmeye başladı. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu pilot bölgeler artık İsviçre’nin radarına giriyor, öğrenci kotaları artıyor. Dubai’de yer alan Swiss Scientific School kapılarını 2020 itibariyle Türk öğrencilere açmaya hazırlanıyor. İsviçre Bilim Okulları Türk öğrencileri de bünyesine katmak için İstanbul Bomonti Adada 20-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Swiss Days'de Türk öğrencilerle buluşacak.

Türkiye İsviçre bilim okulunun radarına girdi. Türkiye’nin pilot bölge seçilmesiyle birlikte kendi IB (Uluslararası Bakalorya) sistemini dünyanın çeşitli bölgelerinde uygulamak üzere önemli bir adım atan Swiss Scientific Boarding School çalışmalarını Dubai’ye de taşıyor.

Gelişen dünyanın yeni finans düzeninde teknoloji ve hizmet alanında global ekonomiye yön veren Dubai, aynı zamanda eğitimin de merkezi olacak. Bu iş birliğiyle Dubai’de 2015 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Swiss Scientific Boarding School 2020 yılında Türkiye’den beş öğrenciyi bünyesine katacak. İlk kez kayıtlarında Türkiye’yi hedef alan okul, ilk Türk öğrencilerine eğitim vermeye 2020 eğitim öğretim yılında başlayacak. Genç üniversiteli adaylarının Türkiye’de kayıt olarak girebilecekleri yetenek sınavların değerlendirmeleri Dubai’de yapılacak. Sınav sonucu yüksek değerlendirme alan öğrenciler; Dubai’de İsviçre eğitimi almaya hak kazanacak.

Dünyanın sayılı bilim okullarından, sahip olduğu eğitim sistemiyle gelecek dünyanın bilim ve iş insanlarını yetiştiren Swiss Scientific Boarding School bu çalışmalarıyla dünya çapında eğitim markası olmayı hedefliyor.

York Education Solutions kurucusu Burçin Önal Türkiye’nin pilot ülke seçilmesiyle ilgili olarak; “Bu eğitim dünyasında açıkça bir devrim olduğunu bize gösteriyor. İsviçre okulları genellikle kendi okul not ortalamalarını yüksek tutacak öğrenciler seçer. Türkiye’den kayıt alan İsviçre okullarının kazandığı başarılı öğrenciler nedeniyle bu sene ilk kez Türk öğrenci kontenjanı Swiss Scientific Boarding School’da açıldı. Bu da yeni dönemde Türkiye’nin çok daha başarılı okullara öğrenci yerleştireceğini bize gösteriyor. Bu sene bu okul için beş yüzden fazla başvuru alacağımızı tahmin ediyoruz. Dubai hem konumu hem de barındırdığı şartlar nedeniyle özellikle bilim ve finans alanında eğitim alan gençler için oldukça avantajlı bir ülke.

York Education Hakkında:

York Yurt Dışı eğitim Danışmanlığı 2012 yılında eğitimci Burçin Önal tarafından kurulmuş, yurt dışında 220 den fazla dil ve yaz okulunun yanı sıra sahip olduğu British Council ve Quality English akreditasyonları ile özellikle İsviçre, İngiltere ve Kanada Lise ve Üniversiteleri’ne VIP danışmanlık ve yerleştirme hizmeti vermektedir. Öğrencileri genç yaştan itibaren takip edip kariyer hedeflerine ekip olarak alternatifler sunar. Ailelerine süreç ve hedefleri konusunda raporlar sunup izlenebilme özelliği sağlamaktadır. Yerleştirme ve kariyer danışmanlığının yanı sıra yurtdışında; araç servis, konaklama, dadı, asistan, özel öğretmen, portfolio danışmanlığı, akademik sınav danışmanlığı, vize hizmetleri gibi birçok yan servisi de velilerin ve öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. İngiliz ve İsviçre okulları tarafından en saygın ve profesyonel danışmanlık şirketi olarak takdim edilmektedir

Swiss Days Hakkında:

Swiss Business Hub Turkey (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Turkey (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) İsviçre 2019 Günlerini (Swiss Days 2019) İstanbul’daki İsviçre Başkonsolosluğu desteği ile İstanbul’da ilk kez 20-22 Eylül tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada da düzenleyecek.

İsviçre’yi ve İsviçre şirket ve markalarını tanıtmak amacıyla Swiss Days 2019, İsviçre sanatını, kültürünü, gastronomisini, teknolojisini, eğitimini ve daha fazlasını ilk kez İstanbul’da gerçekleştireceği benzersiz bir platform ile sunmaya hazırlanıyor.İlginizi Çekebilir

Pantene 3 Dakikada Mucize Krem Bir Kez Daha “Watson’S Yılın En İyi Saç Bakım Ürünü” Seçildi!

5. Watsons Güzellik Ve Kişisel Bakım Ödülleri’nde, Pantene 3DakikadaMucizeKrem “Yılın En İyi Saç Bakım Ürünü” seçilerek iki yıl üst üste bu kategorinin ödül kazananı oldu.


Çikolata Kistleri İle Nasıl Mücadele Edilir

Özellikle 30’lu yaşlardaki kadınlarda daha sık görülen endometriozis hastalığının genetik temeli aslında halen tam olarak açıklanabilmiş değil. Günümüzde gelişen teknoloji ile daha sık saptanan endometriozis farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Genetik alt yapısının olduğunu bildiğimiz bu hastalık, özellikle ileri evrelerinde hayatı çekilmez hale getirebiliyor. Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Emre Pabuçcu, endometriozis ve çikolata kistleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Kapalı Alanlarda Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Riski!

Kapalı alanlarda üst solunum yolu enfeksiyonu riski!


Komşu Ülke Doktorları Beyin Pili Ameliyatları İçin Geliyorlar!

Sinir sisteminin düzenleyicisi olarak bilinen “Nöromodülasyon” uygulamalarıyla alakalı ülkemizde sıklıkla eğitim veren İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Atilla Yılmaz, komşu ülkelerden de doktor kabul ederek eğitimlerine devam ediyor. Ülkemizde beyin pilinin de içinde olduğu Nöromodülasyon ameliyatlarının tümünün birden yapıldığı ender merkezlerden olan İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde, Hırvatistan’dan gelen doktorları ağırlayan Yılmaz; Suudi Arabistan, Libya, Dubai, Cezayir ve İran’dan gibi ülkelere de beyin pili ameliyatları ile ilgili eğitimler vermişti.


Okul Yönetimlerinde Veri Kontrolü Kolaylığı Cpm’Den

OKUL YÖNETİMLERİNDE VERİ KONTROLÜ KOLAYLIĞI CPM’DEN


Etiketler: İsviçre, Swiss, Türkiye, eğitim, DubaiYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img