10 Kasım 2015 Salı 04:21

EĞİTİM

İşte Üniversitelerimizin Başarı Sıralaması ve Reyting Karnesi

İşte Üniversitelerimizin Başarı Sıralaması ve Reyting Karnesi

34VOLT

Webometrics sitesinde Türkiye'nin üniversite reyting sıralaması yayınlandı. Türkiye'nin Avrupa sıralaması ve dünya sıralaması çok başarısız.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Webometrics, görünürlüğe, yayınların aldığı dış bağlantılara yani site atıflarına göre puan veren bir sisteme sahip. Madrid kaynaklı İspanya Ulusal Araştırma Konseyi (CSIC) bünyesinde faaliyet gösteren araştırma grubu "Cybermetrics Lab" tarafından organize ediliyor.

Webometrics.info bilimsel çalışmaları görmek açısından bir "The Science Citation (SCI) Index" olabilir mi? Hayır, olmaz! O çok daha bilimsel bir indeks. O kadar çok üniversitemiz var ne kadar başarılılar!

Sonuçta çokça üniversitemizin oluşu da iyi bir şey. Bence zamanla her üniversitemiz kendini geliştirecek. Nedir İstanbul'daki üniversitelerimizin hali pür melali! Türkiye'de toplamda 188 Üniversitemiz var. Dünyadaki üniversite sayısı toplam 23669. Dünya sıralamasında en iyi sıramız 439. sıradaki İstanbul Üniversitesi 490.sırada ODTÜ var.

 

Hangi üniversitemiz kaçıncı sırada görmek için tıklayınız?

 İlginizi Çekebilir

Kahvenin Büyülü Dünyasını Usla’Nın Barısta Temel Eğitimi İle Keşfedin

KAHVENİN BÜYÜLÜ DÜNYASINI USLA’NIN


Hasan Demirci, Roche Diagnostik Orta Asya Ve Kafkas Ülkeleri Direktörü Oldu

Roche Diagnostik Türkiye’den globale üst düzey atama


Eataly’De Hafta İçi Rengarenk!

Her zaman yaşattığı özel deneyimlerle adından söz ettiren Eataly İstanbul, İtalyan lezzetlerini bir gün değil her gün yemek severlerle buluşturmaya devam ediyor. Pazartesi’den Perşembe’ye 4 gün boyunca farklı ürün gruplarında özel fırsatlar ve Eataly şeflerinin tarifi ve katılımıyla sürpriz tadımlar Eataly misafirleriyle buluşuyor.


Edenred Mobil Uygulaması Sayesinde Kartınızın Güvenliği Artık Sizin Parmaklarınızın Ucunda

Edenred yeni özellikler ekleyerek güncellediği Ticket Türkiye uygulaması ile tüm kullanıcılarına çok daha pratik, içerik olarak da daha zengin ve keyifli bir deneyim sunuyor. Mobil uygulama içerisinde yer alan özellik sayesinde kullanıcılar kendi kartlarını aktif veya bloke edebiliyorlar.


Karaciğerinizin Yağlanmasına İzin Vermeyin

Görülme sıklığı her geçen gün artan karaciğer yağlanması, hiçbir belirti vermeden ilerleyebiliyor. Kamuoyunda bilinen alkol alışkanlığının yanı sıra obezite, insülin direnci ve beslenme alışkanlıkları da karaciğer yağlanmasına neden olan risklerin başında geliyor. Memorial Ankara Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Bozkaya, karaciğer yağlanması nedenleri ve alınacak önlemler hakkında bilgi verdi.


Etiketler: universite, reyting, webometricsinfoYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img