28 Ocak 2017 Cumartesi 03:53

ŞEHİR

İstanbul'un Çirkin Yapıları ve Boğaz'a Anayasa

İstanbul'un Çirkin Yapıları ve Boğaz'a Anayasa

34VOLT

İstanbul Boğazı çevresindeki 5, 6, 7 katlı binalara dikkat çeken Erdoğan, “Kararlı duruş sergilenmediği için bunlar orada. Bu çirkin yapılaşmalar yıkılıp yerine inşaat yapılsın. Ama bunun bir anayasası olsun adeta. Anayasasını kurduğumuz zaman mesele biter” dedi

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki çarpık yapılaşmayı eleştird. Cumhurbaşkanı boğaz yasasının yeniden ele alınması gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

“...Boğazı felç ettiler, İstanbul felç, neden? Bakıyorsun ki, o güzelim boğazda aman Yarabbi 5, 6, 7 kat binalar var. Nerede bunlar, ön görünümde. Niye, kararlı bir duruş sergilenmediği için bunlar orada. Bununla ilgili çok ciddi bir Boğaz Yasası’nın yeniden ele alınması, çıkartılması lazım..."

Cumhur Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Şehircilik Şurası’nda şunları söyledi:

"Düzenli ama karakteri olmayan şehirleşme bizim idealimiz, modelimiz asla olamaz. Maalesef yine 1940’lardan itibaren çarpık yapılaşmanın diğer adıyla gecekondulaşmanın yanında aynı kötü, kişiliksiz, çirkin projenin yüzlerce binlerce uygulaması olan apartmanlar, siteler ortaya çıkmıştır. İmkânların kısıtlı olduğu, insanların sadece başlarını sokacak bir ev haliyle yöneldiği bu yapılaşma tarzı artık son bulmalıdır. Ben dikey mimariden yana değilim, yatay mimariden yanayım." dedi.İlginizi Çekebilir

Guccı Décor Koleksiyonu Milano'da

GUCCI DÉCOR, MILANO'DA MAĞAZA AÇIYOR


Amatör Ruh Ve Heyecanla Devam Etmek Lazım

ARAS’A KARDEŞ KONUSUNDA BEN KOLTUĞUN ALTINA SAKLANIYORUM


Lipton Ice Tea Ramazan Sofralarını Şenlendirecek, Kolaya Kaçmayan Sofralara Lipton Ice Tea Yakışır!

Özenle hazırlanan sofralarda kolaya kaçmadan yapılan yemekler sevgi ve dostlukla paylaşılırken, binbir emekle hazırlanan iftar sofraları Lipton Ice Tea’nin eşsiz lezzeleriyle tatlanıyor.


Burak Yörük Ser Verdi Sır Vermedi

4N1K İlk Aşk dizisindeki Barış Ozansoy rolüyle büyük başarı yakalayan genç oyuncu Burak Yörük, geçtiğimiz gün İstanbul’un en gözde ve trend alışveriş merkezi Emaar Mall’daydı. Mağazaları gezerek alışveriş yapan genç oyuncu, bir spor mağazasından yaptığı alışverişin ardından kahve molası verdi. Türkiye’de daha önce yapılmayan bir projesi olduğunu ayrıca internette de önemli projelere imza atacağını söyleyen genç oyuncu sorular karşısında ser verip sır vermedi.


Bülten Alternatif Menkul’Ün Yatırım Danışmanlığı Hizmetleri Alternatif Yatırım Çatısı Altında

Alternatif Bank’ın iştiraklerinden Alternatif Menkul, geniş yetkili aracı kurum statüsüne geçerek, portföy ve yurt dışında işlem aracılığı faaliyetlerinde bulunmak üzere Alternatif Yatırım ismini aldı. Alternatif Yatırım, terzi işi yatırım danışmanlığı hizmetleri ve kişiye özel tasarlanmış zengin içerikli ürünler sunmanın yanı sıra başta Katar olmak üzere uluslararası yatırımlarda köprü görevi üstlenmeye devam edecek.


Etiketler: İstanbul, Cumhurbaşkanı, Boğaz, Recep, TayyipYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Şehir Haberler
img