16 Nisan 2014 Çarşamba 15:36

OYUN

İstanbul Oyuncak Müzesi 9. Yılını Kutluyor

İstanbul Oyuncak Müzesi 9. Yılını Kutluyor

34VOLT » Haber Merkezi

İstanbul Oyuncak Müzesinin kuruluşunun 9. yılı dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Oyuncak Müzesi 9. Yılını Kutluyor

2005 yılında kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi bu yıl 9. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Müze, kuruluş yıldönümüne özel olarak  23 Nisan'da tahta oyuncak yapmak isteyen çocuklarla İstanbul Oyuncak Müzesi ailesine katılan ve çocuklar arasında "Theo Dede" olarak anılan Hollandalı Theo Hasselo'nun heykel açılışıyla başlayacak.

Teo Dede ya da Theo Hasselo Kimdir?

Çocukların "Teo Dede"si uzun yıllardır kendisini ahşap ve oyuncağa adadı. Çocuklarla vakit geçirmeyi çok seven "Theo Hasselo" 1928 yılında Hollanda'da doğdu. Sosyal hizmetler uzmanı olarak görev yaptığı  cezaevindeTürk hükümlülerle tanıştı, Türkçe dil kursuna yazılıp Türkçe öğrendi, Aziz Nesin Vakfın'da ve İstanbul Oyuncak Müzesin'de çalıştı.

İstanbul Oyuncak Müzesi ve Faaliyetleri

Sunay Akın tarafından Ülkemize ve İstanbul'a kazandırılan müze Türkiye'nin İlk oyuncak müzesi ünvana sahiptir. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin alt katında bulunan Müze Cafe’de çayınızı yudumlarken oyuncakların içinde düşlere dalacağınız masalsı bir ortam. Müze cafe doğum günü, kahvaltı ve kurumsal organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Mobilya, Kağıt Ve Orman Ürünleri İhracatçılarında Cahit Doğan Yağcı Dönemi

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Cahit Doğan Yağcı seçildi. Yağcı, birliğin 13. Başkanı olurken, 2008 yılından beri Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Nurettin Tarakçıoğlu iki dönem kuralı gereği aday olmadı. Tarakçıoğlu, yeni dönemde Yönetim Kurulu’nda yer alacak.


Alerjiye Yatkın Çocuklar Ve Yenidoğan Bebeklere Özel Bakım Serisi; “Babydream Med”

“Sadece Rossmann Mağazaları”nda tüketiciye sunulan Babydream Ürünleri, doğal içerikleri ve cilt dostu formülasyonuyla; yıkama jelinden ve şampuanlara ve ıslak mendilden cilt bakım yağı ve yüz kremi gibi bakım ürünlerine kadar bebeğinizin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.


Uzman Diyetisyen Ayşegül Bahar “Selülit Çözümü Olan Bir Sorundur”

Uzman Diyetisyen Ayşegül Bahar:


Dermaceutıc’Ten Anneler Günü Hediyesi

Yaşlanma karşıtı, doğal hücre yenilenme sürecini destekleyen ve cilt yaşlanması belirtilerinin azalmasına yardımcı olan Dermaceutic Activ Retinol Serumlar, Anneler Günü’nde anneniz için hoş bir hediye seçeneği olabilir.


Bm: Işid Örgütten Kaçan 50 Kişi Ve Yüzlerce Sivili Öldürdü

Birleşmiş Milletler, IŞİD'in Musul ve çevresinde hakim olduğu yerlerde yüzlerce kişiyi öldürdüğünü, bunların içinde örgütten firar eden onlarca kişi ve 180 de Irak kamu görevlisinin olduğunu açıkladı.


Etiketler: istanbul oyuncak müzesi, theo hasselo, aziz nesin vakfı, çocuk, 23 nisanYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img