29 Şubat 2016 Pazartesi 18:46

EĞİTİM

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda

34VOLT

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayat Yayın Grubu'nun düzenlediği "Okuma Kültürü - Eğitim İşbirliği" projesi öğretmenlerin katılımıyla Hayat yayın Grubu Mozaik Salonu'nda gerçekleştirildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü başarılı çalışmalarına devam ediyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayat Yayınları Grubu arasında imzalanan protokol doğrultusunda Hayat Yayın Grubu Genel Müdürlük Binasında gerçekleştirilen "Okuma Kültürü - Eğitim İşbirliği" başlığıyla Yazarlar Okullarda Projesi'nin konuğu, Hayat Yayınları Grubu'nun Genç Hayat markası yazarı Psikolog Tuncel Altunköprü'ydü. Yazar, İstanbul'daki çeşitli okullarda görev yapan öğretmenlerle buluştu.

Hayat Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Bayrak: "Maksadımız okuma kültürü ile değerler eğitimini birleştirmektir." 

Öğretmenlerle yapılan etkinliğe katılan Hayat Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Bayrak, "Maksadımız okuma kültürü ile değerler eğitimini birleştirmektir. Bir yaygın eğitim kuruluşu olarak topluma karşı sorumluluğumuzu yerine getirebilmenin heyecanını yaşıyoruz. Bunun en önemli unsurlarından biri de öğretmelerin kişisel ve mesleki hayatına katkıda bulunabilmekten geçmektedir. Burada da en önemli rolü yazarlarımız üstlenmektedir.Yazarlarımızla öğretmenler arasındaki okuma kültürü ile ilgili işbirliği çalışmalarını diğer şehirlerle de yapmaya hazırlanmaktayız. Fakat süreç İstanbul’daki kadar hızlı işlemiyor. İstanbul edebiyatta, kültürde, sanatta her zaman avantajlı olmuştur. Biz bu avantajı konuyla ilgili bize düşen hizmet noktasında değerlendirmek arzusundayız. Bu görev bizi ziyadesiyle bahtiyar etmektedir.” dedi.

 

Protokol kapsamında öğretmenler grubuna akademisyen yazarlar tarafından çocuk edebiyatı ürünlerinin yapısı, kurgusu, değerler örgüsü, saha kültürüne uygunluğu ve modern çağın gerekleri ile kadim değerlerin doğru eşleştirilmesi üzerine 30 saatlik eğitim veriliyor. Sertifikalı eğitim programından ayrı olarak alan/branş öğretmenlerine yönelik 18 saatlik eğitimler de verilecektir. İlk üç eğitimin konu başlıkları şunlardır: “Dil ve Okuma Zekası”, “Kadim Değerler ve Kişisel Gelişim”, “Edebiyatta Kültürel Yansımalar”.İlginizi Çekebilir

Türkiye Sağlıklı Beslenme Hareketi Başlıyor

TÜRKİYE SAĞLIKLI BESLENME HAREKETİ BAŞLIYOR


Henkelden Sürdürülebilir Ambalaj Konusunda Açıklama

Nasılsınız? Henkel, sürdürülebilirlik için mevcut çabalarının ve döngüsel ekonomiye olan bağlılığının yanı sıra “Alliance to End Plastic Waste”in (Plastik Atıkları Sona Erdirmek için İttifak) kurucu üye vasfı ile katıldı.


And Pastel Çocuk Meclisi’Nde Söz Çocukların!

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren firması AND Gayrimenkul, 23 Nisan şenlikleri kapsamında AND Pastel Çocuk Meclisi’nin kapılarını bir kez daha eğlenceli etkinliklerle açtı.


Akbank'tan Türkiye’Nin İhracat Hamlesine Tam Destek!

Akbank, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine verdiği destek kapsamında, ekonominin lokomotifi olan ihracatçılar için yeni bir destek paketi sunuyor.


18. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali Başlıyor!

Medeniyetin kalbi Afyonkarahisar’da gelenekselleşen Klasik Müzik Festivali, coşkuyla bu yıl da devam ediyor…


Etiketler: istanbul il milli eğitim müdürlüğü, hayati bayrak, hayat yayin grubuYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Eğitim Haberler
Eğitim İstanbul  -  - Çocuk Çocuklar Santranç Atölyesinde Buluşuyor

Çocuklar Santranç Atölyesinde Buluşuyor

img