29 Şubat 2016 Pazartesi 18:46

EĞİTİM

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle Okuma Kültürü, Yazarlar Okullarda

34VOLT

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayat Yayın Grubu'nun düzenlediği "Okuma Kültürü - Eğitim İşbirliği" projesi öğretmenlerin katılımıyla Hayat yayın Grubu Mozaik Salonu'nda gerçekleştirildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü başarılı çalışmalarına devam ediyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayat Yayınları Grubu arasında imzalanan protokol doğrultusunda Hayat Yayın Grubu Genel Müdürlük Binasında gerçekleştirilen "Okuma Kültürü - Eğitim İşbirliği" başlığıyla Yazarlar Okullarda Projesi'nin konuğu, Hayat Yayınları Grubu'nun Genç Hayat markası yazarı Psikolog Tuncel Altunköprü'ydü. Yazar, İstanbul'daki çeşitli okullarda görev yapan öğretmenlerle buluştu.

Hayat Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Bayrak: "Maksadımız okuma kültürü ile değerler eğitimini birleştirmektir." 

Öğretmenlerle yapılan etkinliğe katılan Hayat Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Bayrak, "Maksadımız okuma kültürü ile değerler eğitimini birleştirmektir. Bir yaygın eğitim kuruluşu olarak topluma karşı sorumluluğumuzu yerine getirebilmenin heyecanını yaşıyoruz. Bunun en önemli unsurlarından biri de öğretmelerin kişisel ve mesleki hayatına katkıda bulunabilmekten geçmektedir. Burada da en önemli rolü yazarlarımız üstlenmektedir.Yazarlarımızla öğretmenler arasındaki okuma kültürü ile ilgili işbirliği çalışmalarını diğer şehirlerle de yapmaya hazırlanmaktayız. Fakat süreç İstanbul’daki kadar hızlı işlemiyor. İstanbul edebiyatta, kültürde, sanatta her zaman avantajlı olmuştur. Biz bu avantajı konuyla ilgili bize düşen hizmet noktasında değerlendirmek arzusundayız. Bu görev bizi ziyadesiyle bahtiyar etmektedir.” dedi.

 

Protokol kapsamında öğretmenler grubuna akademisyen yazarlar tarafından çocuk edebiyatı ürünlerinin yapısı, kurgusu, değerler örgüsü, saha kültürüne uygunluğu ve modern çağın gerekleri ile kadim değerlerin doğru eşleştirilmesi üzerine 30 saatlik eğitim veriliyor. Sertifikalı eğitim programından ayrı olarak alan/branş öğretmenlerine yönelik 18 saatlik eğitimler de verilecektir. İlk üç eğitimin konu başlıkları şunlardır: “Dil ve Okuma Zekası”, “Kadim Değerler ve Kişisel Gelişim”, “Edebiyatta Kültürel Yansımalar”.İlginizi Çekebilir

Garanti Bbva’Dan Dünyada Bir İlk Daha Gender Loan

Garanti BBVA, Polat Enerji ile 48MW Soma 4 Rüzgar Enerji Santrali projesi için toplam 44 milyon ABD Doları tutarında kredi sözleşmesi imzaladı. Türkiye’nin en büyük rüzgar santrali olacak bu projenin finansmanında, Türkiye’de ve dünyada ilk kez gerçekleştirilen “Gender Loan” (Cinsiyet Eşitliği Kredisi) yapısı kuruldu. Buna göre; Gender loan kapsamında her yıl yapılacak değerlendirmede, projenin performansı iyileşirse kredi vadesi boyunca hem nakdi kredi faizinde, hem de gayri nakdi kredi komisyonunda düşüş gerçekleşecek.


Yabancı Diplomatlardan İmamoğlu'na Tebrik Ziyareti

Yabancı diplomatlardan İmamoğlu'na tebrik ziyareti


10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü, Kanatlıların Anlatacağı Bir Gıda Güvencesi Hikayesi Var “Açlığın Olmadığı Bir Dünya”

Dünyada 29 üye ülke ve 56 asosiye üyesi bulunan Uluslararası Kanatlı Konseyi (IPC), 10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü çerçevesinde tüm ülkelerdeki bütün kanatlı eti üreticilerini gıda güvencesi ve sürdürülebilirliği ile ilgili tüketicilere bilgi aktarması çağrısında bulunuyor.


Videolu İçerik Türk Eğitim Vakfı Ve Türkiye Barolar Birliği’Nden Hukuk Öğrencileri İçin Anlamlı Proje!

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Türkiye Barolar Birliği (TBB), hukuk öğrencilerinin umut dolu bir geleceğe adım atmalarına katkı sunmak için bir araya geldi. Lisans düzeyinde hukuk eğitimi gören öğrencilere destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Hukukçunun Eğitimi, Toplumun Geleceği” projesi, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ve TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun katılımıyla 11 Eylül 2019 Çarşamba günü Divan İstanbul Elmadağ’da düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.


Bee'o’Nun Ürettiği Ham Çam Balına Bir Ödül De İngiltere’Den Geldi!

BEE'O’nun ürettiği Ham Çam Balına Bir Ödül de İngiltere’den Geldi!


Etiketler: istanbul il milli eğitim müdürlüğü, hayati bayrak, hayat yayin grubuYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Eğitim Haberler
img