23 Temmuz 2015 Perşembe 00:50

KÜLTÜR SANAT

İstanbul Kartal’da Rauf Denktaş Heykeli

İstanbul Kartal’da Rauf Denktaş Heykeli

34VOLT

İstanbul Kartal’da Kıbrıs Türk halkının en önemli siyasi ve lider figürü olan Rauf Denktaş anıt heykelinin açılışı yapıldı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kartal Belediyesi  Rauf R. Denktaş Anıt heykeli yaptırdı. Rauf R. Denktaş ve Düşüncülerini Yaşatma Derneği Genel Başkanı Latif Akça yaptığı yazılı açıklamada, Kartal Uğur Mumcu Caddesi’ndeki heykelin yarın yapılacak açılış törenine, Kartal Belediyesi ile kardeş belediye olan Esentepe Belediyesi Başkanı ve heyeti ile birlikte katılacağını kaydetti.


Rauf Denktaş

Kıbrıs Türkü siyasetçi ve yazar. Denktaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanıydı. Denktaş 1,5 yaşındayken annesini kaybetti. Anneannesi ve babaannesi tarafından büyütülen Denktaş, 1930 yılında eğitim için İstanbul'a gönderildi. Arnavutköy'de ilkokuldan liseye kadar eğitim veren Fevzi Ati Lisesi'nde yatılı okumaya başladı. Ortaokuldan sonra Kıbrıs'a döndü ve 1941 yılında Lefkoşa İngiliz Okulu'ndan mezun oldu. İlginizi Çekebilir

Kaspersky Lab, Popüler Bir Endüstriyel Protokolde Kritik Açıklar Keşfetti

Kaspersky Lab ICS CERT, sunucular ile kritik altyapılar gibi endüstriyel sistemlerdeki istemciler arasında güvenli veri transferi için tasarlanan OPC UA (Object Linking and Embedding for Process Control Unified Automation) protokolünü analiz etti. Analizlerde protokolün uygulanmasında 17 adet sıfır-gün açığı tespit edildi. Bu açıklar hizmet engelleme (Denial of Service) ve uzaktan kod çalıştırma saldırılarına yol açabiliyor. Ayrıca, bu protokol üzerine kurulu ticari ürünlerde de çok sayıda açık bulundu. Tüm açıklar geliştiricilere bildirildi ve Mart 2018 sonuna kadar kapatıldı.


Şırnak'ta Patlama: 2 Çocuk Öldü, 4 Yaralı (Arşiv)

Sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü Şırnak kent merkezindeki Gündoğdu Mahallesi'nde meydana gelen patlamada 2 çocuk öldü, 4 çocuk da yaralandı.


Girişimcilerin Yeni Adresi Lüleburgaz

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyen Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” isimli projeyi hayata geçirdi. Gençlere girişimcilik ruhu aşılama hedefiyle yola çıkan Lüleburgaz Belediyesi, lise öğrencilerine temel girişimcilik eğitimi vererek iş fikri geliştirmelerine önayak oluyor.


Avva’Dan Ege Ve Akdeniz Çıkarması

AVVA’DAN BİR HAFTADA ÜÇ ŞUBE


Real Konaklar Toplantısı Daveti-19 Nisan 2018 Four Seasons-09:30-11:30 İptal Edilmiştir.

Real Konaklar Basın Toplantısı -19 Nisan 2018 -İPTAL edilmiştir. Yeni tarih paylaşılacaktır.


Etiketler: rauf denktaş, kartal, latif akça, kktcYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img