14 Temmuz 2015 Salı 18:41

ŞEHİR

İstanbul için 'tarihi' karar

İstanbul için 'tarihi' karar

34VOLT

İstanbul 2. İdare Mahkemesi tarihi yarımadayı imara açan koruma amaçlı uygulama planındaki 61 maddeden 37’sini iptal etti. Kararın İstanbul'daki bir çok projeyi etkileyeceğini belirtiliyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul 2. İdare Mahkemesi, eski İstanbul’un kalbi "tarihi yarımada"yı ilgilendiren 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama planın iptali istemiyle açılan davada, 61 konu başlığından 37’sine yürütmeyi durdurma, 7’sine ise kısmen yürütmeyi durdurma karar verdi. 24 Nisan 2015’de verilen yürütmeyi durdurma kararının ana başlıklar arasında Avrasya Tünel Geçişinin bağlandığı Kennedy Caddesi, Tarihi yarımada trafiğini yoğunlaştıracağı öngörülen ulaşım kararları, AVM ve otel yapılmasının önü açılan Topkapı İETT Garajı, Kumkapı Balık halinin marina olmasına ilişkin planlar yer alıyor.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre bu karar birçok projeyi etkileyecek. İşte o projelerden bazıları:

Avrasya Tüneli Geçiş Projesi; Topkapı Garajı İETT; Kumkapı Balık Hali Marina Projesi; Yedikule Bostanları Projesi; Sirkeci Garı Projesi; İlginizi Çekebilir

Çavuşoğlu: Obama'ya Golfte Avans Vereceğim

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başkanlık süresi sona erdikten sonra Antalya'ya gelmeyi planlayan ABD Başkanı Barack Obama ile golf maçı yapacağını belirterek, "Kendisine avans vereceğim" dedi.


Ticket Market Siparişleri Ramazanda İyiliğe Dönüşüyor…

Ramazan ayında çalışanlarına ve/veya müşterilerine ramazan kolisi hediye etmek isteyen şirketler, verdikleri her 500TL Ticket Market siparişi ile Koruncukların bir öğün yemeğine de destek olacak...


İstanbul Çocuk Maratonu Rekora Koşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi olan Spor İstanbul, çocuklara maraton bilinci kazandırmak, spor kültürü aşılamak, sporu sevdirmek ve erken yaşlarda hayatlarına spor katarak sağlıklı nesillere yatırım yapmak amacıyla her sene İstanbul Çocuk Maratonu düzenliyor.


Tartıştığı Eşinin 7'Nci Kat Balkonundan Attığı Kadın Öldü

Gaziantep'te, tartıştığı eşi Cuma Sökmen (39) tarafından 7'nci kattaki evlerinin balkonundan atıldığı öne sürülen Hatice Sökmen (29), ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.


Netflix, Lost In Space Dizisinin Kahramanlarının Will İle Robot Arasında Gelişen Dostluğu Anlattığı Özel Bir Video Paylaştı!

Tehlike, Will Robinson...Netflix’in intergalatik macera dizisi Lost In Space kahramanları Toby Stephens, Maxwell Jenkins ve diğerleri, Will ile Robot arasında gelişen dostluk hakkında konuşuyor.


Etiketler: istanbul, projeler, avrasya tüneli, sirkeci garı, kumkapı, yedikuleYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img