3 Mayıs 2015 Pazar 02:44

ŞEHİR

İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet

İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet
İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet

34VOLT

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halkın yoğun olarak bulunduğu mekanlarda ihtiyaçlarını gidermek için modern tuvaletleri hizmete alıyor. Gelişmiş ve nüfusu yoğun şehirlerde önemli sorun olan tuvalet ihtiyacı için modern, hijyenik ve turizm açısından çok önemli yer tutan şehir tuvaletleri kullanılmaya başlandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul'daki Tuvaletlere Standart Geliyor

Yılda milyonlarca turistin ziyaret ettiği İstanbul’da, tuvaletlere belli standart getirmek, tuvalet tasarımının engelli ve hamile vatandaşların kullanımına göre oluşturulması amacıyla mevcut tuvaletlerin modernizasyonu için İstanbul’da kira sözleşmesi biten işletmecilerin, kira sözleşmeleri yenilenmiyor. Bu kapsamda, neredeyse yüzde 80’i İBB’nin mülkiyetinde olan 110 umumi tuvalet Sağlık AŞ tarafından tek tek elden geçiriliyor. Bu kapsamda her gün binlerce turistin uğrak yeri olan ve Galata Köprüsü’nün Karaköy ve Eminönü tarafında bulunan tuvaletler de yenilendi. Seyyar satıcıların ve dilencilerin mesken tuttuğu alt geçit de restore ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi Sağlık A.Ş. tarafından işletilen Şehir Tuvaletleri Projesi kapsamında ilk etapta 110 tuvalet halkın hizmetine sunuldu. Öncelikle turistik bölgelerde başlayan proje vatandaşlar tarafından olumlu tepkiler alıyor. Çalışmalar şehrin diğer meydan ve halkın toplu olarak bulunduğu bölgelere yaygınlaştırılacak.

Geçmiş dönemlerde özel şahıslar tarafından işletilen ve hijyenik olmayan, suları akmayan, temizliğe riayet edilmeyen tuvaletler yıkılarak yerine modern tuvaletler inşa ediliyor. Fiziki koşulları müsait olmayan meydan ve caddelere ise modüler veya prefabrik tuvaletler yerleştiriliyor.

Şehir Tuvaletleri projesi ile hedeflenen modern, hijyenik, engelli erişimine uygun, çocuk lavabosu, çocuk bakım odası, sıcak-soğuk klima, alaturka-alafranga tuvaletler hizmet verecek. Yaklaşık 300 kişiden oluşan denetim, teknik servis, mobil temizlik ekibi görev yapıyor. Bu proje ile bu sektördeki istihdam ve ekonomi de kayıt altına alınıyor.

Başta Mecidiyeköy Meydanı olmak üzere; 110 noktada modern tuvaletler halka hizmet veriyor. Kısa vadede 40 ayrı noktada da yeni umumi tuvaletin hizmete alınması planlanmaktadır. Yoğun noktalarda bulunan camiler ile ilgili çalışmalar devam ediyor, 5 camide ise hizmet veriyor.

İBB Tuvaletleri Yeniliyor


Mecidiyeköy, Küçükköy Meydanı, Süleymaniye Cami, Gülhane Parkı, Yeni Camii Meydanı, Sultanahmet Meydanı, Beylikdüzü Metrobüs, Kapalıçarşı, Maçka Demokrasi Parkı, Kartal Çeçenistan Parkı, Göztepe Parkı, Eyüp Tekke Parkı, Moda Parkı, Yıldız Korusu, Dolmabahçe Valide Sultan Camii gibi...

Şehir Tuvaletlerinin Ücreti Kaç Lira?

Yeni uygulamaya göre, göre yeni oluşturulacak tuvaletlerin işletmeciliği,, 10 yıl süreyle Sağlık AŞ tarafından yapılacak. Tuvalet ücretleri 1 TL.İlginizi Çekebilir

Sigorta Devi Chubb’Dan Türkiye’Nin En Büyük İnşaat Ve Mühendislik Projelerine Destek

Chubb Hakkında


Tosfed Yıldızını Arıyor Başvuruları İçin Son 10 Gün

TOSFED YILDIZINI ARIYOR BAŞVURULARI İÇİN SON 10 GÜN


Vıctorıa’S Secret “Dream Angels” Koleksiyonu İle Bahara Hazırlanın!

Baharı çağrıştıran pastel renkler ve kadınların vazgeçilmezi olan dantel detayları Victoria’s Secret’ın yepyeni Dream Angels koleksiyonunda kendini gösteriyor.


Şanlıurfa'da Hdp Ve Dbp'lilerden Oturma Eylemi

Şanlıurfa'da biraraya gelen HDP ve DBP'liler, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile bazı milletvekillerinin tutuklanmalarına tepki amacıyla partide oturma eylemi başlattı.


Kripto Para Hırsızları Bu Kez 150 Bin Dolarlık Ethereum Çaldı

Kripto para birimi web sitesi MyEtherWallet.com, geçtiğimiz ay içinde bazı ziyaretçilerin sahte bir siteye yönlendirildiğini ve bu şekilde kripto para birimi cüzdanlarının boşaltıldığını duyurdu. Buna göre yaklaşık 150 bin dolar değerindeki Ethereum tabanlı kripto paranın çalındığı bildirildi. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, bu gelişmeyi mercek altına aldı.


Etiketler: şehir tuvaleti, sağlık aş, ibb, istanbulYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img