10 Şubat 2017 Cuma 12:09

ŞEHİR

İstanbul Boğazı ilk kez bir belediyenin logosunda yer aldı

İstanbul Boğazı ilk kez bir belediyenin logosunda yer aldı
İstanbul Boğazı ilk kez bir belediyenin logosunda yer aldı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Tarihi camiler, kuleler, surlar ve diğerleri... İstanbul’un yüzlerce yıllık sembolleri İstanbul belediyelerinin logolarını süslüyor. Nedendir bilinmez ama Asya ile Avrupa kıtasının arasındaki tarihi su yolu İstanbul Boğazı, 39 belediyenin hiçbirinin sembolleri arasında yer almıyor.

TARİHİ SEMBOLÜ BEYKOZ KAPTI
İstanbul Boğazı ilk kez bir belediyenin logosunda yer aldı. Kurumsal kimliğini yenileyen Beykoz Belediyesi, bu çok önemli sembolü logosuna taşıdı. Boğazın sembollerinden meşhur Paşabahçe camları da boğazın incisi Beykoz’un yeni logosundaki yerini aldı.

Uluslararası ödüllü tasarım yarışmasıyla belirlenen yeni logo karşılıklı iki “b” harfiyle Beykoz Belediyesi’ni, aralarında bulunan boşlukla İstanbul Boğazı’nı, küçük renkli parçacıklardan oluşan balık formuyla Beykoz camını simgeliyor.


BEYKOZ’UN EŞSİZ COĞRAFİ KONUMU

Beykoz’un ve belediyenin yeni simgesi, renkli tasarımıyla ilçenin tarihsel ve kültürel zenginliğinin yanı sıra belediyenin genç ve dinamik duruşunu anlatıyor.

Tarih, doğa, huzur ve kültür kenti Beykoz’un turizm vizyonuyla marka şehir olma yolunda ilerlediğini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Açtığımız yarışma neticesinde Beykoz’un sosyal ve kültürel renkliliğini, eşsiz coğrafi konumunu ve birikimlerini modern çizgilerle yansıtan yeni bir logo ortaya çıktı. Yeni logomuz ilçe vizyonuna da dinamizm getirecektir. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.


100 ÜLKEDEN 4 BİN 880 LOGO YARIŞTI

Beykoz Belediyesi Uluslararası Logo Yarışması’na 100 ülkeden katılım gerçekleşti. 3 bin 593 kişinin başvurduğu yarışmaya 4 bin 880 eser gönderildi. Alanında uzman, farklı disiplinlerden oluşan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 44 logo finale kaldı. Finale kalan çalışmalar arasından dereceye giren logo tasarımları, düzenlenen geceyle kamuoyuna tanıtıldı.İlginizi Çekebilir

Şifa Dolu Etkinlik 19 22 Nisan Arasında İstanbul'da

1.Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi, tıp çevresini bir araya getirirken, fuar bölümü dört gün boyunca ücretsiz olarak halka açık gerçekleşecek.


Altay'da Bayburt Virajı

Spor Toto 3'üncü Lig 1'inci Grup'taki son maçında Karacabey Birlikspor deplasmanından eli boş dönen Altay, yarın hafta içi mesaisinde Bayburt Grup Özel İdare'yi konuk edecek.


Mıcırlı Yolda 20 Metreden Şarampole Yuvarlandı

Balıkesir'in Edremit ile Çanakkale'nin Yenice İlçesi bağlantı yolunda mıcıra kapılan otomobil, 20 metreden şarampole yuvarlandı. Otomobildeki bir çift kazada yaralandı.


Şanlıurfa'da Hastane Randevu Sistemi Yöre Ağzıyla Tanıtıldı

Sağlık Bakanlığı'nın 'Alo 182' Hastane Randevu Sistemi'nin yaygınlaşması amacıyla Şanlıurfa'daki billboardlara yöre şivesiyle hazırlanan ilanlar asıldı.


Darbe Girişiminin Önlenmesini Tiyatro Oyunu İle Anlattılar

Gaziantep'te, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin önlenmesi sırasında yaşananlar, 'Önce Vatan' adlı tiyatro oyunuyla anlatılıyor.


Etiketler: Beykoz, İstanbul, belediyenin, Boğazı, yeniYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img