13 Kasım 2019 Çarşamba 14:27

GÜNDEM

İstanbul, 11. Kârgir Yapılarda Koruma Ve Onarım Semineri’Ne Ev Sahipliği Yapacak

İstanbul, 11. Kârgir Yapılarda Koruma Ve Onarım Semineri’Ne   Ev Sahipliği Yapacak
İstanbul, 11. Kârgir Yapılarda Koruma Ve Onarım Semineri’Ne   Ev Sahipliği Yapacak

34volt » 34Volt

İSTANBUL, 11. KÂRGİR YAPILARDA KORUMA VE ONARIM SEMİNERİ’NE

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

İBB KUDEB, koruma alanındaki uzmanları bir araya getiren Kârgir Yapılarda Koruma ve Onarım Seminerlerinin 11’incisini 19 – 20 Kasım’da düzenliyor. Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda uzmanın katılacağı seminerde, tarihi yapıların korunma ve onarımı konuşulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB), koruma alanındaki farklı disiplinlerde çalışan yurtiçi ve yurtdışından uzmanları yeniden bir araya getirecek.

“11. Kârgir Yapılarda Koruma ve Onarım Semineri”, İBB’nin ev sahipliğinde 19 – 20 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Türkiye’den Prof. Dr. Zeynep Ahunbay, Prof. Dr. Fatma Zeynep Aygen, Prof. Dr. Bilge Işık, Prof. Dr. Ruhi Kafesçioğlu ve Doç. Dr. Meltem Vatan Kaptan’ın da aralarında bulunduğu birçok akademisyen ve uzman katılacak.

Cihangir Camii, Piyalepaşa Nakşidil Valide Sultan Çeşmesi,Sümela Manastırı ve Amasya 2. Bayezid Külliyesi’nin restorasyon çalışmaları ile KUDEB Laboratuvarı’nın faaliyetleri ele alınacak.

Seminerde KKTC, Makedonya, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Yemen ve İran’dan akademisyenler de yer alacak. Magosa Kent Surları Koruma Çalışmaları, Kuzey Makedonya Manastır Haydar Kadı Camii Restorasyon Süreçleri, Halep Geleneksel Konut Mimarisinde Yapım Tekniği, Yemen’de Savaş Sonrası Rekonstrüksiyon Projeleri, Tebriz Çarşısı’nda Afet Sonrası Yönetim Stratejileri, Delhi’nin Tarihi Kârgir Yapılarının Korunması konuları irdelenecek.

Yüksek öğretim kurumlarında, kamuda ve özel sektörde koruma alanındaki farklı disiplinlerde çalışan uzmanların bir araya gelmelerini sağlayacak seminer, bilgi ve deneyim paylaşımı amacıyla gerçekleştirilecek.

Seminer; koruma alanında faaliyet gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşları ile akademisyenlere, özel sektörde çalışan uzmanlara, üniversite - meslek yüksekokulları öğrencilerine, STK temsilcilerine ve kültür varlıklarının korunmasına ilgi duyan tüm vatandaşlara açık olacak.

Seminerle eş zamanlı olarak, KUDEB Taş Eğitim Atölyesi Taş Restoratörü Eğitim Programı kursiyerlerinin taş oyma çalışmalarından oluşan sergi fuaye alanında gezilebilecek.

PROGRAM:

Tarih: 19-20 Kasım 2019

Yer: Conrad İstanbul Bosphorus Hotel / Beşiktaş

Saat: 09:00İlginizi Çekebilir

Otonom Kazalarda Karar Veren Mekanizma Oluşturulacak

OTONOM KAZALARDA KARAR VEREN MEKANİZMA


Yüzlerce Sporcudan Çöp Toplama Etkinliği

Türkiye’nin ilk çöp torbasını tüketicilerle buluşturan Koroplast, temiz bir çevre için düzenlediği temizlik hareketlerine bir yenisini daha ekledi.


Preo Akıllı Saat Ailesine 2 Yeni Model

Teknoloji perakendeciliğinin öncüsü Teknosa, kendi özel markası Preo çatısı altında piyasaya sunduğu Pwatch akıllı saat ailesini yeni Preo Pwatch X Lite ve Preo Pwatch X Pro modelleri ile genişletiyor. Cep telefonları ve mobil uygulamalarla uyumlu çalışan yeni nesil akıllı saatler ayrıca adım sayar, uyku takibi ve kalori ölçme fonksiyonları ile günlük hayatın bir parçası oluyor.


Funda Arar’Dan Zafer Bayramına Özel Konser

FUNDA ARAR’DAN ZAFER BAYRAMINA ÖZEL KONSER


Bariyerli Sistemle 'Değnekçi'ye Engel

19/11/2019


Etiketler: KUDEB, koruma, Koruma, Prof, alanındakiYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img