20 Aralık 2017 Çarşamba 00:27

BİLİM TEKNOLOJİ

ISO 27001 Danışmanlığı ve Ağ Güvenliği

ISO 27001 Danışmanlığı ve Ağ Güvenliği

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bazı tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bilgi güvenliği kavramıyla aslında bilginin üretildiği, işlendiği, depolandığı her alanın güvenliğinin sağlanmasını kast ediyoruz. Bilgi güvenliği dendiğinde mevcut yazılımlar, donanımlar, saklama – depolama ortamları ve çalışanlarımızda bu güvenlik kavramının içindedir. ISO 27001 danışmanlığı yaparken çoğu zaman insan faktörüne odaklanılmadığı gördük bu doğru bir bakış açısı değildir.


İnsan Unsuruna Odaklanmayan Ağ Güvenliğini Sağlayamaz


Bilginin güvenliğinin en zayıf halkası maalesef insanlardır. Bilgisayarların ortaya çıkması teknoloji devriminin en önemli yapı taşlarından birini oluşturdu. Fakat hayatımızı kolaylaştıran bilgisayar ağları artık tehlikelere daha açık hale gelmeye başladı. Bilgisayar ağlarının izlenmesi, bilgisayar ağlarına yetkisiz erişim ve ağlardaki verilerin çalınması, satılması, bozulması gibi her türlü zararlı siber güvenlik faaliyeti günümüzün en önemli sorunu oldu.


Siber Dünyanın Trolleri Hackerlar Ağ Güvenliğine Saldırıyor


90’lı yıllarda ortaya çıkan bilgi ağlarının çok ileri seviyede mikro örnekleri sayabileceğimiz bilgisayar ağlarını korumak önemli bir iş alanının ortaya çıkmasını da sağladı. Bugün ağ güvenliğini, network güvenliği, sistem güvenliği adı ne olursa olsun siber güvenlik alanının en zayıf halkasını oluşturuyor. Siber dünyayı manüple eden bilgisayar korsanları, hackerlar ve onların marifetleriyle büyük bir sektörün oluşumu gerçekleşmiş oldu. Siber suçlular bilişim dünyasının trolleri dünya bilişim sektörünün gelişimine de öncülük ediyorlar.

 

ISO 27001 Standardı Sertifikası ve Sızma Testi Sorunsalı


Birçok kurum sızma testlerini sadece bir prosedürün parçası veya ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Standardının bir parçası olarak görüyor. Böyle gördüğü içinde sızma testleri gerektiği gibi yapılmıyor, çoğu zaman zafiyet taramalarıyla yetiniliyor. Oysa her kurumumuz ağ güvenliğini gerçek anlamda içten dışa dıştan içe test ettirmelidir. Siber güvenlik tehditlerinden korunmak için kullandığımız network, networkteki uygulamalar test edilmelidir. Sistem güvenliği en üst seviyede denetlenmeli, sistemin zafiyetleri izlenmeli, bulunan zafiyetler süratle giderilmelidir.

 

Kaynak: VMİ Danışmanlıkİlginizi Çekebilir

Profilo Kademelialev İle Ocağınızın Ayarı Artık Sizin Elinizde

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin KademeliAlev özelliğine sahip yeni gazlı ocakları, benzersiz valf teknolojisi ile gaz çıkışını 1 ile 9 alev kademesi arasında ihtiyacınıza göre ayarlama olanağı sunuyor. Üstündeki güç seviyelerine göre ateşi kademeli olarak güvenli bir şekilde kontrol edebileceğiniz KademeliAlev özelliği, yemeklerinizin de her zaman tam kıvamında pişmesini ve lezzetli sonuçlara ulaşmanızı sağlıyor.


Ramsey “Hot Summer” Koleksiyonu İle Şıklığınızı Sahile Taşıyın!

RAMSEY, 2018 Yaz sezonunu özel bir kapsül koleksiyonla karşılıyor. Sahillerin vazgeçilmezi şort mayolar da “Hot Summer” kapsül koleksiyonuyla RAMSEY mağazalarında ve www.ramsey.com.tr ‘de ilk kez satışa sunuluyor.


Akbank Tüm Vadelerde Konut Kredisi Faizini İndirdi

Akbank, tüm vadelerde konut kredisi faizlerini indirdiğini ve ilk evini alacaklara özel 500TL’ye kadar Chip Para vereceğini açıkladı.


Kadir Has Üniversitesi Dış Politika Kamuoyu Algıları Araştırması 2018 Sonuçları Açıklandı

SURİYE EN ÖNEMLİ SORUN, ABD TEMEL TEHDİT; AB ÜYELİĞİNE DESTEK ARTIYOR


Sunozon’Dan “Bana Bir Şey Olmaz…” Diyenlere!

Havuz başında güneşlenirken Larissa’nın eşi Burak’a “SunOzon sürdün mü?” uyarısı ile başlayan reklam filmi, Burak’ın “Bana bir şey olmaz” cevabı ve Larissa’nın aklına gelen muzip fikirle eğlenceli bir hikayeye dönüşüyor.


Etiketler: güvenliği, 27001, güvenlik, bilgisayar, SiberYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img