19 Ekim 2017 Perşembe 11:56

BİLİM TEKNOLOJİ

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yayılıyor

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yayılıyor

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

SO 27001 Standardının En Temel Amacı Kurumlarda Bilgi Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Bir Sistem KurmaktırGünümüzde kurumların bilgi güvenliğini sağlamak için çeşitli metotlar ve standartlar geliştirilmiştir. Bunlardan biri de Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kısaca biz onu BGYS diye ifade ediyoruz. VMİ Danışmanlık Bilgi Güvenliği Danışmanlığı konusunda hem özel sektörle hem de kamu kurumlarında önemli tecrübelere sahiptir. COBIT, ITIL, TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardı olan ISO 27001 standardının kurumlarda uygulanması ile ilgili çok önemli saha tecrübelerine sahiptir. ISO 27001 standardının en temel amacı kurumlarda bilgi güvenliğini sağlamaktır. Çoğu danışmanlık şirketi ISO 27001 çalışmalarını bir danışmanlık hizmeti almadan gerçekleştiremeyeceğinizi söyler. Biz buna katılmıyoruz, elbette siz de standardı uygulayarak kendiniz bu standardı çalışabilirsiniz fakat bu bir öğrenme deneyim ve zaman meselesidir. Bu kadar zaman israfına gerek var mı? Düşünülmesi gereken bir konudur.Ne Yazık ki Bilgi Güvenliği İhlalleri Maliyetlerini ÖlçmüyoruzBugün ne yazık ki bilgi güvenliği ihlallerinin, siber güvenlik tehditlerinin kurum ve kuruluşlara maliyetinin henüz ölçülemediğini düşünüyoruz. Konu Türkiye açısından bakıldığında çok daha karmaşık bir durum halini alır. İstatistik tutma anlamında başarılı olamadığımız ortadadır. Bilgi güvenliğini sağlamak en önemli hedeflerimizden biri olmalıdır. Burada belirtmek gerekir ki BGYS’nin kurulması bir aşama olarak görülse de önemli olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin sürdürülebilirlik mantığı çerçevesinde sürdürülebilir bir halde kurumlarda uygulanması gerekir. Bilgi Güvenliği Yönetim Sitemi BGYS’nin kurumların faaliyetlerine devam edebilmeleri ve ayakta kalabilmeleri için çok önemli bir araçtır.

Yazı ve Fotoğraf Kaynak: vmi Danışmanlıkİlginizi Çekebilir

Cıtroën C3 Wrc Rally Italıa Sardınıa’Ya Hazır

Citroën’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT, şampiyonanın yedinci ayağına hazır. 7-10 Haziran tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın yedinci ayağı Rally Italia Sardegna’da Citroën’i iki ekip temsil edecek.


Sıkıştırılan Sürücü Refüje Çarpıp Öldü

Antalya'da, otomobil tarafından sıkıştırılarak refüje çarpan motosikletin sürücüsü 23 yaşındaki Orhan Avul hayatını kaybetti.


23. İzmir Kitap Fuarı’Nda İnkılâp Kitabevi

İnkılâp Kitabevi yazar ve okuyucularını İzmir Kitap Fuarı’nda buluşturuyor.


Şok Liderler için "Suikast" İddiası

Siyasi Güzellik Merkezi'ne adlı bir grup adına Philipp Ruch adlı bir şahıs provokatif eylem gerçekleştirdi. Yeni Akit Gazetesi eylemi manşetine "Suikast için ödül koydular." Alt başlığı ile verdi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in resimleri kullanılarak "...diktatörlüğü öldür." Mesajıyla 3 lider ve için suikast önerdiği iddia ediliyor.


Avrupa'da Cumhuriyet Kutlaması Devam Ediyor

– Cumhuriyetin 93. yılı nedeniyle Avrupa'da kutlamalar sürüyor. Almanya'nın Münih kentinde faaliyetlerini sürdüren Üç Beş Kişi Hareketi, Cumhuriyet’in 93. yılı nedeniyle kutlama gerçekleştirdi.


Etiketler: Bilgi, Güvenliği, 27001, Yönetim, önemliYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img