13 Ağustos 2017 Pazar 18:35

BİLİM TEKNOLOJİ

İnsan kolu ve 3D joystick ile kontrol edilen robotlar

İnsan kolu ve 3D joystick ile kontrol edilen robotlar

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Endüstriyel robot teknolojilerine yön verecek mühendislerin yetiştirilmesine katkı sağlamayı hedefleyen Mitsubishi Electric, üniversitelere Robot Eğitim Merkezi kurulmasına destek oluyor. Bu kapsamda Mitsubishi Electric tarafından Bursa Teknik Üniversitesi’ne (BTÜ) hibe edilen 6 eksenli endüstriyel robot, PLC ve sürücü sistemleri, öğrencilerin uygulamalı derslerinde kullanılıyor. Lisans öğrencileri “Endüstriyel Robot Programlama” dersi kapsamında; robotla ürün taşıma ve yerleştirme, farklı montaj senaryoları, robotik görevlerin gerçekleştirilmesi ve sistem entegrasyonu konularında eğitim alırken; yüksek lisans ve doktora öğrencileri tez çalışmaları ve projelerinde robottan faydalanıyor. Öne çıkan projeler arasında; robotun insan koluyla senkron şekilde hareket etmesini sağlayan ve dışarıdan bağlanan bir 3D joystick ile kontrolünü mümkün kılan çalışmalar yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

The Awarded Fish Producer Ilknak Aquaculture Took Place As Aparticipant İn The World's Most Comprehensive Seafood Exhibition.

Seafood Expo Global / Seafood Processing Global 2018, Ilknak Aquaculture took its place in the fair in Brussels.


Lc Waıkıkı Bosphorus Koleksiyonu Şort Modelleriyle Yazı Selamlıyor

LC Waikiki’nin ismini ve ilhamını İstanbul’un simgesi haline gelen semtlerinden alan Bosphorus Koleksiyonu sıcak yaz günleri için tasarlanan şort modelleriyle öne çıkıyor.


Socar Türkiye’Ye En İyi İşveren Ödülü

Great Place to Work, Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2018 sonuçları açıklandı. SOCAR Türkiye, 50 ile 250 çalışanı bulunan işyerleri kategorisinde, Türkiye’nin en iyi markaları arasına yerleşerek ödülün sahibi oldu.


Ragga Oktay’Dan 250.000 Tl.Lik Reklam Davası…

RAGGA OKTAY’DAN ISITICI / SOĞUTUCU MARKASI BAYMAK’A 250.000 TL.LİK REKLAM DAVASI…


Kitap Mahremiyet Dijital Toplumda Özel Hayat

MAHREMİYET:


Etiketler: joystick, edilen, Endüstriyel, robot, MitsubishiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img