23 Mayıs 2020 Cumartesi 12:57

GÜNDEM

İmecelab Ve Yenibirlider Derneği, Covid 19’Un Getirdiği Sıkıntılara ‘Sağlıklı Bireyler Ve Topluluklar’ Temalı Mesele Süreci İle Cevap Arayacak

İmecelab Ve Yenibirlider Derneği,  Covid 19’Un Getirdiği Sıkıntılara ‘Sağlıklı Bireyler Ve Topluluklar’ Temalı Mesele Süreci İle Cevap Arayacak

34volt » 34Volt

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Zorlu Holding ana partnerliğinde, imeceLAB ve Yenibirlider Derneği’nin yürütücülüğünde 30 Mayıs’ta başlayacak ‘Sağlıklı Bireyler ve Topluluklar’ temalı mesele sürecinde, Türkiye genelinden liseli ve üniversiteli gençler, Covid-19 sonrası çok daha acil ve önemli hale gelen ‘Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam’ meselesini gündeme alacak. Program kapsamında düzenlenecek hackathon ve fikir geliştirme atölyelerinin ardından yapılacak değerlendirme sonrası seçilecek takımlar, 10 Haziran tarihinde Prototip ve Test Etme aşamalarıyla projelerini şekillendirmeye başlayacak. 14 Haziran’da gerçekleştirilecek finalin ardından seçilecek 3 takım, sosyal fayda odaklı fikirleri ile Covid-19 çözüm sürecinin bir parçası olurken aynı zamanda birbirinden değerli birçok ödül kazanma fırsatını yakalayacak.

Zorlu Holding’in de kurucu ortakları arasında yer aldığı sosyal inovasyon platformu imece, sosyal, kültürel ve çevresel meselelere kolektif bir şekilde çözüm üretilmesini sağlayan açık sosyal inovasyon laboratuvarı imeceLAB ile yeni bir mesele sürecini daha başlattı.

Zorlu Holding ana partnerliğinde, imeceLAB ve Yenibirlider Derneği’nin yürütücülüğünde 30 Mayıs’ta başlayacak ‘Sağlıklı Bireyler ve Topluluklar’ temalı mesele süreci için başvurular, imece web sitesinden duyuruldu. Başvurmak isteyen adaylar, ilgili yönlendirme sayfaları aracılığıyla program partnerlerinden ebursum'un web sitesi üzerinden başvuru süreçlerini tamamlıyor.

Dayanışma için çözüm sürecinin parçası olmak

‘Sağlıklı Bireyler ve Topluluklar’ temalı mesele sürecinde; ‘Bireylerin Dayanıklı ve İyi Olma Hali’ ve ‘Toplumsal Dayanışma ve Komünite Bilinci’ gibi alt başlıklarda yer alan sorunlar için Türkiye genelinden gençlerin bir araya gelerek dayanışma içinde çözüm sürecinin bir parçası olmalarının sağlanması amaçlanıyor.

Gençler mesele sürecinde; sosyal inovasyonun temel prensipleri olan sürdürülebilirlik, kapsayıcılık, eşitlik gibi kavramları içselleştirirken, insan odaklı tasarım metodolojisini takip ederek atölyelere katılacak ve uzman mentor ağı desteği ile sosyal fayda odaklı çözüm fikirleri geliştirecekler.

Mesele sürecine katılım için başvuruların imece web sitesi üzerinden alındığı program kapsamında, 31 Mayıs’ta imeceLAB Araştırma Hackathon’u, 3 Haziran’da imeceLAB Tanımlama Atölyesi, 7 Haziran’da imeceLAB Fikir Geliştirme Atölyesi gerçekleştirilecek.

9 Haziran’da yapılacak değerlendirmenin ardından seçilecek takımlar 10 Haziran’da Prototip ve Test Etme aşamasıyla projelerini şekillendirmeye başlayacak. 13 Haziran’da ana partnerlerin de katıldığı bir online proje pazarı gerçekleştirilecek ve mentorlar farklı grupların projelerini değerlendirecek.

14 Haziran’da gerçekleştirilecek finalin ardından seçilecek 3 takım birbirinden değerli birçok ödül kazanma fırsatı yakalayacak.İlginizi Çekebilir

Siber Zorbalıkla Mücadelede Farkındalığın Artırılması Şart

İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli’nin intiharı İle gündeme gelen sanal zorbalık, günümüzün en yaygın ve önemli sorunları arasında yer alıyor. Siber zorbalığın pek çok yöntemi olduğunu belirten uzmanlar, ailelere önemli görevler düştüğüne dikkat çekiyor.


Anadolu Sigorta, Kariyer Etkinliklerini De Dijital Platforma Taşıdı

Anadolu Sigorta, Üniversite Kampüslerinde gerçekleştirdiği kariyer buluşmalarına, dijital kanallar üzerinden hız kesmeden devam ediyor.


World Of Warcraft Esporunda Yeni Bir Sayfa Açılıyor

13.02.2020 - Artık Battle for Azeroth ‘un yavaş yavaş sonuna yaklaşırken, 2020 yılında World of Warcraft esporu için oldukça şaşalı günler bizleri bekliyor. Bunların arasında bu zamana kadar düzenlediğimiz en büyük LAN partisi ve hem Arena Dünya Şampiyonası (Arena World Championship / AWC) hem de Uluslararası Destansı Zindan Karşılaşmalarına (Mythic Dungeon International / MDI) gelen değişiklikler yer alıyor.


Kobi’Lerin İlk Tercihi Sodexo

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, 26 ilde faaliyet gösteren KOBİ’ler üzerinde gerçekleştirdiği Türkiye Yemek Kartı Pazar Araştırması’nı tamamladı. Araştırma sonuçlarına göre Sodexo; KOBİ’ler arasında en fazla tercih edilen ve yüzde 81,4 ile bilinirliği en yüksek yemek kartı oldu.


Huawei’Den Dijital Yeteneklere Yatırım

Huawei, Orta - Doğu Avrupa ve İskandinavya bölgesini kapsayan ilk online Eco-Connect Zirvesi’ni 27 Mayıs’ta gerçekleştirdi. Binden fazla ekosistem ortağını bir araya getiren organizasyonda, dijital yeteneklere daha fazla yatırım yapılması ve daha güçlü bir dijital ekonomi için dijital dönüşümün teşvik edilmesi, ön plana çıkan konular arasında yer aldı.


Etiketler: Haziran, imeceLAB, sosyal, mesele, çözümYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img