16 Şubat 2020 Pazar 17:37

GÜNDEM

İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği

İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği
İmamoğlu’Ndan Kahraman’A “Gezi” Desteği

34volt » 34Volt

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim Meydanı’nda kurulan ve dün hizmete açılan “Geçici Sergi Platformu”nu ziyaret etti. Vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdikleri İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı. Taksim Meydanı’nın, son dönemde Gezi Parkı ile ilgili süreçle hatırlandığını vurgulayan İmamoğlu, “Özellikle benim yol arkadaşım Tayfun Kahraman arkadaşım da o sürecin önemli isimlerindendi. O dönemde Sayın Cumhurbaşkanı olsun, diğer bakanlarla olsun yan yana oturup süreci çözme konusunda fedakarca o dönemin bakanları ile çalışmış bir arkadaşım. Ne acıdır ki, böyle özgür alanların güzelleşmesi mücadele eden insanlar, böyle kısır işlerle bugün yargılanan insanlar, onlarca yıl mahkumiyet talep edilen insanlar… Biz buna da karşıyız. Ne kadar yargı gibi gözükse de yargısız infaz gibi. Tayfun Bey ve diğer arkadaşların yanındayım” dedi.

TAKSİM / İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentin buluşma noktaları olan meydanlara yeniden kimlik ve estetik kazandırmak amacıyla, “İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor” projesini hayata geçirdi. “Taksim Meydanı Uluslararası Kentsel Tasarım Yarışması” ile başlanacak bu süreçte, etkinliklerin yapılması ve görüşlerin paylaşılabilmesi için kurulan, “Geçici Sergi Platformu”, dün hizmete açılmıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu’nun test sürüşünü gerçekleştirdikten sonra Taksim Meydanı’nda konumlandırılan platformu ziyaret etti. İmamoğlu’na platform ziyaretinde İBB Başkan Danışmanı Murat Ongun, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Dr. Tayfun Kahraman, Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın eşlik etti.

“TAKSİM, ÖZEL BİR MEYDAN”

Platformun altındaki tanıtım panolarını inceleyen İmamoğlu, Polat’tan bilgi aldı. Vatandaşlar, bir anda karşılarında buldukları İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı. İmamoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine, platform ve işleviyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu, şunları söyledi:

“İstanbul’un bütün meydanlarının tartışılması konuşulması fikirlerini söylemesi… Taksim Meydanı, bu meydanlar arasında çok özel bir öneme sahip, kalbi gibi. İstanbul’un birçok olayına tanıklık etmiş, bazen isyana, bazen kutlamaya, bazen şenliğe, şölene. Ama biz, meydanların artık iyi şeyleri anımsatmasını istiyoruz. Bu bakımdan yarışma süreçleri tasarladık. Yarışmaların da vatandaşların gözü önünde olması, puanlamalarının burada yapılması, bu platform ile Taksim’e sürece biraz daha yukarıdan bakabilme imkanı sağlamak; yukarıdan aşağıya ne oluyor, ne bitiyor, yani yaşanılıyor mu yaşanmıyor mu şehrin kalbi dediğimiz nokta, ona bakmak… Bu bağlamda önemli.”

“YARGISIZ İNFAZ GİBİ…”

“Taksim Meydanı, son dönemde Gezi Parkı ile ilgili süreci de hatırlatıyor. Toplumun, gençlerin tepkisini hatırlatıyor. Ve o süreçte ben de defalarca buraya geldim. İnsanlar; aslında bir özgür alanın, özgün alanın, ‘Ben yaptım değiştiriyorum’ anlayışı ile değil, toplumun uzlaşıyla bir süreç yönetimini talep etmişti. Özellikle benim yol arkadaşım Tayfun Kahraman arkadaşım da o sürecin önemli isimlerindendi. Şehir Plancıları Odası’nın İstanbul Şube Başkanlığı’nı yapıyor, sürece hizmet ediyor, devletin en üst seviyedeki insanlarıyla bu süreci sulh içerisinde çözüme kavuşturma konusunda fedakarlık yapan bir kardeşimdi. Biz o zamandan da tanışıyorduk. Sonra Beylikdüzü Belediyesi’nde bizim danışmanlığımızı yaptı sürece katkısı olan, iyi bir şehir plancısı olarak. O dönemde Sayın Cumhurbaşkanı olsun, diğer bakanlarla olsun yan yana oturup süreci çözme konusunda fedakarca o dönemin bakanları ile çalışmış bir arkadaşım. Ne acıdır ki, böyle özgür alanların güzelleşmesi mücadele eden insanlar, böyle kısır işlerle bugün yargılanan insanlar, onlarca yıl mahkumiyet talep edilen insanlar… Biz buna da karşıyız. Bu yargısız infaz gibi aslında. Ne kadar yargı gibi gözükse de yargısız infaz gibi. Tayfun Bey ve diğer arkadaşların yanındayım. Bu bağlamda Taksim’in bu tarz maneviyatı ve bizdeki hissiyatları var.”

“ORTAK AKIL, ORTAK AKIL, ORTAK AKIL…”

“Göreceksiniz burada yapacağımız yarışma teknik insanların katkısı, akademisyenlerin katkısı,toplumun öngörüleri çok güzel bir şekli önümüze koyacak. İnanıyorum buna. Ben bunun tılsımına, bu kentin insan kaynağına inanıyorum. Biz, onun peşindeyiz. Bu güzellik Taksim’e, Üsküdar’a Kadıköy’e Eminönü’ne Bakırköy Özgürlük Meydanı’na, Bağcılar Meydaın’na, Esenler Meydanı’na, Ümraniye’ye, Beylikdüzü’ne yansısın istiyoruz. Hep beraber bunu başaracağız, ortak akıl, ortak akıl, ortak akıl… Bakın içinde hiçbir siyasi tarafgirlik yok. İçinde herkes var. Tabiri caiz ise soframızı hep birlikte paylaşalım istiyoruz. Beraber ürünleri oraya koyalım istiyoruz. İnşallah onu birlikte başaracağız.”

İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi altında zorlukla da platforma çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Müzik Topluluğu’nun (İSEMX) verdiği konseri dinleyen İmamoğlu, vatandaşların fotoğraf taleplerini burada da geri çevirmedi. Bir süre konseri izleyen İmamoğlu, daha sonra meydanda bulunan, İBB’ye ait Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’ne yöneldi. İmamoğlu, platformdan galeriye kadar olan yaklaşık 300 metrelik mesafeyi, vatandaşların yoğun ilgisi altında zorlukla kat edebildi. Vatandaşlar, galeride incelemelerde bulunan İmamoğlu’nu, çiçekler ve alkışlar eşliğinde uğurladı.İlginizi Çekebilir

Boğaziçi Ventures’Tan Kripto Fon İle Kripto Dünyasında Yatırım Ve Saklama Hizmeti

Başarılı şirket satışları gerçekleştiren girişimcilerin teknoloji girişimlerini desteklemek, yerli ve milli teknoloji şirketlerine yatırımlar yapmak üzere kurduğu Boğaziçi Ventures, Kripto paralara yatırım ve saklama hizmeti veren BV Kripto Fonu’na ait BV Crypto uygulamasını Apple ve Google Play platformlarında hizmete açtı.


Mess 60’Incı Yılında Türk Sanayisini Geleceğe Taşıyacak Projesi Mext’İ Duyurdu

Bu yıl kuruluşunun 60’ıncı yılını kutlayan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Türkiye sanayisine katkısını, sosyal projelerini ve dijitalleşmeyle yenilenen vizyonunu anlattığı basın toplantısında, işvereni ve çalışanıyla Türk sanayisini geleceğe taşıyacak teknoloji merkezini duyurdu. MEXT adıyla geliştirilen teknoloji merkezi, kapsamı açısından Türkiye’de bir ilk olacak. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, projeyle ilgili olarak “Teknoloji bize ne getirecek diye beklemek yerine, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümde sektörümüzü söz sahibi yapacak dünya standartlarında bir teknoloji merkezi açmaya hazırlanıyoruz” dedi.


Otizmli Çocuklardan ‘Masumiyetin Umudu Sergisi’ Trump Art Gallery’De, 1 30 Nisan

Otizmli çocukların yaptığı resimler Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD ) yararına sergilenecek.


Türkiye, Yeni Yatırımlarla İlaç Üretiminde Küresel Üs Oluyor…

Türkiye ilaç endüstrisi, küresel bir üretim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sağlık Bakanlığı’nın desteklediği ilaçta yerlileşme politikası ile yılda 6,1 milyar liralık ilacın Türkiye’de üretilmesi ve yurtiçi üretimin payının değer olarak yüzde 40’lardan yüzde 60’lara çıkartılması hedefleniyor. Bakanlığın ilaçta yerlileşme politikası, İsviçreli Novartis, ABD’li Gilead Sciences, İranlı Cinnagen, Fransız Sanofi gibi uluslararası ilaç firmalarının son dönemde ülkemizde yaptıkları yatırımlarla karşılık bulmaya başladı bile.


Lg’Den, Enerji Tasarruflu Ve Yüksek Performanslı Çamaşır Makineleri

LG Electronics Hakkında:


Etiketler: İmamoğlu, Taksim, Meydanı, arkadaşım, gibiYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img