14 Aralık 2019 Cumartesi 11:18

GÜNDEM

İlber Hoca İbb Kariyer Zirvesi'nde Gençlerle Buluşuyor

İlber Hoca İbb Kariyer Zirvesi'nde Gençlerle Buluşuyor

34volt » 34Volt

İLBER HOCA İBB KARİYER ZİRVESİ'NDE GENÇLERLE BULUŞUYOR

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İBB’nin üniversite öğrencileri ve mezunları için ücretsiz olarak düzenlediği Kariyer Eğitim Günleri, 22 Aralık'ta düzenlenecek Kariyer Zirvesi ile sona erecek. Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Senarist Oğuzhan Uğur, zirvede gençlerle buluşacak. Katılım için kayıtlar https://gencliksporkariyer.ibb.gov.tr/ adresinde başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Anadolu Yakası'nda Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde, Avrupa Yakası'nda ise Cem Karaca Kültür Merkezi'nde düzenlediği Kariyer Eğitim Günleri’nde; akademisyenler, uzmanlar ve özel sektör temsilcileri bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Üniversite öğrencileri ve mezunları için ücretsiz olarak düzenlenen 29. Kariyer Eğitim Günleri, 22 Aralık'ta Zirvesi İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Kariyer Zirvesi ile sona erecek. 3 bin öğrenci ve mezunun katılacağı zirvenin finalinde Tarihçi Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Senarist ve Müzisyen Oğuzhan Uğur'u gençlerle bir araya getirecek. Saat 14:00'da Harbiye Salonu'nda başlayacak olan oturumun ilk yarısında Tarihçi Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Senarist ve Müzisyen Oğuzhan Uğur kariyer yolculuklarını ve başarı hikayelerini anlatacaklar.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kariyer Eğitim Günleri, üniversite öğrencilerinin donanımlarını arttırmayı ve mezuniyet sonrası istihdam olanaklarına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Katılımın ücretsiz ve kontenjanla sınırlı olduğu program için kayıtlar https://gencliksporkariyer.ibb.gov.tr/ adresinde başladı.

Farklı bir konsept ve içeriklerle gençleri ağırlayacak olan Kariyer Zirvesi'nde eğitimden teknolojiye, gıdadan sağlığa kadar birçok sektörde Türkiye'nin önemli kurum ve kuruluşları gençlerle bir araya gelecek.

Etkinliğe katılacak kurumların temsilcileri gün boyunca şirketlerini ve insan kaynakları politikalarını, hizmet verdikleri sektörleri, iş hayatını, staj ve işimkanlarını gençlere anlatacak. Programa kayıt olan gençler de CV'lerini bu kurumlara ulaştırıp staj başvurusunda bulunma imkanı elde edecek. Firmaların gençlerle buluşması İstanbul Kongre Merkezi'nin Beyazıt Salonu'nda gerçekleşecek ve saat 12:00'den itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak.İlginizi Çekebilir

6 Bin Kışlık Mont Çocuklarla Buluştu

Ülkemizde, zor kış şartlarında eğitimlerine devam eden binlerce çocuğumuz var. Bu anlamda Baumit Türkiye, çocukların minik elleri de kalpleri kadar sıcak olsun diye “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesini başlattı. Proje kapsamında Baumit, yıl içerisinde 6 bin çocuğu kışlık montlarla buluşturmak için bayileriyle el ele verdi. Projenin ilk adımı Bartın’da gerçekleşti. Bartın’a bağlı köy okullarındaki çocuklara 600 adet mont hediye edildi. gelecegimizimantoluyoruz.com adresinden alınan başvurularla 12 saat içerisinde kalan 2 bin mont da tükendi. Başlattıkları kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile tertemiz yüreklerin sevincine ortak oldular.


İki Medeniyet Çarpıştırılmak İsteniyor

Bu asrın silahı, ikna ve diyalog


Godaddy, Yaklaşan Sömestr Tatili İçin Turizm Sektöründe Faaliyet Gösteren İşletmelere Yönelik İpuçları Paylaştı

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Türkiye’de turizm sektöründe faaliyet gösteren küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin yaklaşan sömestr tatilinde daha görünür olmasına yardımcı olacak dijital ipuçları paylaştı. 2019’un ilk yedi ayını kapsayan verilere göre Türkiye’yi ziyaret eden yabancı misafir sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,11 arttı. GoDaddy, farklı ülkelerden gelen turistlerin sayısının artması ve sömestr tatilinin yaklaşmasıyla küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin mevcut teknolojiyi kullanarak işletmelerini tanıtıp, bu dönemden avantaj elde edebileceğini açıkladı.


Akfen Holding 2 Yılda 10 Milyar Tl Yatırım Yapacak

Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Akfen Holding, Türkiye'deki yatırımlarına 2019 ve 2020'de ara vermeden devam edecek. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, "Bu yıl 4,9 milyar lira olmak üzere 2 yılın sonunda yaklaşık 10 milyar liralık yatırım yapmayı planlıyoruz. Bu süreçte 2 bin 600 kişi de direkt istihdam edilecek." dedi.


Tanap Tarafından Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi Kapsamında Kırşehir’De, Otizm Atölyeleri Gerçekleşti!

Otizm Eğitim ve Farkındalık Yolculuğu Tüm Hızıyla Sürüyor: TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Kapsamında Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi ile Kırşehir’de Otizm Atölyeleri


Etiketler: Kariyer, gençlerle, için, Eğitim, GünleriYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img