4 Ekim 2017 Çarşamba 10:16

KÜLTÜR SANAT

İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti

İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) bu yıl “Yeryüzünde bir yer. İnsanca yaşamak için” teması ile sanatseverlerle buluşturduğu 15. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde  Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sunduğu “Gülünç Karanlık” isimli oyun sahnelendi.

 

Yeni dünya düzenine dair keskin bir bakış açısı

Çağdaş Alman tiyatrosunun genç yazarlarından Wolfram Lotz 2014 yılında kaleme aldığı oyunda yeni dünya düzenine dair keskin bir bakış açısı getiriyor. Somalili bir korsanın savunması ile başlayan oyun gizli bir görev için Afganistan’da bulunan iki alman askerin izini sürüyor. Onların nehir boyunca süren yolculuğu ve bu yolculukta yaşadıkları karşılaşmalar geçmişten bugüne batının sömürge tarihini hatırlatıyor.

YDÜ AKKM’de sahnelenen oyunu Nurkan Erpulat yönetti. Başrollerinde Alican Yücesoy, Doğacan Taşpınar, Erol Ozan Ayhan, Elif Ürse ve Yelda Baskın’ın rol aldığı oyun, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel Bakırköy Belediye Tiyatrosu ile işbirliğinin devam edeceğini belirtti

 

Oyun sonrasında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel Festival’e ilk kez katılan Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nu ağırlamaktan mutlu olduklarını ve iki tiyatro arasındaki sanatsal işbirliğinin devam edeceğini belirtti. Ummanel, LBT adına oyuncuları tebrik ederek, festival plaketini takdim etti. Bakırköy Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni ve oyuncu Alican Yücesoy ise festivalde bulunmaktan memnun olduklarını ve kardeş tiyatro olma yolunda ilerlediklerini vurguladı.


Başkan Harmancı, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek ile görüştü

Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sahnelendiği Gülünç Karanlık oyunu için adada bulunan Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, bu kapsamda  oyun öncesinde Lefkoşa Türk Belediyesi’ni ziyaret ederek LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile görüştü. Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ve başkent Lefkoşa'da olmaktan memnun olduğunu belirterek, İstanbul'un aydınlık yüzü ve sanatın başkenti Bakırköy'den Kıbrıs'taki festivale destek olmak amacıyla burada bulunduklarını belirtti. 

Kabulde konuşan Başkan Mehmet Harmancı, iki belediye arasındaki işbirliğinin geliştirilerek ileriye daha iyi nasıl taşınabileceğini konuştuklarını ifade ederken, Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek’te LTB ile her türlü işbirliği ve paylaşıma açık olduklarını belirtti.İlginizi Çekebilir

Paşabahçe Mağazaları’Ndan “Uzunköprü Kase”

Paşabahçe Mağazaları, Türkiye’nin tarihi ve kültürel varlıklarına yer verdiği ‘Camda Dünya Mirası’ koleksiyonuyla ürünlerini tarih ve sanatseverlerle buluşturuyor. Türkiye’nin ve Edirne’nin en önemli kültür miraslarından biri olan Uzunköprü’den esinlenen Uzunköprü Kase, koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında.


Edwards’Dan Anneler Günü’Ne Özel Hediyeler

Seçkin yerli-yabancı marka karması ve geçmişten gelen üstün hizmet anlayışını, çağdaş ve ulaşılabilir kimliği ile yeniden yorumlayan Edwards, şehirli, renkli ve dinamik tasarımların yer aldığı birbirinden şık kıyafetler, çanta ve aksesuarlarıyla Anneler Günü’nde annesini mutlu etmek isteyenlerin ilk tercihi olacak.


S&P'nin 'Not' Senaryosu Tutmadı, Yatırımcı İstanbul'a Koştu

S&P’nin ‘not’ senaryosu tutmadı


Monde Selection'dan Anadolu Efes'e 12 Ödül & Görseller

Anadolu Efes’in 10 ürünü, dünyanın en köklü ve tanınmış uluslararası kalite enstitüleri arasında yer alan ve her yıl dünyanın en iyi lezzetlerini seçen Uluslararası Kalite Enstitüsü Monde Selection tarafından 9 altın ve 1 gümüş ödüle layık bulundu. Türkiye’yi başarıyla temsil eden Anadolu Efes; altın madalyaları Efes Pilsen, Efes Malt, Bomonti, Bomonti Red Ale, Efes Xtra, Efes Xtra Shot, Efes Brewmaster Serisi Red Ale, Efes Brewmaster Serisi White Ale ve Bomonti Filtresiz ürünleri ile, gümüş madalyaları ise Efes Pilsen Pastörsüz ürünü ile kazandı. Ayrıc, Efes Malt ve Efes Xtra sadece 3 yıl üst üste altın madalya kazanan markalara verilen “Uluslararası Yüksek Kalite Ödülü”ne layık görüldü.


Kızılay Gençliği’Nden Çukurca’Daki Okullara Zeka Oyunları Sınıfı

Ankara Basın Ofisi


Etiketler: Belediye, Bakırköy, Tiyatrosu, Lefkoşa, BaşkanYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img