19 Mart 2018 Pazartesi 23:30

KİTAP

İbrahim Balcı'dan Milis Binbaşı Kitabı

İbrahim Balcı'dan Milis Binbaşı Kitabı

34VOLT

Sarıyerli Yazar İbrahim Balcı, İpsiz Recep Reis'ten sonra İstanbul'da yaşanan Milli Mücadele çabalarını kaleme aldı. Kitap Puslu Yayıncılık tarafından basılmış. Yazar İbrahim Balcı adeta iğne ile kuyu kazmış. Blogger Bolat kitapla ilgili bir blog yazısı paylaştı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sarıyer'in Milli Mücadeleye katkıları

Kitap yoğun olarak Sarıyer'deki mücadeleyi öne almış burada İbrahim Balcı ağabeyin Sarıyerli oluşu etkili. Keşke diyorum İstanbul'un her ilçesi bir İbrahim Balcı'ya sahip olabilse. O Sarıyer için kıymet biçilemez, paha biçilemez bir hazine. O İstanbul'un yaşayan insan hazinesi içinde önemli bir yere sahip.

İstanbul'daki işgal yanlısı çeteleri dize getiren Milis Binbaşı

İşgal altındaki İstanbul'da İngilizi, İtalyanı, Fransızı, Yunanı cirit atarken bir grup vatansevere liderlik eden Rizeli Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Bey, Milli Mücadele yıllarında İstanbul'un karabasanı olmuş çetelere karşı mücadelede önemli bir yeri olan tarihi bir kişiliktir. Kocaeli Grubu Milis Müfreze Komutanı Binbaşı Mehmet Ragıp Efendi ve himayesindeki her vatanseveri saygı ve minnetle anıyoruz.

Blog yazısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Kaynak: İstanbul İstanbul Olalı / Bloggerİlginizi Çekebilir

Vodafone Ve Türkiye İş Bankası Tarımda Dijitalleşme İçin Güçlerini Birleştirdi

Vodafone ve Türkiye İş Bankası Dijital Tarım Projesi’ni başlattı. Vodafone’un teknolojideki gücünü Türkiye İş Bankası’nın finansman gücüyle birleştiren işbirliği kapsamında çiftçiler, Vodafone’un sunduğu Dijital Tarım İstasyonu’na Türkiye İş Bankası’nın tarım kredisiyle sahip olabilecek. Tarım bankacılığında yeni bir dönemin başlangıcı olacak bu işbirliği, Türkiye tarım sektöründe dijitalleşmenin hız ve yaygınlık kazanmasını sağlayacak.


Yılbaşı Gecesi Lazzoni Hotel'de Deniz Yükseler

HALİÇ’E NAZIR YILBAŞI KEYFİ


Park Hyatt İstanbul’Dan Porçini Mantarlı Lezzetlere Farklı Bir Dokunuş

Park Hyatt İstanbul, doğanın ve toprağın mucizelerinden biri olan ve sonbaharın en sevilen tatlarından olan Porçini Mantarı için hazırladığı özel menüyü, 1 Ekim-15 Aralık tarihleri arasında sunuyor.


Zorlu Holding’De Tohum Yatırımı Almaya Hak Kazanan Parlak Fikirler Belli Oldu

Zorlu Holding’in gelecek vizyonu Akıllı Hayat 2030’un en kritik süreçlerinden biri olarak gördüğü kurum içi girişimcilik platformu Parlak Bi’Fikir kapsamında tohum yatırımı almaya hak kazanan takımlar belli oldu.


%100 Music Katkılarıyla Düzenlenen Ve Bu Yıl 3 Gün Sürecek Sónar Istanbul’Da Bir Sürpriz Daha; Sonarmini Sahnesi!

Sónar Istanbul ile müzik, teknoloji ve yaratıcılığa yolculuk...


Etiketler: ibrahim balcı, puslu yayıncılık, milis binbaşı, Hafız Mehmet RagıpYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Kitap Haberler
img