4 Temmuz 2017 Salı 22:38

BİLİM TEKNOLOJİ

HÜRKUŞ terörle mücadeleye başlıyor

HÜRKUŞ terörle mücadeleye başlıyor

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Türkiye Cumhuriyeti'nin milli projelerinden biri olan HÜRKUŞ havalandı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık HÜRKUŞ'un terörle mücadeleye başlayacağını söyledi. Türk Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Programı kapsamında farklı görev senaryolarını destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. HÜRKUŞ’un üç farklı modeli bulunuyor. HÜRKUŞ-A modeli EASA yani Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı sivil sertifikası alan ilk modeli olacak. HÜRKUŞ-B ise Türk Hava Kuvvetlerinde askeri eğitim uçağı olarak kullanılacak. Kamuflajlı olarak prototipi görülen HÜRKUŞ-C ise silahlı platform olarak tasarlanmaktadır. HÜRKUŞ-C, pilot eğitim ihtiyacının yanı sıra; hafif taarruz ve silahlı keşif görevlerinin, düşük maliyet ve yüksek hassasiyetle yapılabilmesi için geliştirilmektedir. Milli uçak projemiz HÜRKUŞ milli füze ve silahlarla TSK envanterinde terörle mücadeleye başlıyor!

İlginizi Çekebilir

Damda Bisiklet Kullandılar

Kayseri’De merkez Camii Kebir Mahallesi’nde bir binanın damında bisiklet süren çocuklar dikkat çekti.


Putin: ''Rus Halkının Gücü, Ulusal Birlik Geleneğine Olan İnancından Doğuyor''

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus vatandaşlarının Ulusal Birlik Bayramı'nı kutlayarak Rus halkının gücünün geleneklerine olan inançtan kaynaklandığını bildirdi.


Güzellik Tüyoları

Baharda yeşillenen doğayla birlikte uyanan yenilenme isteği, güzellik arayışlarını da beraberinde getiriyor. Fazla kilodan göz çevresi kırışıklıklarına kadar baştan ayağa yenilenme ve gençleşme arayışının bu mevsimde artış gösterdiğini belirten Acıbadem Bakırköy Hastanesi Uzmanları, düzenlenen “Bahar Güzelliği” isimli bir etkinlikte, katılımcıların sorularını yanıtladılar…


Mersin Büyükşehir'de 'İhaleye Fesat Karıştırma' Davası Ertelendi

Mersin eski Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan'ın 'ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet ve organize suç örgütü kurmak' suçlarından yargılandığı davanın dördüncü duruşması yapıldı.


Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’Nde Devir Teslim

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Eskişehir’e atanan Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç, yeni görevine başladı.


Etiketler: HÜRKUŞ, terörle, mücadeleye, modeli, olarakYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img