14 Kasım 2019 Perşembe 12:24

GÜNDEM

Huawei, Akıllı Hesaplama Sistemlerini Intel İle Birlikte Tanıttı

Huawei, Akıllı Hesaplama Sistemlerini Intel İle Birlikte Tanıttı
Huawei, Akıllı Hesaplama Sistemlerini Intel İle Birlikte Tanıttı

34volt » 34Volt

Huawei, kurumlara teknolojik yenilik, maliyet ve verimlilik avantajı sağlayan akıllı hesaplama çözümlerini, Intel iş birliği ile 6 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirdiği, “Akıllı Hesaplama – Akıllı Türkiye” etkinliği ile tanıttı. Bazı modellerinde yeni nesil Intel işlemcilerle de desteklenen Huawei Atlas ve x86 ürün aileleri, geleceğin akıllı hesaplama ve veri yönetimi süreçlerinde öne çıkıyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İş dünyasında akıllı hesaplama sistemlerinin önemi günden güne artarken Huawei, bu alandaki hizmet ve çözümleri olan Huawei x86 Server ve Atlas ürünlerini, Intel iş birliği ile düzenlenen “Akıllı Hesaplama – Akıllı Türkiye” etkinliğinde iş ortakları ve kurumsal müşterilerine sundu.

KOBİ’lerden büyük şirketlere kadar uzanan çözümler

Huawei, veri merkezleri için akıllı hesaplama çözümleri sunan, Intel iş birliği ile 2020’nin başında pazara sunmayı hedeflediği “Atlas” grubunu tanıttı. Atlas ürün grubu, tıbbi teşhis araştırmalarından yüz tanıma sistemlerine farklı sektörlerde, çok geniş bir yelpazede çözümler sunuyor. Bunlar arasında sağlık, güvenlik, enerji, taşımacılık ve akıllı şehirler gibi önemli sektörler bulunuyor. Etkinlik kapsamında Huawei, işlemci, yonga seti ve ağ kartlarında “Intel” ile desteklenen x86 serisini de tanıttı.

Huawei’nin akıllı çipleri tarafından desteklenen sunucular, kurumların operasyon giderlerini %15’e varan oranda düşürüyor. Küçük işletmelerden büyük kurumlara her ölçekte şirkete yönelik sunucu çözümlerini içeren x86 serisini farklılaştıran bir başka özelliği de yoğun kullanımda bile yüksek ısılara dayanıklılığı. Pazarda birçok ürün ancak 35 santigrat dereceye kadar performans sağlarken Huawei sunucuların, 45 santigrat dereceye kadar aynı hız ve kapasitede çalışabiliyor.

Huawei Akıllı Hesaplama İş Birimi Avrupa Bölgesi Genel Müdürü Adam Jiang, toplantının açılış konuşmasında; “Sektörde yenilikçi bir segment olarak, geçen yıl Akıllı Hesaplama iş birimini hayata geçirdik. Kurumsal hizmetlerde farklılık yaratacak bu iş birimiyle sunucu ve yapay zeka alanlarında önemli hizmetler ve çözümleri sunmaya şimdiden başladık. Bugün bu sistemleri değerli iş ortağımız Intel çözümleri ile bir arada sunuyoruz. Uzun yıllardır devam eden bu birliktelik için Intel’e teşekkür ederim” dedi.

Huawei Türkiye Akıllı Bilgi İşlem İş Birimi Genel Müdürü Bobby ZHANG ise konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

Huawei’nin Akıllı Bilgi İşlem alanında sahip olduğu vizyonun önemli bir ürünü olan Atlas çözümü, aynı zamanda Huawei’yi pazardaki diğer sunucu çözümlerinden farklılaştırıyor. 2020 yılıyla birlikte, Türkiye'de giderek daha fazla yapay zeka gereksinimi ortaya çıkacağını düşünüyor ve bu kapsamda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.”

Verimlilik ön planda

Kurumlar sanallaştırma kapsamında birçok farklı sistemi kendi sistemlerine entegre etmek durumunda. Ancak bunu yaparken halihazırda işleyen yapının bundan etkilenmemesi gerekiyor. Huawei sunucu ailesi, hem içinde Intel işlemcisi olan ürünleri hem de kendi geliştirdiği işlemcili ürünlerle bu sanallaştırma işlemlerine imkan ve de kolaylık sağlıyor.İlginizi Çekebilir

Tav Ve Groupe Adp’Den Yaratıcı Girişimlere Destek

TAV Havalimanları ve ortağı Groupe ADP, ulaştırma ve havacılık alanında çalışan girişimlere Paris ve İzmir’de tanıtım ve yatırımcılarla buluşma olanağı sağlıyor. Seçilen girişimler 15 Ekim’de Charles de Gaulle, 17 Ekim’de de Adnan Menderes havalimanında olacak. TAV iki girişimi Paris’e götürecek, Fransa’dan iki girişim de İzmir’e gelecek. Başvurular 15 Eylül’de sonlanıyor.


Nisan Sergisi ; Feyzan Alasya’Nın ‘'Biraz Cennet, Biraz Cehennem'’ Sergisi Galeri Diani’De

FEYZAN ALASYA’NIN


Özel Sermaye Fonlarının Sermaye Oluşumundaki Rolü Artıyor

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY’nin özel sermaye fonları sektörünün geleceğini günümüz piyasa koşulları ile inceleyen raporu;küresel fonlama görünümünün özel sermaye fonları öncülüğünde kayda değer bir değişimden geçtiğine işaret ediyor.


Tav Teknoloji Ar Ge Merkezi Oldu

TAV Teknoloji, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü program kapsamında Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazandı.


Ayhancan'dan Pist Rekoru İle Gelen Şampiyonluk

31 yıllık geçmişi bulunan Porsche Carrera Cup Fransa serisini 2018 sezonunda kazanarak 'şampiyon olan ilk yabancı pilot' ünvanını elde eden Ayhancan Güven, üst üste ikinci kez şampiyon olarak gurur verici bir başarıya imza attı.


Etiketler: Huawei, Intel, Akıllı, akıllı, çözümleriYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img