18 Nisan 2019 Perşembe 10:24

GÜNDEM

Haydi Çocuklar 23 Nisan’I Küçük Arkeolog Olarak Kutlayın

Haydi Çocuklar 23 Nisan’I Küçük Arkeolog Olarak Kutlayın

34volt » 34Volt

“HAYDİ ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I KÜÇÜK ARKEOLOG OLARAK KUTLAYIN”

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Rezan Has Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri düzenliyor. 20 – 23 Nisan tarihleri arasında farklı yaş gruplarına yönelik etkinlikler düzenleyen Rezan Has Müzesi, tüm çocukları küçük birer arkeolog olmaya davet ediyor.

Rezan Has Müzesi, çocukların düşünce sisteminin gelişmesi, yaşayarak, oynayarak ve eğlenerek öğrenmesi, kültür varlıklarını tanıma, sevme ve koruma bilincine sahip olması, aynı zamanda bugünü ile geleceğini ilişkilendirmesi amacıyla birçok etkinlik düzenliyor.

Son olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 20 – 23 Nisan tarihleri arasında 5 – 6 ve 7 -10 yaş grupları arasındaki çocuklara yönelik farklı etkinlikler düzenleyecek.

Atölyelerde, kırmızı çamur, küçük kazı aletleri, tahta çalışma zemini gibi doğal aletler kullanan Rezan Has Müzesi Eğitim Atöylesi, 23 Nisan kapsamında 5-6 yaş grubu çocuklara, dönem insanını ve yaşamını tanıyabileceği, arkeoloji ve arkeologlar hakkında fikir edinebileceği “Küçük Arkeologlar Müzede” atölyesi oluşturuyor. Etkinlikte, arkeolog ve müze ile ilgili bir bağ kurma amacıyla, birer arkeolog olup kendilerine verilecek küçük çamur kütlelerinden minyatür eşya ve objeleri çıkararak, müzeye sergilemek üzere getirecekleri kısa bir kurgu oyun oynayabilecekler.

7-10 yaş grubundaki çocuklar, arkeolojik çağların ve o çağlara ait seçilmiş eserlerin gezerek anlatılacağı “Çamurdan Antik Köyüm” atölyesinde, o dönemlerde yaşamış insanların, hayatlarına dair fikir sahibi olduktan sonra çamurdan tabletlerin üzerinde iki boyutlu antik köy – kent tasarlama şansı yakalayacak.İlginizi Çekebilir

Doğuş Çay’Dan “Milli Dayanışma Kampanyası”Na 1 Milyon Tl

Türkiye’nin en büyük özel sektör çay üreticisi Doğuş Çay, Koronavirüs’e karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu “Milli Dayanışma Kampanyası” kapsamında 1 milyon TL bağışta bulundu.


Keyfekeder Senden Bahsederim

SENDEN BAHSEDERİM


Kendi Gibi Olmak İsteyenler İçin Beymen Collectıon 2020 İlkbahar Yaz Kadın Koleksiyonu

Dekupe Görseller: BEYMEN Collection Kadın SS 2020 Dekupe


Teşekkürler Bonzie Colson!

Değerli Medya Mensubu,


Müzik Dünyasında Yeni İşbirliği Belıeve Grubu Dmc Doğan Musıc Company’Ye Ortak Oluyor

Sanatçı merkezli bir dijital müzik platformu olan Believe Grubu, Türk Müzik Endüstrisine yatırım yapıyor. Bu bağlamda, Believe Grubu Türkiye'nin en önemli müzik prodüksiyon ve dağıtım şirketlerinden Doğan Müzik Yapım ve Ticaret A.Ş. (DMC)’ye ortak oluyor.


Etiketler: Nisan, Rezan, Müzesi, küçük, arkeologYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img