18 Nisan 2019 Perşembe 10:24

GÜNDEM

Haydi Çocuklar 23 Nisan’I Küçük Arkeolog Olarak Kutlayın

Haydi Çocuklar 23 Nisan’I Küçük Arkeolog Olarak Kutlayın

34volt » 34Volt

“HAYDİ ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I KÜÇÜK ARKEOLOG OLARAK KUTLAYIN”

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Rezan Has Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri düzenliyor. 20 – 23 Nisan tarihleri arasında farklı yaş gruplarına yönelik etkinlikler düzenleyen Rezan Has Müzesi, tüm çocukları küçük birer arkeolog olmaya davet ediyor.

Rezan Has Müzesi, çocukların düşünce sisteminin gelişmesi, yaşayarak, oynayarak ve eğlenerek öğrenmesi, kültür varlıklarını tanıma, sevme ve koruma bilincine sahip olması, aynı zamanda bugünü ile geleceğini ilişkilendirmesi amacıyla birçok etkinlik düzenliyor.

Son olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 20 – 23 Nisan tarihleri arasında 5 – 6 ve 7 -10 yaş grupları arasındaki çocuklara yönelik farklı etkinlikler düzenleyecek.

Atölyelerde, kırmızı çamur, küçük kazı aletleri, tahta çalışma zemini gibi doğal aletler kullanan Rezan Has Müzesi Eğitim Atöylesi, 23 Nisan kapsamında 5-6 yaş grubu çocuklara, dönem insanını ve yaşamını tanıyabileceği, arkeoloji ve arkeologlar hakkında fikir edinebileceği “Küçük Arkeologlar Müzede” atölyesi oluşturuyor. Etkinlikte, arkeolog ve müze ile ilgili bir bağ kurma amacıyla, birer arkeolog olup kendilerine verilecek küçük çamur kütlelerinden minyatür eşya ve objeleri çıkararak, müzeye sergilemek üzere getirecekleri kısa bir kurgu oyun oynayabilecekler.

7-10 yaş grubundaki çocuklar, arkeolojik çağların ve o çağlara ait seçilmiş eserlerin gezerek anlatılacağı “Çamurdan Antik Köyüm” atölyesinde, o dönemlerde yaşamış insanların, hayatlarına dair fikir sahibi olduktan sonra çamurdan tabletlerin üzerinde iki boyutlu antik köy – kent tasarlama şansı yakalayacak.İlginizi Çekebilir

Sıcak Yaz Günlerinde United Colors Of Benetton İle Renklenin!

Yaz ayları tüm sıcaklığıyla devam ederken United Colors of Benetton canlı renklerden oluşan yaza ufak bir serinlik getiriyor. United Colors of Benetton’un eğlenceli yaz koleksiyonunda yer alan işlevsel ve renkli kıyafetler ve aksesuarlarla yazın tadını çıkarmaya hazır olun.


‘’Şehircilik Ve Mutlu Şehirler’’İn Konuşulduğu Kartepe Zirvesi Başladı

“Şehircilik ve Mutlu Şehir” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi 2019 başladı.


Philips Avent’Ten Yeni Natural Biberon Serisi…

Annelerden ilham alınarak tasarlanan Philips Avent’in yeni Natural Biberon Serisi, anne göğsüne benzer geniş emzik yapısı ile doğal emme hissi yaratmaya yardımcı oluyor.


Sosyal Sorumluluk Sosyal Yatırıma Dönüşmek Zorunda

İş dünyasının liderleri KSS Zirvesi için Boğaziçi Üniversitesi’nde buluştu


Dünya Sanatçıları Uluslararası Bilkent Sanat Festivali’Nde Buluşacak

Uluslararası Bilkent Sanat Festivali bu yıl 3. kez sanatseverlerle buluşuyor. Bilkent Center’da 27 Nisan- 5 Mayıs tarihleri arasında yerli ve yabancı 78 resim ve heykel sanatçısının katılacağı festivalde resimden müziğe, dans gösterilerinden tiyatroya kadar dolu dolu bir program sanatseverlerin beğenisine sunulacak.


Etiketler: Nisan, Rezan, Müzesi, küçük, arkeologYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img